УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.04.10р.Справа № Б29/38-10
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
при секретарі судового засідання Карпенко К.М.
за участю представників сторін:
від кредиторів - представник УПФУ в Індустріальному районі Новікова Л.М. за довіреністю №104/08-40 від 11.01.2010р.
від боржника - представник кредитора-ліквідатора Лежнєв О.І. за довіреністю від 30.11.2009р.
розглянувши справу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Полікс", м. Дніпропетровськ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПГ Максіма", м. Дніпропетровськ, вул. Верхня, 44 (код ЄДРПОУ 35447139)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПГ Максіма", м. Дніпропетровськ, вул. Верхня, 44 порушено 04.02.10 р. за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Полікс", м. Дніпропетровськ .
Постановою від 15.02.10 р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі, призначено ліквідатора - ініціюючого кредитора Товариство з обмеженою відповідальністю "Полікс" (м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 111/47; код ЄДРПОУ 32713558; директор Степанов Т.В.).
Ліквідатором подано на затвердження суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника ліквідатора, встановлено наступне.
Для виявлення можливих кредиторів банкрута ліквідатором опубліковано оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно банкрута ліквідаційної процедури в газеті "Урядовий кур'єр" №26 від 11.02.2010р.
В ході ліквідаційної процедури ліквідатором розглянуто та визнано вимоги наступних кредиторів:
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Полікс", м. Дніпропетровськ - 17938грн. 46коп;
- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську - 71грн. 10коп.;
- Індустріальний районний центр зайнятості м. Дніпропетровська - 66грн.;
- Управління пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська - 36грн. 24коп.
Встановлені вимоги кредиторів залишились незадоволеними у зв’язку з відсутністю майна боржника.
Відповідно до ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.
Згідно з ч.1 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.
Для виявлення та формування ліквідаційної маси, ліквідатором направлено запити до КП "Дніпропетровське МБТІ", Дніпропетровської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру при держкомземі України", ВРЕР№1 ДАІ ГУ МВС України в Дніпропетровській області, Інспекції державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Згідно довідок КП "Дніпропетровське МБТІ" №20/137 від 26.01.2010р., Дніпропетровської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру при держкомземі України" №Ц/499-7 від 22.01.2010р., ВРЕР№1 ДАІ ГУ МВС України в Дніпропетровській області №14/1РЕР-160 від 27.01.2010р., Інспекції державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації № 495 від 22.02.2010р. за боржником автотранспортних засобів і механізмів, сільськогосподарської техніки, земельних ділянок та іншого рухомого або нерухомого майна не зареєстровано.
Згідно довідки АБ "Дімантбанк" у м. Дніпропетровськ від 17.02.2010р. рахунок банкрута в зазначеній банківській установі закрито.
Згідно довідки ПАТ "АКБ "Новий" №3/18-233 від 17.02.2010р. залишок грошових коштів на рахунку банкрута відсутній
Дебіторську заборгованість банкрута, товарно-матеріальні цінності основні засоби, які належать банкруту ліквідатором не виявлено, про що свідчить додані до звіту документи.
Таким чином, ліквідаційна маса не формувалась, її реалізація не проводилась, договори купівлі-продажу не укладались.
Всі наведені вище обставини є підставою для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
17.03.2010р. до господарського суду надійшло звернення Лывобережної МДПІ №8325/10/10-1 від 15.03.2010р. про надання остаточної інформації після проведення позапланої перевірки банкрута.
Згідно з п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»позапланова виїзна перевірка проводиться у разі реорганізації (ліквідації) підприємства, тривалість позапланової перевірки не повинна перевищувати 10 робочих днів, може бути продовжена на термін не більше 5 робочих днів.
Доказів проведення перевірки згідно зазначеного клопотання суду не подано, тоді як часу на її проведення в ДПІ було достатньо, про що свідчать матеріали справи, в тому числі повідомлення судом ДПІ про наявність в провадження суду справи про банкрутство боржника.
Ст. 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, що після завершення ліквідаційної процедури ліквідатор подає до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, який розглядається судом у судовому засіданні за участю ліквідатора та представників кредитора.
ч. 1 ст. 32 вказаного Закону визначає перелік документів, що додаються до звіту ліквідатора, це:
- показники виявленої ліквідаційної маси;
- відомості про реалізацію об’єктів ліквідаційної маси;
- копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;
- документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Наявність на момент затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу акту перевірки банкрута державним податковим органом цією статтею не передбачено, тому господарський суд не має правових підстав для відмови ліквідатору у затвердженні ліквідаційного балансу за відсутності цього документу.
Таким чином, за результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно п. 6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до п. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст. 32 цього Закону.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.22, 32, п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно п.6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно до п. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.22, 32, п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", -
УХВАЛИВ:
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПГ Максіма", м. Дніпропетровськ, вул. Верхня, 44.
Ліквідувати юридичну особу – Товариство з обмеженою відповідальністю "ТПГ Максіма", м. Дніпропетровськ, вул. Верхня, 44 (код ЄДРПОУ 35447139).
Провадження у справі припинити.
Копії цієї ухвали направити кредиторам банкрута та державним органам відповідно до п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя Д.М. Полєв
Вик. Матросова