Постанова № 10791310, 10.06.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.06.2010
Номер справи
2а-5208/10/7/0170
Номер документу
10791310
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 червня 2010 р.Справа №2а-5208/10/7/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючого судді Маргарітова М.В. , при секретарі Силантьєвій О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості у сумі 132,000

за участю:

від позивача не зявився

від відповідача не зявився

Обставини справи: Державна податкова інспекція у Бериславському районі звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 132,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем порушено Правила проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, оскільки не проведено технічний огляд належного йому транспортного засобу, не знято транспортний засіб з обліку, як такий, що не підлягає експлуатації та не сплачено податок з власників транспортних засобів, у звязку з чим у відповідача виник податковий борг перед бюджетом, який у добровільному порядку не погашено.

Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 18 травня 2009року справа №2-а-1402/09/2170 за позовом державної податкової інспекції у Бериславському районі до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів направлено до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим для розгляду за територіальною підсудністю.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 20.04.2010року адміністративна справа прийнята до провадження.

Позивач у судове засідання не зявився, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, надіславши клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача. Позовні вимоги просив задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, проти позову заперечує, надав заяву, відповідно якої просить в позові відмовити, з тих підстав, що заборгованість погашено, додаючи до заяви квитанцію.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 є власником транспортного засобу марки Фольксваген, 1990 року випуску, державний номер НОМЕР_1, останній строк проходження технічного огляду 2002 рік, що підтверджується довідкою Відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Бериславського району при УДАІ УМВС України у Херсонській області №6/16-2174 від 24.11.2008року (а.с.6).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» №1963-ХІІ, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 5 вказаного Закону встановлено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Частиною 6 ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» встановлено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.

Матеріали справи свідчать, що в порушення Правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.1993р. №141, що діяли до 01.01.09р., позивачем не було проведено технічний огляд належного йому транспортного засобу, не знято транспортний засіб з обліку, як такий, що не підлягає експлуатації та не сплачено податок з власників транспортних засобів, у звязку з чим у відповідача виник борг перед бюджетом зі сплати податку.

Згідно абз.6 ст.6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» відповідачу визначено заборгованість за три попередні роки у сумі 132,00грн. (а.с.5).

Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-ХІІ (Далі Закон України№1251) встановлені принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників.

Пунктом10 частини1 статті14 Закону України №2151 визначено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів віднесений до загальнодержавного податку (обовязкових платежів).

Пунктом3 частини1 статті 9 Закону України №2151 встановлено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (Далі Закон України №2181) є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно до п.1.2. ст.1 Закону України №2181 податкове зобовязання - зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Таким чином, у результаті не сплати до бюджету податкового зобовязання - податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, позивач має податковий борг на суму 132,00грн., яка підлягає стягненню.

Доводи відповідача, викладені у заяві від 02.06.2010р. (а.с.51) стовно того, що позов не підлягає задоволенню з підстав погашення відповідачем заборгованості у повному обсязі є необгрунтованими, оскільки як вбачається з квітанції №297 від 28.05.2010 року (а.с.52), яка додана до заяви, відповідачем сплачено податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на розрахунковий рахунок №33214808700040, тоді як свідчать матеріали справи сума підлягає сплаті на розрахунковий рахунок №33210808700044 (а.с.49).

Таким чином, відповідачем, у порядку ч.1 ст.71 КАС України, не надано доказів погашення заборгованості з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Пунктом11 статті11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

За таких обставин позов підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з ОСОБА_1 (97000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код фізичної особи НОМЕР_2) заборгованість по податку з власників транспортних засобів у сумі 132,00грн. на р/р33210808700044 у ГУ ДКУ у Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДК у Бериславському районі, код в ЄДРПОУ 24103704.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя Маргарітов М.В.