Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2010 р. справа № 2а-2159/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 16-00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Шинкарьової І.В.
при секретаріГорюновій Л.С.
за участю
представника позивачаТрошкіна С.Є.,
представника відповідача Мезенцева В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ротекс» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 13.11.2009 року №0008991640/0,
встановив:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Ротекс», звернувся до суду із позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 13.11.2009 року №0008991640/0.
В обґрунтування позову посилається на те, що 13.11.2009 року відповідачем винесено податкове повідомлення рішення №№0008991640/0, яким на підставі акту перевірки за затримку повернення свідоцтва платника податку на додану вартість товариству визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170,00 грн. Вважає спірне податкове повідомлення рішення протиправним, оскільки товариством до суду було оскаржено рішення про анулювання реєстрації свідоцтва платника податку на додану вартість, яке винесено на підставі акту від 29.07.2009 року, у результаті чого постановою Донецького окружного адміністративного суду від 30.11.2009 року визнано протиправним та скасовано акт від 29.07.2009 року №173 про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість.
Просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення 13.11.2009 року №0008991640/0.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.
Відповідач надав судові заперечення на адміністративний позов в яких посилається на те, що комісією, яка призначена наказом начальника інспекції, було анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість відповідача, про що складено акт від 29.07.2009 року №173. Відповідача 30.07.2009 року було виключено із реєстру платників податку на додану вартість. Фахівцями інспекції 18.08.2009 року була проведена документальна невиїзна перевірка, під час якої встановлено, що товариством не повернуто свідоцтво платника податку на додану вартість у звязку з його анулюванням. За результатами перевірки складений відповідний акт на підставі якого винесено спірне податкове повідомлення рішення. Вважає, що платник податку зобовязаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. Затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку, за що Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачений штраф у розмірі десяти неоподатковуваних доходів громадян за кожне таке неподання або затримку.
Просить суд у задоволені позову відмовити.
Представник відповідача, що діє за довіреністю, у суді позов не визнав з підстав, зазначених у запереченні.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ротекс» є юридичною особою, ідентифікаційний код 33417153, перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі м. Донецька.
18.08.2009 року податковим органом проведена документальна невиїзна перевірка факту затримання повернення свідоцтва платника податку на додану вартість ТОВ «Ротекс» у період з 29.07.2009 року по 17.08.2009 року у звязку з анулюванням реєстрації платника ПДВ згідно акту від 29.07.2009 року.
За результатами перевірки складений відповідний акт від 18.08.2009 року №4953/151/33417153, яким встановлено не повернення свідоцтва платника податку на додану вартість з вязку з його анулюванням (акт про анулювання свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №173 від 29.07.2009 року).
13 листопада 2009 року начальником ДПІ у Київському районі м. Донецька винесено податкове повідомлення рішення №0008991640/0, яким на підставі акту перевірки за порушення абз. 15 п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», абз. а пп. 4.1.4, пп. 4.1.7 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Товариству з обмеженою відповідальністю «Ротекс» визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170,00 грн.
Предметом спірного податкового повідомлення рішення є сума податкового зобовязання з податку на додану вартість за порушення абз. 15 п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», абз. а пп. 4.1.4, пп. 4.1.7 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до абз. 15 п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, зокрема, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Відповідно до абз. «а» пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пп. 4.1.7 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків має право не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання декларації, визначеного згідно з підпунктом 4.1.4 цього пункту, надіслати декларацію (розрахунок) на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення.
Правовою підставою зазначеного податкового повідомлення рішення стали норми абз. «а» пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 та пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до абз. «а» пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
30 листопада 2009 року постановою Донецького окружного адміністративного суду, залишено без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 13 травня 2010 року, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Ротекс» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про визнання неправомірними та скасування рішення Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про анулювання реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Ротекс» як платника податку на додану вартість, викладене у акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 29 липня 2009 року №173 - задоволені.
З акту перевірки вбачається, що підставою для повернення свідоцтва платника податку на додану вартість є акт перевірки від 29.07.2009 року №173, яким вирішено анулювати зазначене свідоцтво.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, враховуючи, що акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 29 липня 2009 року №173, за результатами якого проведена перевірка та складений відповідний акт, на підставі якого винесено спірне податкове повідомлення рішення, визнаний неправомірним та скасований, що є преюдиційною обставиною і не потребує доказування, суд вважає, що податкове повідомлення рішення від 13.11.2009 року №0008991640/0 винесено неправомірно, тому його необхідно визнати протиправним та скасувати.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив :
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ротекс» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення від 13.11.2009 року №0008991640/0 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька від 13.11.2009 року №0008991640/0.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Ротекс» (83000, м. Донецьк, вул. Університетська, 88, ЄДРПОУ 33417153), витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 гривень 40 копійок.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 19 серпня 2010 року в присутності представників сторін.
Постанову у повному обсязі складено 25 серпня 2010 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.