Постанова № 10775307, 03.08.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.08.2010
Номер справи
2а-5698/10/1370
Номер документу
10775307
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 серпня 2010 р. № 2а-5698/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-суддіПотабенко В.А.

при секретарі судового засіданняПодібка М.З.,

з участю:

представника позивача Мусійчук А.О., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова (надалі - ДПІ в Залізничному районі м. Львова) до приватного підприємства "Рем-Будінвест Експрес" про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках, -

встановив:

ДПІ в Залізничному районі м. Львова звернулася в суд з позовом до ПП "Рем-Будінвест Експрес" про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках платника податків (в порядку п. п. 9.3.9. ст. 9 Закону України "Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що 20.04.2010 року ПП "Рем-Будінвест Експрес" було повідомлено про проведення виїзної планової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства. Ревізорами ДПІ в Залізничному районі м. Львова здійснено вихід за адресою відповідача з метою проведення виїзної планової перевірки та вручено керівнику ПП "Рем-Будінвест Експрес" направлення на проведення перевірки. ПП "Рем-Будінвест Експрес" надало для перевірки первинні документи за IV квартал 2009 року. Однак, первинні документи фінансово-господарської діяльності підприємства за І квартал 2010 року для перевірки надано не було. Тим самим, на думку позивача, посадових осіб ДПІ в Залізничному районі м. Львова не було допущено до проведення перевірки. В зв'язку з наведеним, позивач просить застосувати арешт активів у вигляді зупинення операцій на банківських рахунках приватного підприємства "Рем-Будінвест Експрес" № 2600330809286 (українська гривня) МФО 320854 у АБ "Діамантбанк" м. Львів, № 2600701000201 (українська гривня) МФО 325990 у ВАТ "Оксі Банк" м. Львів, № 2600901300841 (українська гривня) МФО 380913 у АТ "БМ Банк" та № 26004001436701 (українська гривня) МФО 380548 у ВАТ "Астра Банк" строком на 4320 годин (180 днів).

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.

Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні представника, хоча належним чином повідомлявся судом про час та місце проведення судового засідання двічі, що підтверджується наявними в справі повідомленнями про вручення поштових відправлень - повісток.

Відтак, суд вважає, що в матеріалах адміністративної справи достатньо доказів, для розгляду справи у відсутності представника відповідача, відповідно до ст. 71 КАС України.

Оглянувши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В ході розгляду справи судом було досліджено докази, наявні в матеріалах справи.

Згідно плану-графіку проведення планових виїзних перевірок субєктів господарювання юридичних осіб ДПІ в Залізничному районі м. Львова на ІІ квартал 2010 року ПП " Рем-Будінвест Експрес" підлягало комплексній документальній перевірці за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року, про що відповідача було проінформовано 20.04.2010 року повідомленням № 74/23-121 від 16.04.2010 року. Останнє підтверджується наявною в матеріалах справи копією повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції з відміткою Укрпошти.

На підставі направлення на проведення перевірки № 336 від 31.05.2010 року ревізорами ДПІ в Залізничному районі м. Львова було здійснено вихід за адресою ПП "Рем-Будінвест Експрес" м. Львів, вул. Головатого, 7/30. Направлення № 366 було вручено керівнику відповідача під розписку 31.05.2010 року, чим повторно повідомлено про проведення перевірки.

Згідно наявної в матеріалах справи копії Акту відмови від надання документів № 46/23-2 від 10.06.2010 року, директором підприємства Кравець О.І. 31.05.2010 року надано для перевірки первинні документи за IV квартал 2009 року та не представлено бухгалтерських та інших документів, що підтверджують дані податкових декларацій та розрахунків по податках за період, який підлягає перевірці, за І квартал 2010 року.

В зв'язку з наведеним, згідно наказу начальника ДПІ в Залізничному районі м. Львова № 311 від 11.06.2010 року термін проведення планової документальної перевірки ПП "Рем-Будінвест Експрес" продовжено з 14.06.2010 року по 18.06.2010 року. Також, наказом начальника ДПІ в Залізничному районі м. Львова № 324 термін проведення планової документальної перевірки ПП "Рем-Будінвест Експрес" продовжено з 21.06.2010 року по 05.07.2010 року.

З подання начальника ГВПМ ДПІ в м. Львова від 23.06.2010 року № 4950/26-90 вбачається, що платник податків ПП "Рем-Будінвест Експрес" відмовився від проведення планової документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.

24.06.2010 року начальником ДПІ в Залізничному районі м. Львова прийнято рішення про звернення до суду із заявою про застосування до ПП "Рем-Будінвест Експрес" арешту у вигляді зупинення операцій на банківських рахунках № 2600330809286 (українська гривня) МФО 320854 у АБ "Діамантбанк" м. Львів, № 2600701000201 (українська гривня) МФО 325990 у ВАТ "Оксі Банк" м. Львів, № 2600901300841 (українська гривня) МФО 380913 у АТ "БМ Банк" та № 26004001436701 (українська гривня) МФО 380548 у ВАТ "Астра Банк" строком на 4320 годин (180 днів).

Відповідно до п. "г" п. п. 9.1.2 п. 9.1 ст. 9 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон № 2181), арешт активів може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування.

Підпунктом 9.3.9. пункту 9.3 ст. 9 Закону № 2181 передбачено, що арешт активів коштів на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому законодавством.

Підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) регулюються Законом України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII, з наступними змінами та доповненнями.

Відповідно до ст. 11? цього Закону, плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.

Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Проведення планових виїзних перевірок здійснюється органами державної податкової служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.

Тривалість планової виїзної перевірки не повинна перевищувати 30 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 20 робочих днів.

Подовження термінів проведення планової виїзної перевірки можливе на термін не більш як 15 робочих днів, а стосовно суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів.

Згідно ст. 11? Закону України "Про державну податкову службу в Україні", посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби;

2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та тривалість.

Ненадання цих документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, оскільки, відмовляючи у наданні до перевірки документів фінансово-господарської діяльності ПП "Рем-Будінвест Експрес" за І квартал 2010 року, відповідач фактично не допустив ревізорів ДПІ в Залізничному районі м. Львова до проведення перевірки за наявності всіх підстав для її проведення. Відтак, адміністративний позов належить задовольнити.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 7 - 14, 18, 19, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,

постановив:

позов задовольнити повністю.

Застосувати адміністративний арешт у вигляді зупинення операцій на банківських рахунках приватного підприємства "Рем-Будінвест Експрес" (ЄДРПОУ 33805911, м. Львів, вул. Головатого, 7/30) № 2600330809286 (українська гривня) МФО 320854 у АБ "Діамантбанк" м. Львів, № 2600701000201 (українська гривня) МФО 325990 у ВАТ "Оксі Банк" м. Львів, № 2600901300841 (українська гривня) МФО 380913 у АТ "БМ Банк" та № 26004001436701 (українська гривня) МФО 380548 у ВАТ "Астра Банк" строком на 4320 годин (180 днів).

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлений 05.08.2010 року.

Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова Суддя Потабенко В.А.