Постанова № 10807950, 17.08.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2010
Номер справи
2а-2446/10/2470
Номер документу
10807950
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2010 р. м. Чернівці Справа №2а-2446/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ватаманюка Р.В.; секретаря судового засідання Закієвої А.В.;

за участю: представника позивача Берекету А.О. (довіреність від 06.05.2010р. №04-234/517) ;

представника прокуратури Мельничук Н.І. (службове посвідчення від 19.08.06р. №249);

представника відповідача ОСОБА_3 (довіреність від 16.08.2010р. №826);

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора міста Чернівці в інтересах держави в особі Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдоПП "Захід-Зем" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, -

ВСТАНОВИВ :

В поданому до суду адміністративному позові прокурор міста Чернівці в інтересах держави в особі Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів просив суд стягнути з ПП "Захід-Зем" адміністративно господарські санкції та пеню на користь Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у сумі 3 159, 73 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що на підставі поданого ПП «Захід-Зем»звіту форми 10-ПІ «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік»середньооблікова чисельність працюючих в 2009 році на підприємстві інвалідів становила 0 чоловік. В той же час встановлений норматив для працевлаштування інвалідів при середньообліковій чисельності працівників підприємства - 14 чоловік у 2009 році склав 1 чоловік.

У зв'язку з цим, відповідачу було нараховано адміністративно-господарській санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 3 089,29 грн., які він повинен був сплатити самостійно до 15.04.2010 р. Однак, дана сума відповідачем сплачена не була. На день пред'явлення позову, станом на 30.06.2010, пеня становить 70,44 грн. Відповідачу направлялась претензія, разом з тим, сума заборгованості 3 159,73 грн. відповідачем добровільно на даний час не сплачена. (а.с. 3-4)

В судовому засіданні представники позивача та прокуратури позовні вимоги підтримали в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позові.

В судовому засідання представник відповідача надав суду заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі.

Перевіривши матеріали адміністративної справи суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю, з таких підстав.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

На підставі поданого ПП «Захід-Зем»звіту форми 10-ПІ «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік»середньооблікова чисельність працюючих в 2009 році на підприємстві інвалідів становила 0 чоловік. В той же час встановлений норматив для працевлаштування інвалідів при середньообліковій чисельності працівників підприємства - 14 чоловік у 2009 році склав 1 чоловік. (а.с. 6).

У зв'язку з цим, відповідачу було нараховано адміністративно-господарській санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 3 089,29 грн., які він повинен був сплатити самостійно до 15.04.2010 р. (а.с. 8).

Однак, дана сума відповідачем сплачена не була. На день пред'явлення позову, станом на 30.06.2010, пеня становить 70,44 грн. Відповідачу направлялась претензія, разом з тим, сума заборгованості 3 159,73 грн. відповідачем добровільно на даний час не сплачена. (а.с. 7)

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.1991р. № 875-ХІІ (далі Закон № 875-ХІІ) для підприємств (обєднань), установ, організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4 відсотків від чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чол. - у кількості одного робочого місця.

В ч. 2 ст. 19 Закону № 875-ХІІ зазначено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою стаття 19, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Частина 5 ст. 19 Закону № 875-ХІІ передбачає, що виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою ст. 19 Закону № 875-ХІІ, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України, результатом працевлаштування є укладення трудового договору між працівником (в даному випадку інвалідом) та власником підприємства або уповноваженим ним органом, тобто безпосереднє працевлаштування інваліда здійснюється підприємством.

Відповідно до ст. 20 Закону № 875-ХІІ підприємства (об'єднання), установи, організації, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 Закону № 875-ХІІ, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, а також пеню у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк.

Відповідно до п. 1 Положення про Чернівецьке облвідділення Фонду соцзахисту інвалідів, відділення є територіальним органом Фонду соцзахисту інвалідів, яке реалізовує покладене на Фонд завдання за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України і підконтрольне Фонду соцзахисту інвалідів. Платежі до Фонду соцзахисту інвалідів є одним із джерел формування спеціального фонду Державного бюджету України, використовуються виключно на реалізацію загальнодержавних та регіональних програм щодо соціального захисту інвалідів і мають дуже важливе соціально-політичне значення.

Таким чином судом встановлено, що відповідачем допущено вказане правопорушення, а позивачем правомірно застосовано адміністративно - господарську санкцію, яка підлягає стягненню в судовому порядку.

Крім того суд вважає застосовує положення ч. 1 та ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до якої позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Виходячи з досліджених доказів, встановлених на підставі них фактів та положень Закону, суд вважає, за доведені ті обставини на які посилається позивач, а тому позов як обґрунтований підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ПП "Захід-Зем" (вул. Гайдара, 1-Є, м. Чернівці, код ЄДРПОУ 21435179) адміністративно-господарські санкції та пеню на користь Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (УДК в м. Чернівці на р/р 31214230700002 код 23246436, МФО 856135, банк отримувача УДК в Чернівецькій області, призначення платежу 101, за нестворені робочі місця для інвалідів) у сумі 3 159, 73 грн. (три тисячі сто пятдесят девять гривень сімдесят три копійки).

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Р.В. Ватаманюк