Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2022 року м. Київ №640/20435/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І.,
розглянувши позовну заяву в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 доВідділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиціїпровизнання протиправною та скасування постановиВ С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у якому просила суд:
- визнати протиправним та скасувати постанову про закриття виконавчого провадження від 27 квітня 2022 року № 68197893 згідно автоматизованої системи виконавчих проваджень, винесену Головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Єжовим М.В. на підставі виконавчого листа №640/28322/20 Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.
Згідно з частиною 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 122 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує постанову у ВП №68197893 від 27 квітня 2022.
В той же час, звернення до суду мало місце лише 22 листопада 2022 року, тобто з пропущенням встановленого десятиденного строку на звернення до суду.
Позивач подала заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду, яка обґрунтована тим, що 12 травня 2022 року позивачкою направлено скаргу на дії виконавця і до моменту подачі позовної заяви відповіді на зазначену скаргу не отримала, а тому вважає, що використала порядок досудового врегулювання спору, у зв`язку з чим, строк на звернення до суду позивачем не пропущено.
Проте, з такими доводами та висновками позивача суд не погоджується, виходячи з наступного.
Так, дійсно позивачем направлено скаргу 12 травня 2022 року до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції щодо протиправності дій головного державного виконавця Єжова М.В.
Проте, після звернення позивача зі скаргою до начальника Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції до моменту звернення до суду пройшло більше ніж шість місяців.
В той же час, як вже зазначалось судом, як Законом України «Про виконавче провадження» так і Кодексом адміністративного судочинства України передбачено скорочені терміни щодо подання позовних заяв щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державних виконавців, а саме 10 днів з моменту коли особа дізналась про порушене право.
Тому, враховуючи вищенаведене положення законодавства та обставини справи, суд дійшов висновку про неповажність причин пропуску строку звернення до суду, наведених у заяві про поновлення пропущеного строку звернення до суду.
Відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Тому, позивачу необхідно надати до суду клопотання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду, в якому зазначити ініші (відмінні) причини пропуску строку та надати відповідні докази в підтвердження даного факту.
Також, згідно з частиною 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позову до адміністративного суду немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В той же час, за подання позову до адміністративного суду майнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Разом з тим, статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено, що з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2270,00 гривень.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає, що позивачем заявлено одну вимоги немайнового характеру.
Враховуючи вищенаведене, сума судового збору, яка підлягає сплаті складає 992,40 грн.
Враховуючи наведене, позивачу для усунення недоліків необхідно надати:
- заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з відповідними доказами в підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду;
- докази доплати судового збору у розмірі 992,40 грн.
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень статті 161 КАС України і позивачу належить усунути вищевказані недоліки.
Керуючись статтями 5, 160, 161, 169, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Т.І. Шейко