Постанова № 10899954, 16.08.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2010
Номер справи
2а-5424/10/1270
Номер документу
10899954
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 серпня 2010 року Справа № 2а-5424/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смішливої Т.В.,

при секретарі судового засідання Лізогуб Ю.В.

за участю представників сторін

представник позивача: не зявився

відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Луганську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Новоазовському районі Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 640,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

09 липня 2010 року Державна податкова інспекція у Новоазовському районі Донецької області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафні (фінансові) санкції за порушення норм Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» у розмірі 640,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 находиться на обліку в державній податковій інспекції у Новоазовському районі Донецької області як платник податків.

22.07.2009 державною податковою інспекцією у Новоазовському районі Донецької області у порядку контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності проведено перевірку літнього майданчику, розташованого за адресою: с. Седове, вул. Комсомольська, б/н, що належить ОСОБА_1

За результатами проведеної перевірки дотримання податкового законодавства, посадовими особами державної податкової інспекції у Новоазовському районі Донецької області було складено акт перевірки від 23.07.2099 № 335/23-2770519871, якими було зафіксовано порушення ч. 1 ст. 1 п. 1, 2 Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту.

На підставі акту перевірки керівником державної податкової інспекції у Новоазовському районі Донецької області прийнято рішення про застосування штрафної (фінансової) санкції від 27.07.2009 № 00008712300/0 за здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту на суму 640,00 грн. Вказане рішення отримане ОСОБА_1 27.07.2009.

Враховуючи, що сума застосованих штрафних (фінансових) санкцій ОСОБА_1 добровільно у визначені законом строки не сплачена, державна податкова інспекція у Новоазовському районі Донецької області просить стягнути її в судовому порядку.

В судове засідання представник позивача не зявився, на адресу суду надіслав заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

При цьому, повістки на адресу ОСОБА_1 направлялись за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців як адреса реєстрації підприємця ОСОБА_1, однак, вказані повістки повернуто суду з позначкою про відсутність за вказаною адресою. Відповідно до ст.. 35 КАС України вважається, що повістку вручено, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» обєктом правового регулювання згідно з цим Законом є торговельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей (включаючи операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті, та з кредитними картками), а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг.

Субєктами правовідносин, які підлягають регулюванню за цим Законом, є юридичні особи та субєкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи, резиденти і нерезиденти, а також їх відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо), які займаються підприємницькою діяльністю, передбаченою частиною першою цієї статті.

Відповідно до ст. 2 вказаного Закону торговий патент це державне свідоцтво, яке засвідчує право субєкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними в цьому Законі видами підприємницької діяльності. Торговий патент не засвідчує право субєкта підприємницької діяльності на інтелектуальну власність.

Торговий патент придбавається субєктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є види, зазначені в частині першій статті 1 цього Закону. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до частини четвертої цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

Згідно п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється субєктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Враховуючи вищезазначені положення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», торгівельна діяльність фізичної особи підприємця ОСОБА_1 підлягає патентуванню.

Фізична особа підприємець ОСОБА_1 як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції у Новоазовському районі Донецької області.

22.07.2009 державною податковою інспекцією у Новоазовському районі Донецької області у порядку контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності проведено перевірку літнього майданчику, розташованого за адресою: с. Седове, вул. Комсомольська, б/н, що належить ОСОБА_1

В ході перевірки посадовими особами державної податкової інспекції у Новоазовському районі Донецької області виявлено порушення, а саме: не проведення готівкових операцій через РРО в сумі 278,00 грн., без розрахункового документу при продажу пива «Туборг» та здійснення торгівельної діяльністі без одержання відповідного торгового патенту. Результати перевірки викладено в акті № 335/23-2770519871 від 23.07.2009, яким зафіксовано порушення ч. 1 ст. 1 п. 1, 2 Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту. (а.с. 8-9).

Відповідач підписувати вищезазначений акт відмовився, про що представниками ДПІ складено акт відмови від підписання матеріалів перевірки від 23.07.2009 № 12/23.

Виходячи з норм п. 1 ч. 3 ст. 8 Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності субєктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Відповідно до п. 4 ст. 3 Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів.

Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів:

на території міста Києва, обласних центрів від 60 до 320 гривень;

на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів від 30 до 160 гривень;

на території інших населених пунктів до 80 гривень.

У разі коли пункти продажу товарів розташовані в курортних місцевостях або на територіях, прилеглих до митниць, інших пунктів переміщень через митний кордон, органи місцевого самоврядування, до бюджетів яких спрямовується плата за торговий патент, можуть прийняти рішення щодо збільшення плати за торговий патент, але не більше 320 гривень за календарний місяць. Додаткові доходи, отримувані внаслідок прийняття зазначених рішень, повністю спрямовуються до відповідних місцевих бюджетів.

За результатами розгляду акту перевірки керівником державної податкової інспекції у Новоазовському районі Донецької області прийнято рішення про застосування штрафної (фінансової) санкції від 27.07.2009 № 00008712300/0 за здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту на суму 640,00 грн., яке отримане ОСОБА_1 27.07.2009 заказним листом з повідомлення 01.08.2009, про що свідчить напис на зворотному повідомлені «особисто» (а.с. 11).

Згідно із статтею п. 5 ст. 8 Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» штрафи, які визначені статтею 8 цього Закону, підлягають сплаті порушником у пятиденний термін відповідно до законодавства.

В порушення вимог статті п. 5 ст. 8 Закону України від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» штрафні (фінансові) санкції у розмірі 640,00 грн. фізична особа - підприємець ОСОБА_1 в пятиденний термін з дня отримання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27 липня 2009 року № 00008712300/0 не сплатила.

Враховуючи те, що відповідач рішення державної податкової інспекції у Новоазовському районі Донецької області у встановленому порядку не оскаржив, внаслідок чого вони на момент розгляду справи є чинними та такими, що підлягають виконанню, а також те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції у розмірі 640,00 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 20 жовтня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Новоазовському районі Донецької області задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход місцевого бюджету штрафні (фінансові) санкції у розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень 00 копійок) та перерахувати на р/р 31418541700316 МФО 834016 ГДКУ в Донецькій області, банк одержувач УДК у Новоайзовському районі, ОКПО 34686825.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

СуддяСмішлива Т.В.