Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 136/1725/17
провадження 1-в/136/78/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" грудня 2022 р. м.Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника органу поліції ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Липовець поданняпро встановленняадміністративного наглядустосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,жителя АДРЕСА_1 ,громадянина України,українця,непрацюючого,раніше неодноразовосудимого,останній раз-12.04.2018вироком Липовецького районногосуду Вінницькоїобласті за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України на підставі ст. 70 КК України, звільнився з місць позбавлення волі 21.07.2020, судимість погашається 31.07.2026, -
ВСТАНОВИВ:
Начальник відділуполіції №4Вінницького РУПГУНП уВінницькій області ОСОБА_5 звернувся досуду ізнаведеним вищеподанням,мотивуючи тим,що ОСОБА_4 будучи неодноразовозасудженим,останній раз12.04.2018вироком Липовецького районногосуду Вінницькоїобласті за ч.2ст.185,ч.3ст.185КК України,на підставіст.70КК України,до остаточногопокарання увиді 4років позбавленняволі,звільнений умовно-достроково21.07.2020із невідбутимстроком 1рік 2місяці 14днів,на шляхвиправлення нестав,зловживає спиртниминапоями,веде антиморальнийспосіб життя,неодноразово притягувавсядо адміністративноївідповідальності,а саме: 11.07.2022 за ч.1 ст. 178 КУпАП на нього накладено адміністративне стягнення у виді попередження; 06.08.2022 за ч.1 ст. 178 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 51 грн.; у зв`язку із чим ОСОБА_4 органом поліції було винесено письмове попередження та роз`яснено можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, однак останній своєї поведінки не змінив, що стало підставою звернення до суду із даним поданням, в якому суб`єкт звернення просив встановити стосовно засудженого адміністративний нагляд строком на один рік.
Представника органу поліції в судовому засіданні подання підтримав з підстав наведених у ньому, просив його задовольнити, суду пояснив, що підставою встановлення адміністративного нагляду є систематичність вчинення засудженим адміністративних правопорушень.
Засуджений суду пояснив, що вчинені ним адміністративні правопорушення не є суттєвими, а тому встановлення адміністративного нагляду строком на один рік є занадто суворим обмеженням його прав.
Суд,вислухавши представникаоргану поліціїта засудженого,вивчивши тадослідивши матеріалидодані доподання,встановив згідноз відомостямиперсонально -довідкового облікуєдиної інформаційноїсистеми МВСУкраїни, ОСОБА_4 був неодноразовозасуджений заумисні,корисливі злочини,у томучислі противласності,останній раз12.04.2018вироком Липовецького районногосуду Вінницькоїобласті за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України на підставі ст. 70 КК України, до остаточного покарання у виді 4 років позбавлення волі.
Відповідно до довідки про звільнення, 31.07.2020 ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі умовно достроково на підставі ухвали Вінницького районного суду Вінницької області від 21.07.2020.
Згідно з довідкою характеристикою виданою Турбівською селищною радою від 28.11.2022 за № 4210, ОСОБА_4 зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , заяв та скарг на порушення громадського порядку стосовно вказаного громадянина не надходило, компрометуючими матеріалами селищна рада не володіє.
Із матеріалів доданих до подання судом встановлено, що ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме: 11.07.2022 за ч.1 ст. 178 КУпАП на нього накладено адміністративне стягнення у виді попередження; 06.08.2022 за ч.1 ст. 178 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 51 грн.
Порядок встановлення адміністративного нагляду стосовно осіб звільненими з місць позбавлення волі регулюєтьсяЗаконом України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.94 N 264/94-ВР, а також Наказом Міністерства внутрішніх справ N 1303/203 від 04.11.2003 року "Про затвердження Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Відповідно до п. "в"ст.3Закону України"Проадміністративний наглядза особами,звільненими змісць позбавленняволі" (надалі Закон), адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Суд враховує, що відповідно до загальних визначень систематичним вчиненням правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, є вчинення засудженим трьох і більше правопорушень.
Аналізуючи додані до подання докази, судом встановлено, що ОСОБА_4 лише двічі притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку порядок і прав інших громадян після звільнення з місць позбавлення волі.
Наведене свідчить про відсутність систематичності порушень громадського порядок і прав інших громадян в діях ОСОБА_4 , що є підставою для встановлення адміністративного нагляду відповідно до п. "в" Закону.
Ураховуючи викладене, встановлення адміністративного нагляду щодо особи, систематичність протиправної поведінки якої недоведена, є порушенням її прав на свободу та особисту недоторканність, визначених ст. 5 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а також право на свободу пересування, що гарантованеКонституцією України.
За таких обставин, суд вважає, що в задоволенні подання слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись п. "В" ст. 3, ст. ст. 4-6 Закону України" про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні подання начальника Начальник відділу поліції №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - відмовити.
На ухвалу суду протягом семи днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області.
Суддя ОСОБА_6