Постанова № 10899669, 04.08.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2010
Номер справи
2а-4866/10/0870
Номер документу
10899669
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2010 року <Текст >Справа № 2а-4866/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді О.В. Конишевої,

при секретарі судового засідання С.А. Данилової,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Приватного підприємства «Буд.ком.таврія» про стягнення податкового боргу у розмірі 679,90 грн.

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Приватного підприємства «Буд.ком.таврія» про стягнення податкового боргу у розмірі 679,90 грн.

До судового засідання від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить стягнути з відповідача податкову заборгованість по податку на прибуток у розмірі 679,90 грн. Позовні вимоги обґрунтовує п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, (далі - Закон № 2181), Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.1990 (із змінами та доповненнями). Просить позов задовольнити.

Судом визнано, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду та є відомості, що він відсутній за юридичною адресою.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що приватне підприємство «Буд.ком.таврія» зареєстровано виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради Запорізької області 10.08.2006, що підтверджується довідкою про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Станом на 13.07.2010 у відповідача існує заборгованість перед бюджетом на загальну суму 679,90 грн., з яких :

169грн. 90 коп. штрафних санкцій за неподання декларації;

170грн. штрафних санкцій за неподання декларації;

170 грн. штрафних санкцій за неподання декларації;

170 грн. штрафних санкцій за неподання декларації.

Крім того, зазначена заборгованість виникла :

- в результаті проведених невиїзних документальних перевірок своєчасності подання податкової звітності, про що складено акти: № 917/151/34524657 від 22.07.2009, № 1056/151/34524657 від 26.08.2009, № 1491/151/34524657 від 08.12.2009, № 324/151/34524657 від 19.03.2010.

Вказаними актами встановлено факт порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 (надалі - Закон України № 2181) та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28 грудня 1994 року, а саме неподання податкової звітності з податку на прибуток: декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 р., декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2009 р., декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2009 р., декларації з податку на прибуток за 2009 р.

За результатами проведених перевірок ОДПІ було винесено податкові повідомлення-рішення :

№ 0001871501/0 від 29.07.2009 на загальну суму 170 грн.

№ 0002421501/0 від 01.09.2009 на загальну суму 170 грн.

№ 0003701501/0 від 18.12.2009 на загальну суму 170 грн.

№ 0001021501/0 від 01.04.2010 на загальну суму 170 грн.

Таким чином, з урахуванням у відповідача існуючої переплати на рахунку та частковою сплатою боргу, загальна суму штрафної (фінансової) санкції складає 679,90 грн.

У звязку із несплатою підприємством податкового зобовязання ОДПІ було направлено податкові вимоги (№1/453 від 18.08.2009 та №2/532 від 30.09.2009.

Визначена сума штрафних санкцій відповідачем не оскаржувалась та на час розгляду справи не сплачена.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 закону №2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області про стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 679, 90 грн., що утворився внаслідок попереднього узгодження податкових зобовязань, підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства «Буд.ком.таврія» суму заборгованості у розмірі 679 (шістсот сімдесят девять) грн. 90 коп. на користь державного бюджету м. Мелітополь Запорізької області, на р\р 31111009700013 код ЕДРПОУ 34676932, код платежу 11021000, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова виготовлена у повному обсязі 05.08.2010.

Суддя /підпис/ О.В. Конишева