Постанова № 10808039, 04.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.06.2010
Номер справи
2а-525/10/2670
Номер документу
10808039
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04 червня 2010 року 16:55 № 2а-525/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О. за участю секретаря судового засідання Наумець О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом ОСОБА_1

до

3-тя особа Державного реєстратора відділу реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації Кононової Л.Б.

ОСОБА_3

провизнання реєстраційного запису незаконним, скасування реєстраційного запису

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державного реєстратора відділу реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації Кононової Л.Б. про визнання реєстраційного запису незаконним, скасування реєстраційного запису.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що здійснивши реєстраційні дії під № 1 066 107 0015 006973 від 15.01.2010 року відносно призначення директором ТОВ «НВФ Проммонтажснаб»ОСОБА_3 державний реєстратор відділу реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації Кононова Л.Б. вийшла за межі наданих їй повноважень. Виконавши поновлення на роботі ОСОБА_3 15.01.2010р., Кононова Л.Б., порушила вимоги ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», скасувала протокол № 3 загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «НВФ Проммонтажснаб»від 22.12.2009року та протокол № 4 загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «НВФ Проммонтажснаб»від 23.12.2009року, крім того звільнила з посади директора ОСОБА_4.

Відповідач заперечень до суду не подав, направив клопотання про розгляд справи без участі його представника на розсуд суду.

Представник третьої особи проти позову заперечував, посилався на те, що реєстратором не порушено вимоги Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», оскільки вона виконувала рішення Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області .

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та третьої особи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області по справі № 2-2945/09 від 28 грудня 2009 року позовну заяву ОСОБА_3 задоволено в повному обсязі. Поновлено на роботі ОСОБА_3 на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «НВФ Проммонтажснаб»(Код ЄДРПОУ 34545394, місце знаходження: 50007, м. Кривий Ріг, вул. Книжна, 1а) з 01.07.2009 року та державному реєстратору внести відповідні зміни про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про зміну керівника ТОВ «НВФ Проммонтажснаб»на ОСОБА_3. Допустити ОСОБА_3 до виконання посадових обовязків директора ТОВ «НВФ Проммонатжснаб»з 01.07.2009 року. Визнано недійсними рішення загальних зборів засновників ТОВ «НВФ Проммонтажснаб», оформлені протоколом загальних зборів засновників ТОВ «НВФ Проммонажснаб»від 01 липня 2009 року. Визнано недійсним наказ ТОВ «НВФ Проммонтажснаб»№64-К від 20 липня 2009 року. Допущено рішення до негайного виконання згідно п. 4 ст. 217 ЦПК України.

15.01.2010 року Державний реєстратор відділу реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації Кононова Л.Б. здійснила реєстраційну дію під №1 066 107 0015 006973, якою внесла зміни до Державного реєстру відповідно до якої директором товариства з обмеженою відповідальністю «НВФ Проммонтажснаб»призначений ОСОБА_3.

Судом встановлено, що протоколом загальних зборів учасників ТОВ «НВФ Проммонтажснаб» № 3 від 22.12.2009 та наказу № 153-К від 23 грудня 2009р. ОСОБА_3 був поновлений на посаді директора Товариства.

Відповідно до протоколу загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «НВФ Проммонтажснаб»№4 від 23.12.2009року ОСОБА_3 був звільнений з посади за одноразове грубе порушення, а новим директором був призначений ОСОБА_4, в зв'язку з чим до Єдиного державного реєстру внесені відповідні зміни під реєстраційним номером № 1 066 107 0014 006973 від 24.12.2009року.

Статтею 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»визначено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Статтею 6 вказаного Закону встановлено, що державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці: проводить державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців; вносить до Єдиного державного реєстру відомості про державну реєстрацію особи на підставі рішення суду…

Відповідно до статті 17 зазначеного Закону відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

В Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи: повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності; ідентифікаційний код юридичної особи; організаційно-правова форма; центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави у статутному фонді юридичної особи, якщо ця частка становить не менше 25 відсотків; місцезнаходження юридичної особи; перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі ім'я, місце проживання, ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків, якщо засновник - фізична особа; найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник - юридична особа; види діяльності; відомості про органи управління юридичної особи.

Згідно ст.19 Закону, у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або завірену в установленому порядку копію розпорядчого документа про їх призначення.

Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Враховуючи вищевикладене, посилання позивача на те, що рішення Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в частині поновлення на посаді директора ОСОБА_3 станом на 15.01.2010 року було виконане, про що свідчить запис в Державному реєстрі № 1 066 107 0013 006973 від 23.12.2009року, судом до уваги не приймається, оскільки рішення Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області по справі № 2-2945/09 було прийнято 28.12.2009 року, тобто після загальних зборів учасників товариства, які відбулись 22 та 23 грудня 2009 та після вчинення реєстраційних дій за № 1 066 107 0013 006973 від 23.12.2009року.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що відповідачем вчинено оскаржувані дії правомірно та в межах його компетенції, в звязку з чим підстав для задоволення позову суд не вбачає.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Д.О. Баранов