Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 серпня 2010 року Справа № 2а-1517/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Пасічника Ю.П.
при секретарі Колтуновій А.Ю.
за участю представників:
- від позивача Горшельов С.О.,
- від відповідача не зявився,
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Олександрійського міськрайонного центру зайнятості (надалі - позивач) до Дочірнього підприємства державного відкритого акціонерного товариства "Управління по бурінню технічних свердловин" ДХК "Олександріявугілля" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості.
Обставини справи:
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення штрафу за порушення ч. 1 п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»в розмірі 49164 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема, ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави й строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено перевірку відповідача та виявлено, що останнім несвоєчасно подано «Звіт про фактичне вивільнення працівників»(№4 - ПН), а тому до відповідача, на підставі рішення №1108-6/24150744 від 17.03.2010 року застосовано штраф в розмірі 49164 грн., яку відповідач добровільно не сплатив, у звязку з чим вказана санкція підлягає стягненню в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, причина неявки суду невідома.
В судовому засіданні 26.08.2010 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 31.08.2010 року.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення»державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України.
Пункт 2 ст.19 вказаного Закону передбачає, що державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ та організацій всіх форм власності суми прихованих або знижених обовязкових зборів і недоїмок до державного фонду зайнятості населення, правонаступником якого з 01.01.2001р. є Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
За рахунок Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття забезпечується виплата, забезпечення та надання соціальних послуг, гарантованих державою, тому несплата або несвоєчасна сплата страхових внесків до Фонду є порушенням інтересів держави.
Відповідно до ст.12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, уповноважений вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування та своєчасність їх нарахування, представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Згідно зі ст. 492 КЗпП України, яка закріплює порядок вивільнення працівників, власник або уповноважений ним орган повинен доводити до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.
Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема, ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави й строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до державного фонду сприяння зайнятості і використовуються для фінансування заходів щодо працевлаштування та соціального захисту вивільнюваних працівників. Порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій установлюються законодавством України.
Згідно з пп. "л" п. 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р. N 47, державна служба зайнятості має право стягувати штрафи з підприємств, визначені п. 5 ст. 20 Закону.
За наслідками перевірки відповідача Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості складено акт перевірки №49 від 17.03.2010р. (а.с. 6-7).
В ході перевірки встановлено наступне.
Наказом відповідача №291 к/к від 05.11.2009р. звільнено з посади директора ОСОБА_3 у звязку з ліквідацією підприємства по п. 1 ст. 40 КЗпП України (а.с. 9).
Звіт про фактичне вивільнення працівників (форма №4-ПН (факт)) не поданий відповідачем в 10-ти денний строк з дати фактичного вивільнення 05.11.2009р., встановленого п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».
У звязку з виявленим порушенням позивачем прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення №1108-6/24150744 від 17.03.2010 року в розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника 49164 грн. (а.с. 5).
Відповідач зазначені економічні санкції в добровільному порядку не сплатив, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства державного відкритого акціонерного товариства "Управління по бурінню технічних свердловин" ДХК "Олександріявугілля" на користь Олександрійського міськрайонного центру зайнятості штраф у розмірі 49164,00 грн.
Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 27.08.2010р.
Суддя підпис.
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного судуПасічник Ю.П.