Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 226/1061/22
Провадження №3/226/464/2022
ПОСТАНОВА
Іменем України
18.11.2022 суддя Димитровського міського суду Донецької області Салькова Віра Сергіївна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділення поліції №2 Покровського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , є військовослужбовцем ЗСУ, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.130 КпАП України,
ВСТАНОВИЛА:
19.10.2022 о 08-40 біля буд. №1 по вул. Шосейній у м. Мирнограді Донецької області ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ-21043», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини роту, порушення мови), від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою газоаналізатора «Alcotest №6810» та від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306, і вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 КпАП України.
До суду ОСОБА_1 не з`явився з невідомої причини, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
При вирішенні питання про розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 , враховується, що відповідно до положень діючого законодавства, які узгоджуються зі сталою практикою Європейського суду з прав людини, кожна сторона, яка задіяна у справі, зобов`язана з розумним інтервалом цікавитись провадженням у її справи, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Також відповідно до вимог ст.129 Конституції України та ст.11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» розгляд справ про адміністративні правопорушення відбувається в судах відкрито, що гарантує особі, яка притягується до адміністративної відповідальності своєчасно дізнатися про час та місце розгляду справи.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Молчанова Ю.Ю. надіслала до суду письмове клопотання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КпАП України за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, посилаючись на те, що ОСОБА_1 не підтверджує факту вчинення правопорушення, 19.10.2022 не вживав алкогольних напоїв, лише напередодні увечері випив невелику кількість пива. Поліцейськими не було запропоновано йому пройти алкотест або медичне обстеження, від проходження такого він не відмовлявся. Вважає, що поліцейськими порушений порядок проведення огляду на стан сп`яніння, факт вчинення правопорушення не доведений поза розумним сумнівом. ОСОБА_1 працює водієм з 1990 року, жодного разу не притягувався до відповідальності за вчинення подібних правопорушень, служить у ЗСУ, має та утримує родину, і позбавлення права керування транспортними засобами припинить його можливість реалізовувати свою професійну діяльність. Просила закрити провадження у справі через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За змістом ст.245 КпАП України завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Згідно з п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 №11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КпАП України» суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
За положеннями ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як вказує п.2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно зі ст.266 КпАП України огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України Міністерства охорони здоров`я від 09.11.2015 №1452/7352, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Дослідивши матеріали справи, вбачаю, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: відмову особи, що керує транспортним засобом, від проходження у встановленому порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується відомостями протоколу про адміністративне правопорушення, а також відеозаписом відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння.
Обставини, відображені на відеозапису, спростовують твердження захисника про порушення працівниками поліції вимог закону під час фіксації правопорушення, оформлення матеріалів справи, твердження про недотримання ними Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Так, на дослідженому під час розгляду справи відеозапису ОСОБА_1 визнає, що вживав 2 пляшки пива, але не увечері 18.10.2022, як про це вказує адвокат, а під ранок 19.10.2022 - близько 5 години ранку. Він сам підтвердив, що після цього керував автомобілем, а працівник поліції запропонував йому продути алкотестер або пройти огляд у медичному закладі. Спочатку погодившись, згодом ОСОБА_1 зазначив, що не буде проходити огляду, після чого поліцейським було наголошене, що щодо нього буде складений протокол за ч.1 ст.130 КпАП України за відмову від проходження огляду на стан сп`яніння. Вбачається, що остаточне рішення щодо відмови від огляду прийняте ОСОБА_1 самостійно, процедура фіксації та оформлення правопорушення поліцейськими була дотримана без суттєвих порушень у відповідності до вимог діючого законодавства України.
Факт непритягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у минулому за подібні правопорушення та те, а також інші відомості про його особу не впливають на висновки судді щодо винуватості у вчиненні інкримінованих йому протиправних дій.
Згідно з довідкою відділення поліції №2 Покровського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1 має посвідчення водія НОМЕР_2 від 13.01.2017.
Доказів на спростування даних, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, судді не надано.
Термін накладення адміністративного стягнення за цим правопорушенням на день розгляду судом справи не закінчився.
При застосуванні до ОСОБА_1 адміністративного стягнення, враховуючи характер правопорушення, особу винуватця, вважаю необхідним застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
На підставі ст.40-1 КпАП України з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.33-35, ч.1 ст.130, ст.ст.221, 283, 284, 287 КпАП України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ), визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому вимірі на день постановлення рішення у справі становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 зазначений штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому вимірі на день постановлення рішення у справі становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, в дохід держави, перерахувавши його на розрахунковий рахунок UA578999980313020106000005690, отримувач коштів Донецьке ГУК/Мирноград. МТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100, МФО 899998.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн 20 коп., який перерахувати на розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її прийняття.
Суддя: В.С. Салькова