копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
<(ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА) >
12 серпня 2010 р. справа № 2а-4720/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання- Бабаніної О.В.
представника позивача - Груздо Т.С.
представника відповідача - Бабича О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сумської обласної організації українського товариства мисливців і рибалок про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з адміністративним позовом до Сумської обласної організації українського товариства мисливців і рибалок про стягнення заборгованості зі сплати адміністративно - господарських санкцій в розмірі 9380 грн. та пені в розмірі 56 грн. 20 коп. Свої вимоги мотивує тим, що всупереч вимог Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", відповідно до якого сплата адміністративно-господарських санкцій є обовязковою для всіх підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, відповідач самостійно не сплатив адміністративно-господарські санкції в сумі 9380 грн. у строки та в порядку, передбаченому цим Законом. За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в сумі 56 грн. 20 коп. У звязку з цим сума заборгованості відповідача перед Фондом соціального захисту інвалідів становить 9436 грн. 20 коп.
Відповідач проти позову заперечує, обґрунтовуючи свою позицію тим, що Сумська обласна організація українського товариства мисливців і рибалок є неприбутковою громадською організацією, яка діє на підставі Статуту Українського товариства мисливців і рибалок. Джерелом надходжень до організації є добровільні внески членів товариства. Діяльність, від якої б організація отримувала прибуток, не здійснюється.
Представник позивача Груздо Т.С. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.Представник відповідача Бабич О.І. позов не визнав з підстав, викладених в письмовому запереченні.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов не обґрунтований і задоволенню не підлягає, виходячи з наступного:В судовому засіданні було встановлено, що Сумською обласною організацією українського товариства мисливців і рибалок був наданий звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік Форма №10-ПІ. Згідно вказаного звіту фактично за рік середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу 11, фонд оплати праці штатних працівників - 206359 грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника - 18760 грн. (а.с.5)
Згідно з ч.3 ст.18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі - Закон) підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осібу кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів (ч.2 ст.19 Закону).
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів (ч.9 ст.19 Закону).
Відповідно до ч.1 ст.20 вказаного Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Згідно з ч.3 ст.20 Закону сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
З матеріалів справи вбачається, що Сумська обласна організація українського товариства мисливців і рибалок діє на підставі Статуту, затвердженого 12 з"їздом Українського товариства мисливців і рибалок 7 травня 991 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України, свідоцтво від 21.10.1992 року (зі змінами і доповненнями).
Відповідно до вказаного Статуту Українське товариство мисливців і рибалок є добровільною Всеукраїнською громадською організацією, яка об"єднує мисливців і рибалок. Товариство є неприбутковою громадською організацією. Діяльність товариства будується на основі добровільного членства (а.с.12-33).
Згідно листа державної податкової інспекції в м. Суми від 25.01.2002 року №2753/15-114 повідомлено Сумську обласну організацію українського товариства мисливців і рибалок про те, що вказана організація визнана неприбутковою. Згідно "Положення про реєстрацію організацій та установ", затвердженого наказом ДПА України від 11.01.1997 року №232, організація включена до реєстру неприбуткових організацій, ознака неприбутковості 0006/1016 (а.с.37).
Рішенням державної податкової інспекції в м. Суми №104/03928412/15-122/41491 від 07.06.2010 року Сумська обласна організація українського товариства мисливців і рибалок внесена до реєстру неприбуткових організацій (установ) (а.с.38).
Згідно листа державної податкової інспекції від 30.07.2010 року №59070/15-106, Сумська обласна організація українського товариства мисливців і рибалок значиться в реєстрі неприбуткових організацій з 25.01.2002 року по теперішній час (а.с.57).
Отже, Сумська обласна організація Українського товариства мисливців і рибалок є неприбутковою організацією, а тому не повинна сплачувати адміністративно-господарські санкції і пеню.
Таким чином, в задоволенні адміністративного позову Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сумської обласної організації українського товариства мисливців і рибалок про стягнення заборгованості зі сплати адміністративно - господарських санкцій в розмірі 9380 грн. та пені в розмірі 56 грн. 20 коп. необхідно відмовити.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сумської обласної організації українського товариства мисливців і рибалок про стягнення заборгованості зі сплати адміністративно - господарських санкцій в розмірі 9380 грн. та пені в розмірі 56 грн. 20 коп. відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя /підпис/ С.О. Бондар
Повний текст постанови виготовлений 13 серпня 2010 року.
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар