Постанова № 10895831, 02.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
02.03.2010
Номер справи
2а-8145/09/10/0170
Номер документу
10895831
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.03.10Справа №2а-8145/09/10/0170 17:25 м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшковій І.А.

за участю представників:

від позивача не зявився;

від відповідача не зявився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Южфінінвест"

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим - позивач - звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Южфінінвест" - відповідач - заборгованості по податку на додану вартість в сумі 244грн.80коп. та по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 41грн.00коп., а взагалі - в сумі 285грн.80коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі АР Крим була надана податкова декларація з податку на додану вартість, в якій самостійно визначено суму податкового зобовязання. Зазначене податкове зобовязання узгоджене відповідачем у встановленому порядку, однак на час розгляду справи до бюджету в повному обсязі не сплачено. Крім того, за несвоєчасну сплату податкового зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та за неповернення свідоцтва платника податку на додану вартість до відповідача були застосовані штрафні санкції, які на час подання адміністративного позову теж не сплачені до бюджету.

Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином під розписку (а.с.36), про причини неприбуття не повідомив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.37).

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином - оголошенням в газеті "Все для всех" №7 від 18.02.-24.02.2010 року (а.с.38), про причини неприбуття не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.

Суд, приймаючи до уваги, ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність в матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Южфінінвест» (код ЄДРПОУ 33980058, юридична адреса: 95007, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Беспалова, буд.106-А, кв.17) 26.12.2005 року зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа, дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (номер запису про державну реєстрацію 18821020000007018 - а.с.19, 20). Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” на час розгляду справи перебуває на обліку в ДПІ в м. Сімферополі АР Крим як платник податків та зборів (обов'язкових платежів) та зареєстрований як платник податку на додану вартість, що підтверджено свідоцтвом №00888193 від 23.01.2006 року (а.с.21).

Суд зазначає, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; згідно пункту "б" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних авансових внесків), подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 року №168/97-ВР (надалі Закон про ПДВ) податковим періодом є один календарний місяць, у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі АР Крим подано податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2007 року (з уточнюючими показниками за грудень 2006 року), в якій вказано самостійно обчислену суму податкового зобовязання по податку на додану вартість 1496грн.00коп. та сума штрафу, що нарахована платником самостійно у звязку з виправленням помилки 75грн.00коп.(а.с.5-6).

Як свідчить розрахунок суми позовних вимог (а.с.3) позивач просить стягнути з відповідача нараховану ТОВ "Южфінінвест" суму штрафу 75грн.00коп. - з урахуванням самостійно сплачених відповідачем 0грн.20коп.; загальна сума заборгованості відповідача по вказаній декларації складає 74грн.80коп.

Крім того, підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом, зокрема, за результатами проведеної документальної перевірки, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Згідно підпункту 17.1.1 пункту 17 статті 17 Закону №2181: "Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку".

Згідно з п.ґ пункту 9.8 Закону України “Про податок на додану вартість” реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадку, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку (пункт 9.8 статті 9 зазначеного Закону).

ДПІ у м. Сімферополі АР Крим 17.03.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання дотримання строків повернення Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість після прийняття рішення про його анулювання, в ході якої виявлені порушення пункту 9.8 статті 9 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: неповернення податковому органу свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість на протязі двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1882/15-2-33980058 від 17 березня 2008 року (а.с.11), який було вручено відповідачу 27.03.2008 року (що підтверджено поштовим повідомленням а.с.11, зворотній бік).

За порушення податкового законодавства на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0003471502/0 від 03.04.2008 року (а.с.12) про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 170грн.00коп.

Зазначене податкове повідомлення-рішення, у звязку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача №1126/15-2 від 12.05.2008 року (а.с.13).

Таким чином, згідно розрахунку суми заборгованості (а.с.3) та довідки ДПІ у м. Сімферополі АР Крим від 11.06.2009 року без номеру про розрахунки відповідача з бюджетом (а.с.4) відповідачем з урахуванням часткової сплати не сплачена заборгованість по податку на додану вартість по зазначеній податковій декларації та податковому повідомленню-рішенню в сумі 244грн.80коп. (74,80+170,00).

Законом України “Про податок на додану вартість”, зокрема пунктом 10.2 статті 10 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.1991 р. №1963-XII платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Статтею 5 даного Закону визначені строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів: згідно частини 1 статті 5 юридичними особами податок сплачується щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим 15.07.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, в ході якої виявлені порушення ст.5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №2842/17-3/33980058 від 14.05.2007 року (а.с.7).

Згідно з пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0002151703/0 від 18.06.2007 року (а.с.9) про застосування штрафних санкцій по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 41грн.00коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 12 липня 2007 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.10).

Відповідно до розрахунку суми заборгованості (а.с.3) та довідки ДПІ у м. Сімферополі АР Крим від 11.06.2009 року без номеру про розрахунки відповідача з бюджетом (а.с.4) відповідачем заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів по зазначеному податковому повідомленню-рішенню в сумі 41грн.00коп. не сплачена.

Згідно з частиною 3 статті 7 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” недоїмки із сплати податку, а також суми штрафів, пеня стягуються з платників податку згідно із законодавством.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).

На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/215 від 20.01.2007 р. (а.с.14) та друга податкова вимога №2/1097 від 11.04.2007 р. (а.с.16), які у зв'язку з неврученням відповідачу розміщені на дошці податкових оголошень (акт від 12.03.2007 р. б/номеру про розміщення першої податкової вимоги (а.с.15); акт від 16.06.2007 р. б/номеру про розміщення другої податкової вимоги (а.с.17)).

Суд вважає необхідним зазначити, що прийняті позивачем податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги у судовому порядку відповідачем не оскаржувались, на час розгляду справи не визнані неправомірними та не скасовані, будь-які документи, що підтверджують необґрунтованість та неправомірність застосування штрафних санкцій відповідачем під час розгляду справи у суді не надано. У звязку з викладеним, суд зазначає, що на час розгляду справи в матеріалах справи відсутні будь-які відомості, що дають підстави вважати дії та прийняті позивачем податкові повідомлення-рішення і податкові вимоги неправомірними та необґрунтованими.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання в загальній сумі 285грн.80коп., зокрема по податку на додану вартість в сумі 244грн.80коп., по податку з власників транспортних засобів, самохідних машин та механізмів в сумі 41грн.00коп.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень та податкових вимог.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

У судовому засіданні 02 березня 2010 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 березня 2010 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Южфінінвест» (код ЄДРПОУ 33980058, юридична адреса: 95007, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Беспалова, буд.106-А, кв.17) податкову заборгованість в загальній сумі 285 (двісті вісімдесят п'ять) гривень 80 копійок, зокрема:

- заборгованість по податку на додану вартість в сумі 244 (двісті сорок чотири) гривні 80 копійок на р/р №31114029700002, код платежу 14010100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405;

- заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 41 (сорок одна) гривня 00 копійок на р/р №33213807700004, код платежу 12020100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.