Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2010 р. справа № 2а-16772/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15:00 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді <Довідник >
при секретаріМогілевському А.А.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСавченко С.В.
при секретаріМогілевському А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДИАД-К» м. Краматорськ
про стягнення заборгованості у розмірі 18216,11грн
за участю представників:
від позивача: Рехтіх Р.М. діє за дов. від 14.01.2010 р. № 05-05\26
від відповіда: не з»явився
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернуся з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДИАД-К» м. Краматорськ про стягнення заборгованості у розмірі 18216,11 грн
В обґрунтування позову посилається на наступне. Позивачем була проведена планова перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «ДИАД-К» з питання порядку формування, встановлення та застосування цін на продукти харчування, щодо яких встановлено державне регулювання.
За результатами проведеної перевірки було прийнято рішення від 05.10.2009р. № 271 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 18216,11 грн. Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу було направлено претензію від 05.10.2009 р. № 05-04\271-271.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, надав через канцелярію суду клопотання та письмовий відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти позову, з огляду на наступне. Згідно ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» для накладення економічних санкцій потрібно порушити одночасно дві умови: державну дисципліну цін та діючий порядок визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій. Оскільки дві умови одночасно підприємством не були порушені, тобто і підстав накладення економічних санкцій не має.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області була проведена планова перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «ДИАД-К» з питання порядку формування, встановлення та застосування цін на продукти харчування , щодо яких встановлено державне регулювання .
За результатами проведеної перевірки було прийнято рішення від 05.10.2010р. № 271 яким встановлено порушення, а саме: у період з 01.11.2008 р. по 01.09.2009 р. застосування оптово-відпускних цін на сметану, масло вершкове з порушенням запровадженого порядку обов»язкового декларування їх зміни, у разі коли такі ціни збільшуються більш як на 1 % протягом місця, у період з 30.03.2008р. по 09.09.2009 р. застосування постачальницько-збутових надбавок на сметану, молоко, олію та макаронні вироби понад встановлений граничний розмір до 51,8% замість затвердженого на рівні 15,0% з якої безпідставно отримана сума виручки у розмірі 7087,37 грн. та штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки у розмірі 14174,74 грн. Загальна сума економічної санкції складає 21262,11 грн.
Разом з рішенням відповідачу було направлено претензію від 05.10.2009 р. № 05-04\271-271, яка була отримана уповноваженою особою підприємства21.10.2009 р. згідно поштовому повідомленню № 3495911.
Статтею 6 Закону України “Про ціни і ціноутворення” передбачено, що у народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи.
Відповідно до ст. 7 цього Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції , товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.
Згідно зі ст.8 ЗУ “Про ціни і ціноутворення” державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення : державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами, веденими Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до п.1 ч.14 ЗУ “Про ціни та ціноутворення” вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Відповідно до п. 1.5. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03.12.2001 р. № 298/519 (далі Інструкція № 298/519) підставою для застосування фінансових (штрафних) санкцій є порушення суб'єктами господарювання вимог спеціальних норм законодавства з питань ціноутворення, якими запроваджено регулювання цін (тарифів), зокрема формування, установлення та застосування цін (тарифів), нижчих від установлених мінімальних.
Згідно п.1.6. зазначеної Інструкції, необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Пунктом 1.7. Інструкції № 298/519 встановлено, що вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Рішення від 05.10.2010р. № 271 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідачем оскаржено не було,отже є дійсним на момент розгляду справи та заборгованість станом на дату розгляду справи складає 18216,11 грн.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДИАД-К» м. Краматорськ про стягнення заборгованості у розмірі 18216,11 грн.- підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДИАД-К» м. Краматорськ про стягнення заборгованості у розмірі 18216,11 грн. - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДИАД-К» м. Краматорськ (84306, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Орджонікідзе, 16) суму економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 18216 (вісімнадцять тисяч двісті шістнадцять) грн. 11 коп. на д/р 31110106700059 в УДК м. Краматорськ Донецької області, одержувач УДК м. Краматорськ Донецької області, код ЄДРПОУ 34686652, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією 21081100.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 16 серпня 2010 року. Постанова у повному обсязі буде виготовлена 20 серпня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд, шляхом подання одночасно копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Савченко С. В.