Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 серпня 2010 р. справа № 2а-18555/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Галатіної О.О.
при секретарі< Призвище секретаря >
Мичак О.С.
за участю:
представника позивача Гришиної М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання за адресою: м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Прокурора Київському районі м. Донецька, що діє в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбас-інтеграція» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор міста Артемівська, що діє в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбас-інтеграція» про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що відповідач є юридичною особою та здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію. Відповідач також перебуває на податковому обліку, як платник податків в ДПІ у Київському районі м. Донецька. На момент подання позовної заяви податковий борг ТОВ «Донбас-інтеграція» з комунального податку складається з сумі 1190,02 грн. У порушення ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», та п. 5.1 Положення про комунальний податок на території м. Донецька, затвердженого рішенням Міської ради від 24.01.2002 № 4/8 та п.п. 4.1.4 (б) п. 4.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181, відповідач не подав розрахунки з комунального податку за грудень 2008 року червень 2009 року, про що було складено акт від 29.07.2009 року № 4624/10/15-213/33161135. На підставі пп.. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 інспекцією було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007831640/0 від 29.07.2009 року, яким було застосовано штрафну санкцію за не подання розрахунку з комунального податку у розмірі 1190,00 грн. В порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 відповідачем несвоєчасно сплачено суму зазначену у розрахунку з комунального податку від 12.12.2008 року № 163712. Відповідно до п.п 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 № 2181 інспекцією було прийнято податкове повідомлення-рішення від 12.01.2010 року № 175/10/15-313, яким було застосовано штрафну санкцію за порушення граничного строку сплати узгодженої суми у розмірі 0,02 грн. Посилаючись на зазначені обставини, позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі штрафних санкцій у сумі 1190,02 грн.
Прокурор в судове засідання не зявився. Про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю прокурора за наявними у справі доказами.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача до судового засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Від відповідача не надходило заяв про відкладення судового засідання. Суд визнав за можливе розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
У відповідності ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Прокурор Київського району м. Донецька у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.
У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Донбас-інтеграція» є юридичною особою, перебуває на обліку в ДПІ у Київському районі м. Донецька, як платник податків.
Прокуратурою Київського району м. Донецька була проведена перевірка ДПІ у Київському районі м. Донецька, щодо додержання вимог податкового законодавства. В ході перевірки встановлено, що у порушення ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», та п. 5.1 Положення про комунальний податок на території м. Донецька, затвердженого рішенням Міської ради від 24.01.2002 № 4/8 та п.п. 4.1.4 (б) п. 4.1 Закону № 2181 відповідач не подав розрахунки з комунального податку за грудень 2008 року червень 2009 року, про що було складено акт від 29.07.2009 року № 4624/10/15-213/33161135.
Підпункт «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачає, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.п. «а» п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Згідно п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Окрім цього, п.п. 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 передбачено, що у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що позивачем до відповідача за порушення норм діючого законодавства були застосовані штрафні санкції податковими повідомленням-рішенням № 0007831640/0 від 29.07.2009 року у розмірі 1190,00 грн.
Крім цього, у порушення пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 відповідачем несвоєчасно сплачено суму зазначену у розрахунку з комунального податку від 12.12.2008 року № 163712, у звязку з чим податковий повідомленням-рішенням від 12.01.10 року № 175/10/15-313 відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, було застосовано штраф у розмірі 0,02 грн.
Зазначені рішення податкового органу були вручені відповідачу та не оскаржувалися ним а ні в судовому, а ні в адміністративному порядку.
Заборгованість відповідача з комунального податку підтверджується зворотнім боком облікової картки платника комунального податку, та податковими повідомленнями-рішеннями.
Відповідно до п. 6.2. ст. 6 Закону 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Позивачем на адресу відповідача були спрямовані перша податкова вимога № 1/1017 від 19.10.2009 року та друга податкова вимога № 2/375 від 12.02.2010 року.
У звязку з неможливістю вручення податкових вимог, їх було розміщено на дошці податкових оголошень.
Відповідно до п. 5.8 Наказу ДПА України від 03.07.2001 № 266 «Про порядок направлення органами ДПС України податкових вимог платникам податків», день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу, у звязку із чим позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Зважаючи, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обовязку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Прокурора Київському районі м. Донецька, що діє в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбас-інтеграція» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбас-інтеграція груп» на р/р 33212828700006, код платежу 16010200, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687001, одержувач Місцевий бюджет Київського району, податковий борг комунального податку у розмірі 1190 (одна тисяча сто девяносто),02 грн.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 12.08.2010 року.
Апеляційна скарга подається д о Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надісланням апеляційної скарги особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Галатіна О.О.