Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
05 грудня 2022 рокуСправа №160/14887/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ніколайчук С.В. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпро заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень у справі № 160/14887/21 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області (вул. Святослава Хороброго, б.23, м.Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 20001496) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
21 листопада 2022 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з заявою, у якій просить:
1) визнати протиправними дії управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області - відповідача по адміністративній справі № 160/14887/21, яке на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2021 року по справі № 160/14887/21 виготовило і надало до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на року та станом на 01.01.2021 року, при цьому бездоказово та необґрунтовано, на свій розсуд, вказало в цих довідках такі складові, як «надбавка за особливості проходження служби» і «премія».
2) зобов`язати управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2021 року по справі № 160/14887/21 виготовити і надати до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року, замість довідок від 21.10.2022 року № 55/11/202-223 та № 55/11/202-224, в яких:
- розрахувати складову «надбавка за особливості проходження служби» у граничних розмірах 67 і 85 відсотків від посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року відповідно, або надати суду належні, допустимі, достовірні і достатні докази щодо іншого розміру цієї надбавки;
- розрахувати складову «премія» станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року у фактичних розмірах і надати суду належні, допустимі, достовірні і достатні докази фактичних розмірів цієї складової грошового забезпечення;
- розміри всіх інших складової грошового забезпечення, вказані в довідках від 21.10.2022 року № 55/11/202-223 та № 55/11/202-224 залишити без змін.
Вказана заява подана в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2022 року заяву ОСОБА_1 призначено до розгляду в судовому засіданні на 05.12.2022 року.
Представники сторін в судове засіданні не з`явився, подав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду заяви по суті, суд встановив наступне.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2021 року у справі № 160/14887/21 позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області (вул. Святослава Хороброго, б.23, м.Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 20001496) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,- - задоволено, а саме:
-визнано протиправною бездіяльність управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області щодо не виготовлення і не надання до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та всіх інших щомісячних видів грошового забезпечення, розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу, шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (станом на 29.01.2020 року та на 01.01.2021 року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, для проведення перерахунків основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020 року та з 01.01.2021 року відповідно;
-зобов`язано управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області виготовити і надати до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та всіх інших щомісячних видів грошового забезпечення розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу, шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (станом на 29.01.2020 року та на 01.01.2021 року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, для проведення перерахунків основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020 року та з 01.01.2021 року відповідно.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2022 року апеляційну скаргу управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області залишено без задоволення, а рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2021 року по справі № 160/14887/21 - без змін.
На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2022 року позивачем отримано виконавчий лист № 160/14887/21.
07.06.2022 року управлінням забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 69155252.
Зокрема, на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2022 року управлінням Служби безпеки України надіслані до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідки про грошове забезпечення від 21.10.2022 року № 55/11/202-223 та № 55/11/202-224.
З зазначеними показниками у наданих відповідачем довідках від 21.10.2022 року № 55/11/202-223 та № 55/11/202-224 позивач не погоджується, а саме з такими складовими, як «надбавка за особливості проходження служби» та «премія», тому просить визнати протиправними дії відповідача та зобов`язати вчинити певні дії.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам заяви, доводам заявника, викладеним в заяві, суд врахував такі норми чинного законодавства, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин, та релевантні їм джерела права.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2-3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими таслужбовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно з ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
У Рішенні від 30.06.2009 № 16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз. 1 пп. 3.2 п. 3, абз. 2 п. 4 мотивувальної частини).
Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід`ємна частина «судового процесу» для цілей ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 19.03.1997 у справі «Горнсбі проти Греції» суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як невід`ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов`язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін.
Так, з метою належного захисту прав щодо виконання судових рішень законодавцем нормативно врегульовано питання судового контролю за виконанням рішень в адміністративних справах, зокрема, одним із способів судового контролю є порядок визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, регламентований статтею 383 КАС України.
На підставі наведених вище вимог заявника, обставин справи, встановлених судом, та приписам нормативно-правових актів, суд зробив наступні висновки.
Як вже було зазначено вище, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2021 року позовні вимоги ОСОБА_1 , зокрема, зобов`язано управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області виготовити і надати до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та всіх інших щомісячних видів грошового забезпечення розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу, шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (станом на 29.01.2020 року та на 01.01.2021 року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, для проведення перерахунків основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020 року та з 01.01.2021 року відповідно.
Даним судовим рішенням встановлено право заявника на перерахунок пенсії на підставі оновлених довідок про розмір грошового забезпечення позивача станом на 29.01.2020 та станом на 01.01.2021, що враховується для перерахунку пенсій з 01.02.2020 та з 01.01.2021 відповідно.
З наданої відповідачем довідки від 21.10.2022 року № 55/11/202-223 станом на 29.01.2020 року про розмір грошового забезпечення полковника ОСОБА_1 вбачається про зазначення, зокрема, надбавки за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 41%.
З наданої відповідачем довідки від 21.10.2022 року № 55/11/202-224 станом на 01.01.2021 року про розмір грошового забезпечення полковника ОСОБА_1 вбачається про зазначення, зокрема, надбавки за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 38%.
Суд зазначає, що проведення перерахунку пенсій регламентовано Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45).
Відповідно до пункту 5 Порядку №45 (в редакції, яка була чинна до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, у даному випадку позивача звільнено з органів Служби безпеки України.
Тобто, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
В спірних правовідносинах таким рішенням Кабінету Міністрів України є Постанова №704.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.
Відповідно до п. 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п.24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Як вже зазначалось вище, відповідачем направлені до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідки від 21.10.2022 року № 55/11/202-223 та № 55/11/202-224.
Між тим, позивач не погоджується з відсотковим розміром додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у вищенаведених довідках від 21.10.2022 року, а саме:
-№ 55/11/202-223 станом на 29.01.2020 року про розмір грошового забезпечення полковника ОСОБА_1 зазначено надбавку за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 41%;
-№ 55/11/202-224 станом на 01.01.2021 року про розмір грошового забезпечення полковника ОСОБА_1 назначена надбавка за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 38%.
Як вбачається з матеріалів заяви, Служба Безпеки України листом від 04.08.2022 року № 21/3/2-2279 повідомила ОСОБА_1 , що, зокрема, надбавка за особливості проходження служби з 01.10.2019 року становить 67% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням; надбавка за особливості проходження служби з 01.10.2020 року становить 85% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавка за вислугу років.
Отже, позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №704.
Таким чином, суд робить висновок, що на відповідача покладена функція із складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, які повинні відповідати вимогам закону, діючого у спрірний період нарахування.
Наведене вище доводить, що вимоги заяви в частині зобов`язання управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2021 року по справі № 160/14887/21 виготовити і надати до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року, та в оновлених довідках про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року зазначити надбавку за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 67% та станом на 01.01.2021 року зазначити надбавку за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 85% базуються на законі, є обгрунтованими, не виходять за межі суті спору та прийнятого рішення суду у даній справі, тобто не є новим спором, а, навпаки, є вимогами на виконання в повному обсязі даного рішення суду та ефективного поновлення порушеного права позивача, визначеного в обсязі згідно з рішенням суду.
Стосовно вимоги заявника про не вірне зазначення в оновлених довідках від 21.10.2022 року № 55/11/202-223, № 55/11/202-224 такої розрахункової складової, як премія, то суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1294 Міністру оборони України надано право здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 % посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення. На виконання цієї постанови Міністр оборони України наказами № 50 та 355 встановив розміри премій військовослужбовцям у межах видатків, передбачених для їх грошового забезпечення в 2011 році.
Премія є складовою грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Премія, яку встановлено, зокрема, наказами № 50, 355, носить індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що перебували на цій посаді в попередні роки. Отже, встановлення такої премії не є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини третьої статті 63 Закону N 2262-XII.
Наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам.
Відповідно до цієї Інструкції командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право преміювати осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за їх особистий внесок у загальні результати служби. Командир військової частини має право позбавляти військовослужбовців премії повністю або частково.
Преміювання здійснюється згідно з інструкцією про преміювання військовослужбовців, яка розробляється у військових частинах, виходячи зі специфіки та особливостей виконання завдань конкретної військової частини і затверджується вищим командуванням. Розміри премії, але не менше 10 % посадових окладів, установлюються за рішенням Міністра оборони України, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження служби.
Для визначення розміру премії враховуються: норми грошового забезпечення відповідно до законодавства; спискова чисельність військовослужбовців. Орієнтовна спискова чисельність військовослужбовців у розрізі бюджетних програм та категорій особового складу визначається Генеральним штабом Збройних Сил України за станом на початок року та за кожен місяць року і доводиться до відома Департаменту фінансів Міністерства оборони України протягом тижня після затвердження Державного бюджету України на відповідний рік. Протягом року залежно від стану використання фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, розмір премії може бути переглянутий. Преміювання здійснюється в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого для військової частини в кошторисі.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що премія, яку позивач просив врахувати для обчислення нового розміру пенсії, має тимчасовий характер. Виплата такої премії дозволена за наявності підстав тільки в межах видатків, передбачених у кошторисі Міністерства оборони України для грошового забезпечення військовослужбовців
Суд зазначає, що Закон № 2262-XII, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема, осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Водночас, законом не конкретизовано, які саме премії повинні бути враховані при обчисленні/перерахунку пенсії.
У постанові від 13.05.2020 в справі №592/5164/16-а Велика Палата Верховного Суду підтримала правовий висновок Верховного Суду України, визначивши, що накази Міністра оборони України, якими встановлювався розмір премії для військовослужбовців, є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії військовослужбовців відповідно до частини 3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З урахуванням вищенаведеного, вимога заявника про зобов`язання управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області виготовити та надати до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нові довідки, в яких розрахувати складову «премія» станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року у фактичних розмірах не підлягає задоволенню, як така, що не досліджувалась в рішені суду по цій справі (розмір премії не був предметом розгяду по справі).
Враховуючи викладене вище, дії управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області щодо виконання не в повному обсязі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2022 року у справі № 160/14887/21 в частині не вірного зазначення в оновлених довідках про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року надбавки за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 67% та станом на 01.01.2021 року у розмірі 85% є протиправними, оскільки порушене відповідачем право на отримання позивачем пенсії за вказаний період з усіма належними складовими грошового забезпечення у відстотках, визначених законом у спірний період, залишається не поновленим, у зв`язку з чим його заява про визнання протиправними дій, вчинених суб`єктом владних повноважень на виконання рішення суду та зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії, підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.14, 229, 241-243, 248-249, 370, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень у справі № 160/14887/21 задоволити частково.
Визнати протиправними дії управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області по адміністративній справі № 160/14887/21, яке на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2021 року по справі № 160/14887/21 виготовило і надало до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року без вірного відсотку надбавки за особливості проходження служби.
Зобов`язати управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.11.2021 року по справі № 160/14887/21 виготовити і надати до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року та станом на 01.01.2021 року, та в оновлених довідках про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 року зазначити надбавку за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 67% та станом на 01.01.2021 року зазначити надбавку за особливості проходження служби (від пос.оклад, оклад за військовий званням за вислугу років) у розмірі 85%.
Розміри всіх інших складової грошового забезпечення, вказані в довідках від 21.10.2022 року № 55/11/202-223 та № 55/11/202-224 залишити без змін.
У задоволенні решти заяви - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимогстатті 256 Кодексу адміністративного судочинства Українита може бути оскаржена встроки, передбаченістаттєю295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 РозділуVIIПерехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст судового рішення складено 23.01.2023 року.
Суддя С.В. Ніколайчук