ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2010 року <Текст > Справа № 2а-3294/10/0870
(16 год. 15 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді ЩербакаА.А., при секретарі Запара О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 6800 грн. 00 коп.
У позовній заяві вказано, що перевіркою проведеною РУ САТ ДПА у Запорізькій області було відповідачем було порушено вимоги ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме торгівля алкогольними напоями на розлив у місці торгівлі, яке на має статусу закладу громадського харчування, відповідальність за яке передбачена ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і тягне за собою застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 6800 грн.. Просить стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 суму фінансових санкцій у розмірі 6800 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила задовольнити їх у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним у адміністративному позові.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнала у повному обсязі. Відповідно до положень ст. ст. 51, 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду зробивши усну заяву. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Визнання адміністративного позову прийняте судом.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, враховуючи визнання адміністративного позову, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено: що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа – підприємець виконавчим комітетом Запорізької міської ради 04.04.2003, про що зроблений запис №21030170000009814, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
30 березня 2010 року працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області на підставі направлення № 69 від 30.03.2010 проведено перевірку магазину, який знаходиться за адресою : м. Запоріжжя, вул. Республіканська, 77 та належить фізичній особі – підприємцю ОСОБА_1, з питань дотримання вимог Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». В ході перевірки встановлено факт реалізації грілки на розлив у місці, яке не має статусу громадського харчування.
За результатами перевірки складено акт № 52/32/НОМЕР_1 від 30.03.2010. Відповідачем того ж дня надані письмові пояснення з приводу перевірки проведеної спеціалістами РУ Департаменту САТ ДПА України в Запорізькій області, в яких вона визнає вчинене правопорушення і пояснює що не знала про необхідність отримання статусу закладу громадського харчування для торгівлі алкогольним напоями на розлив, зазначає що оформить належні документи. Таким чином, ФОП ОСОБА_1. порушено вимоги ст.15-3 Закону №481/95-ВР, тобто торгівля алкогольними напоями на розлив у місці торгівлі, яке не має статусу громадського харчування.
На підставі акту № 52/32/НОМЕР_1 від 30.03.2010 виконуючим обв’язки начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області було прийнято рішення № 080501 від 08.04.2010 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 6800 грн. на підставі абзацу 8 ст. 17 Закону України №481/95-ВР. Рішення було направлене відповідачу рекомендованим поштовим відправленням і отримане ним 21.04.2010, про що свідчить особистий підпис у корінці поштового повідомлення.
Таким чином, ФОП ОСОБА_1, було порушено вимоги ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме продаж алкогольних напоїв у місця х, що не мають статусу закладу громадського харчування. Відповідальність за вказане порушення передбачена абзацом 8 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800 гривень.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Відповідно до абзацу 8 ст. 17 До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: порушення вимог статті 153 цього Закону - 6800 гривень;
Відповідно до ч.1 ст.16 «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995 р. зі змінами та доповненнями, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. №790 затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». А саме, в п.10 зазначеного Порядку вказано, що у разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до підпункту 11, статті 11 Закону України «Про державну податкову службу України», органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах встановлених законами України.
Виходячи з вищевикладеного, зважаючи на визнання відповідачем адміністративного позову, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (69000 АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету Заводського району м. Запоріжжя (р/р 31119106700004, ЄДРПОУ 34677136, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код 21081100) 6 800грн. 00 Коп.(шість тисяч вісімсот гривень нуль копійок) фінансових санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Повне рішення виготовлено 14 липня 2010 року.
Суддя А.А. Щербак