Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №760/4362/22 3/760/3536/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2022 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Ішуніна Л. М., за участю представника Київської митниці Держмитслужби - Келеберденка В. В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного експрес-відправлення № NP00000001781289NPG громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_1 ), за порушення митних правил, передбачених статтею 473 МК України,
В С Т А Н О В И В :
До Cолом`янського районного суду міста Києва від Київської митниці Держмитслужби надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) за порушення митних правил, передбачених статтею 473 МК України.
22 грудня 2021 року в зоні митного контролю на території ТОВ «Нова пошта Глобал» (Київська область, Бучанський район, с. Білогородка, вул. Компресорна, 3) відділу митного оформлення № 2 митного поста «Спеціалізований» Київської митниці, під час проведення митного огляду міжнародного експрес-відправлення (далі - МЕВ), що надійшло за міжнародним транспортним документом № NP00000001781289NPG та яке пересилалося зі США (ОСОБА_1) до України ( ОСОБА_4 ) виявлено: ножі з маркуванням на упаковці: KA-BAR D2 FOLDING HUNTER DOZIER D2, країна виробництва згідно маркування Тайвань - 2 шт., KA-BAR 1314 Leather Handle Space Knife з шкіряними піхвами - 1 шт.
У міжнародному транспортному документі від 13 грудня 2021 року № NP00000001781289NPG та інвойсі від 13 грудня 2021 року № NP00000001781289NPG у відповідних графах, повний опис зазначено як: «KA-BAR USSF Space-Bar, KA-BAR Dozier D2». Проте, в документі (замовлення) від 12 вересня 2021 року № 13230313 (Order #13230313, order date 12/09/21), що знаходився всередині упаковки МЕВ зазначено більш повний і точний опис товарів, що дає змогу їх ідентифікації, а саме: «KA-BAR D2 DOZIER D2 FOLDING HUNTER STEE…(складаний мисливський … - переклад з англ.); KA-BAR USSF FIGHTING KNIFE (бойовий ніж - переклад з англ.), …». Будь-які дозвільні документи та інші документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення задекларованого товару, які підтверджують назву, характеристику та вартість товару (предмету, вкладення, вмісту МЕВ), митниці не надавалися.
Відповідно до висновку експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (далі - СЛЕД) від 30 грудня 2021 року № 1420003302-0501 - «ніж металевий з фіксованим лезом чорного кольору та маркуванням на ньому «USSF» в картонній коробці з маркуванням «KA-BAR 1314 leather Handle Spase Knife» зі шкіряними піхвами», вилучений в міжнародному поштовому відправленні № NP00000001781289NPG, є короткоклинковою холодною зброєю колючо-ріжучої дії.
Враховуючи викладені обставини, у діях відправника МЕВ № NP00000001781289NPG громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено статтею 473 Митного кодексу України, а саме надання неправдивих відомостей щодо найменування товару та ненадання відповідних дозвільних документів, спрямоване на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та переміщення (пересилання) в міжнародному експрес-відправленні товарів, заборонених до такого пересилання.
В судовому засіданні представник Київської митниці Держмитслужби підтримав позицію Київської митниці Держмитслужби та просив притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за статтею 473 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - громадянин ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Згідно з частиною четвертою статті 526 МК України справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
З урахуванням викладеного, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення представника Київської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи та долучені докази, суд приходить до такого висновку.
Згідно з частиною першою статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Суд встановив, що 22 грудня 2021 року в зоні митного контролю на території ТОВ «Нова пошта Глобал» (Київська область, Бучанський район, с. Білогородка, вул. Компресорна, 3) відділу митного оформлення № 2 митного поста «Спеціалізований» Київської митниці, під час проведення митного огляду МЕВ, що надійшло за міжнародним транспортним документом № NP00000001781289NPG та яке пересилалося зі США (ОСОБА_1) до України ( ОСОБА_4 ) виявлено: ножі з маркуванням на упаковці: KA-BAR D2 FOLDING HUNTER DOZIER D2, країна виробництва згідно маркування Тайвань - 2 шт., KA-BAR 1314 Leather Handle Space Knife з шкіряними піхвами - 1 шт.
У міжнародному транспортному документі від 13 грудня 2021 року № NP00000001781289NPG та інвойсі від 13 грудня 2021 року № NP00000001781289NPG у відповідних графах, повний опис зазначено як: «KA-BAR USSF Space-Bar, KA-BAR Dozier D2». Проте, в документі (замовлення) від 12 вересня 2021 року № 13230313 (Order #13230313, order date 12/09/21), що знаходився всередині упаковки МЕВ зазначено більш повний і точний опис товарів, що дає змогу їх ідентифікації, а саме: «KA-BAR D2 DOZIER D2 FOLDING HUNTER STEE…(складаний мисливський … - переклад з англ.); KA-BAR USSF FIGHTING KNIFE (бойовий ніж - переклад з англ.), …». Будь-які дозвільні документи та інші документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення задекларованого товару, які підтверджують назву, характеристику та вартість товару (предмету, вкладення, вмісту МЕВ), митниці не надавалися.
Відповідно до висновку СЛЕД від 30 грудня 2021 року № 1420003302-0501 - «ніж металевий з фіксованим лезом чорного кольору та маркуванням на ньому «USSF» в картонній коробці з маркуванням «KA-BAR 1314 leather Handle Spase Knife» зі шкіряними піхвами», вилучений в міжнародному поштовому відправленні № NP00000001781289NPG, є короткоклинковою холодною зброєю колючо-ріжучої дії.
Безпосередні предмети правопорушення: короткоклинкова холодна зброя колючо?ріжучої дії - ніж з маркуванням «USSF», «KA-BAR», у кількості - 1 шт., в порядку статті 511 МК України вилучений та зберігається на складі Київської митниці за адресою: м. Київ, бульв. Вацлава Гавела, 8А.
Вартість предметів правопорушення становить 4 914 грн.
Так, диспозицією статті 473 МК України передбачено порушення митних правил, яке полягає у пересиланні через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу.
Частиною 2 статті 235 МК України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв`язку.
Відповідно до частини 2 статті 18 Всесвітньої поштової конвенції (м. Доха, 11 жовтня 2012 року), відправлення не допускаються до пересилання у всіх категоріях кореспонденції, якщо їх увезення чи обіг заборонено в країні призначення.
Товари та інші предмети, які заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством або є предметами контрабанди чи порушення митних правил, вилучаються підрозділом митного органу в установленому порядку.
Відповідно до частини першої статті 196 МК України, не можуть бути пропущені через митний кордон України:
1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом або міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України;
2) товари (крім товарів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та порядку, встановлених статтями 376 і 378 цього Кодексу), на пропуск яких відповідно до закону потрібні документи державних органів, установ та організацій, уповноважених на їх видачу, - в разі відсутності таких документів;
3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.
Частиною першою статті 197 МК України встановлено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та/або їх випуск залежно від вимог відповідного закону здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих від державних органів, інших установ та організацій, уповноважених на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, з використанням механізму «єдиного вікна» відповідних дозвільних документів та/або відомостей про включення (виключення) товару до (з) відповідного реєстру у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, які підтверджують дотримання встановлених обмежень щодо переміщення таких товарів через митний кордон України, якщо використання таких дозвільних документів та/або відомостей для здійснення митних формальностей передбачено законами України. У випадках, передбачених цим Кодексом, для здійснення митних формальностей можуть використовуватися паперові примірники таких документів, надані декларантом або уповноваженою ним особою.
Підпунктом 1 пункту 37 Постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року N 270 «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку» визначено, що у міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати, зокрема, холодну зброю, якщо інше не передбачено законодавством.
Відповідно до підпункту12.14 пункту 12 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 21 серпня 1998 року № 622, вогнепальна мисливська зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пневматична, холодна, охолощена зброя, пристрої та патрони перевозяться її власниками через митний кордон України на підставі дозволів на право перевезення зброї територією України, які видаються УП ЦОУП, УП ГУНП.
Таким чином, ураховуючи те, що громадянин ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) не мав дозволу на переміщення через митний кордон України холодної зброї, а отже своїми діями вчинив переміщення (пересилання) в МЕВ товару, відправленого з порушенням митних правил, а також щодо якого відсутні дозвільні документи, тобто забороненого до такого пересилання.
Стаття 495 МК України визначає, що доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи вищевикладене, оцінюючи докази, які містяться в матеріалах справи у їх сукупності, суд вважає, що в діях громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 МК України та винуватість останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 МК України повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил від 08 квітня 2022 року № 1159/10000/22, службовою запискою, копіями товаросупровідних документів, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 23 грудня 2021 року, актом про взяття проб (зразків) товарів від 23 грудня 2021 року, висновком СЛЕД № 1420003302-0501 від 30 грудня 2021 року.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.
Тож, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати до громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Отже, з огляду на вищевказані норми права та «Закон України «Про судовий збір» з громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) підлягає стягненню судовий збір у розмірі 496,20 грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 235, 236, 257, 458, 459, 472, 473, 526-529 МК України, статтями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 Митного Кодексу України.
Накласти на громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_1 ), за порушення митних правил, передбачених статтею 473 МК України стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме - короткоклинкової холодної зброї колючо?ріжучої дії: ножа з маркуванням «USSF», «KA-BAR» - 1 штука.
Стягнути з громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 (АДРЕСА_1), судовий збір у розмірі 496,20 грн, який підлягає сплаті на наступні реквізити: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Л. М. Ішуніна