УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2007 р. Справа № 2/167
По справі за адміністративним позовом Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Ужгород
до закритого акціонерного товариства „Мукачівський лісокомбінат”, смт. Чинадієво Мукачівського району
про стягнення суми 9426грн. адміністративно-господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів
(позовні вимоги викладено у відповідності до статті 137 Кодексу адміністративного судочинства України щодо їх уточнення)
Суддя господарського суду О.Ф. Ремецькі
за участю представників:
від позивача – Шибаєв А.М. - представник за дорученням від 10.01.07р.
від відповідача – не з’явився
Суть спору :
Представник позивача просить задоволити позовні вимоги в повному обсязі з урахуванням заяви про їх уточнення по мотивах, викладених у позовній заяві, посилаючись на їх обґрунтованість матеріалами справи. Зокрема, у підставу своїх доводів вказує на те, що у звіті за формою 10-ПІ за 2006 рік ЗАТ «Мукачівський лісокомбінат»невірно відображено середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу підприємства (рядок 01 звітності). В дійсності кількість штатних працівників відповідача становить 124 особи, а відповідно норматив робочих місць становитиме 5, а не 6 осіб (рядок 03 звітності). Відтак, позивачем здійснено перерахунок необхідної до сплати відповідачем суми штрафних санкцій за неналежне виконання 4% нормативу працевлаштування інвалідів на підприємство.
Заперечує доводи відповідача, наведені ним у поданому суду письмовому поясненні на позов з тих підстав, що у відповідності до останньої редакції Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»відповідач відповідає не за створення відповідного нормативу працевлаштування інвалідів, а за працевлаштування таких осіб на створені ним відповідні робочі місця. А оскільки на підприємстві працює інвалідів менше, ніж визначено 4% нормативом, звернувся з вимогою про стягнення з відповідача штрафних санкцій.
Відповідач заперечує з приводу доводів позивача по мотивах, наведених у письмовому поясненні на позов. В обґрунтування своїх доводів вказує на те, що підприємством протягом 2006 року не було відмовлено жодній особі у працевлаштуванні, а також повідомлено відповідні органи про наявність вакансій шляхом подання відповідних звітів форми 3-ПН. Відтак, заперечує обґрунтованість
Продовження постанови господарського суду Закарпатської області від 24.10.2007 року по справі №2/167
позиції позивача з приводу заявленого ним позову та відповідності висновкам дійсним обставинам справи.
Вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
У відповідності до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»(далі - Закон) для підприємств, установ та організацій установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за звітний рік, а якщо від 8 до 25 осіб –у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою статті 19 Закону і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
За вимогами даної норми Закону Підприємства, установи, організації, у тому числі фізичні особи самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою статті 19 Закону вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією інваліда, для якого це місце роботи буде основним.
За результатами звітного року підприємства щороку подають до відділень Фонду звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою, що затверджується наказом Мінпраці.
Відповідачем за звітний 2006 рік надано позивачу відповідний звіт, який за результатами проведеної Фондом перевірки правильності зазначення в ній відомостей, свідчить про те, що відповідач вимогу Закону не виконав. Згідно рядка 03 звіту кількість інвалідів, які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог статті 19 Закону становить п’ять осіб, в той час, як згідно рядка 02 звіту на підприємстві протягом 2006 року працевлаштовано тільки чотири інваліди.
Згідно статті 20 Закону підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевшатування інваліда і не зайняте ним.
Отже, відповідач повинен самостійно у строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулось порушення, розрахувати та сплатити адміністративно-господарські санкції. Оскільки середньорічна зарплата у відповідача в 2006 році склала 9426грн., то за невиконання нормативу у вигляді відсутності працюючих інвалідів відповідач повинен сплатити суму 9426грн. до Державного бюджету.
Вищевикладене повністю підтверджує позицію позивача та обґрунтованість пред’явлених ним вимог до відповідача. Відтак, позовні вимоги, уточнені позивачем, підлягають задоволенню повністю. Заперечення відповідача, наведені ним у поданому суду письмовому поясненні на позов не можуть бути взяті судом до уваги, оскільки звітування відповідним органам про наявність вакантних місць на підприємстві не доводить належного виконання нормативу працевлаштування інвалідів саме відповідачем.
Продовження постанови господарського суду Закарпатської області від 24.10.2007 року по справі №2/167
Керуючись ст.ст. 2, 71, 105, 118, 122, ст.128, 138, 143, 160, 162, 163, 181, 186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,
суд постановив:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
1.1. Стягнути з закритого акціонерного товариства „Мукачівський лісокомбінат”, смт. Чинадієво Мукачівського району, вул.. Кірова, 5 (код ЄДРПОУ 00274157) на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Ужгород, пл.. Ш.Петефі, 14 (код ЄДРПОУ 13592841) суму 9426грн. адміністративно-господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.
2. Постанова набирає законної сили з __.11.2007р.
3. Заява на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.Ф. Ремецькі