Постанова № 10747382, 19.07.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2010
Номер справи
2а-2946/10/1770
Номер документу
10747382
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-2946/10/1770

19 липня 2010 року 12год. 40хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Бойчук В.О.,

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція (Березнівське відділення) <Список ><Позивач в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >

доВідкрите акціонерне товариство "Бистрицька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся з позовом про стягнення з відкритого акціонерного товариства "Бистрицька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" заборгованості по податку на додану вартість в сумі 13783,04 грн., по податку на прибуток підприємств в сумі 6024,00 грн., по податку з власників транспортних засобів в сумі 4059,00 грн., по комунальному податку в сумі 442 грн., по податку з доходів фізичних осіб в сумі 76412 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про причини неприбуття суд не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 30.09.2002 року відповідач зареєстрований Березнівською районною державною адміністрацією як юридична особа.

Згідно даних обліку позивача станом на 22.06.2010 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по сплаті податку на додану вартість в сумі 13783,04 грн., податку на прибуток підприємств в сумі 6024,00 грн., податку з власників транспортних засобів в сумі 4059,00 грн., комунального податку в сумі 442 грн. та податку з доходів фізичних осіб в сумі 76412 грн.

Податковий борг ВАТ "Бистрицька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" по податку на додану вартість в сумі 13783,04 грн. виник на підставі: податкових декларацій з податку на додану вартість за період з червня по грудень 2009 року з врахуванням уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість за квітень-червень 2008 року; податкового повідомлення-рішення № 0001651640/0 від 06.08.2009 року на суму 657,47 грн., податкового повідомлення-рішення № 0001681640/0 від 06.08.2009 року на суму 248,47 грн.

Заборгованість відповідача по податку на прибуток підприємств в сумі 6024 грн. виникла на підставі декларації з податку на прибуток підприємств за І півріччя 2009 року.

Борг відповідача по податку з власників транспортних засобів в сумі 4059 грн. виник на підставі розрахунків на 2009 рік та на 2010 рік.

Податкова заборгованість ВАТ "Бистрицька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" з комунального податку в сумі 442 грн. виникла на підставі податкових розрахунків за лютий-квітень 2009 року та січень 2010 року.

Крім того, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідач утримав, однак не перерахував до бюджету податок з доходів фізичних осіб в сумі 76412 грн.

Дані обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.37), копією довідки про включення відповідача до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.36), копією податкового розрахунку комунального податку за січень 2010 року (а.с.7), копією податкового розрахунку комунального податку за квітень 2009 року (а.с.8), копією податкового розрахунку комунального податку за березень 2009 року (а.с.9), копією податкового розрахунку комунального податку за лютий 2009 року (а.с.10), копією розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2010 рік (а.с.11), копією розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік (а.с.12), копією декларації з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2009 року № 9776 від 06.08.2009 року (а.с.13), копією податкового повідомлення-рішення № 0001651640/0 від 06.08.2009 року (а.с.14), копією податкового повідомлення-рішення № 0001681640/0 від 06.08.2009 року (а.с.15), копією акта № 000594/1640/00906752 від 03.08.2009 року (а.с.16), копією уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість за квітень-червень 2008 року (а.с.21-23), копією податкових декларацій з податку на додану вартість за червень-грудень 2009 року (а.с.24-35), копією довідки від 17.06.2010 року № 46 про заборгованість по податку з доходів фізичних осіб станом на 01.06.2010 року (а.с.5), довідкою про податковий борг відповідача (а.с.4).

Згідно ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств, податок з доходів фізичних осіб, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів належать до загальнодержавних податків та зборів і справляються на всій території України.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування» комунальний податок належить до місцевих податків, механізм справляння та порядок сплати яких встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.

Відповідно до п. 4.2.1. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.

Оскільки відповідач не оскаржував податкові повідомлення-рішення Костопільської МДПІ № 0001651640/0 від 06.08.2009 року на суму 657,47 грн. та № 0001681640/0 від 06.08.2009 року на суму 248,47 грн., то податкові зобов'язання по податку на додану вартість, зокрема по штрафних санкціях, в загальному розмірі 905,94 грн. є узгодженими і підлягають сплаті.

Пунктом 5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Згідно п. 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Тому, самостійно визначені ВАТ "Бистрицька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" на підставі податкових декларацій по податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємства, на підставі розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, податкового розрахунку комунального податку, податкові зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 12877,10 грн., по податку на прибуток підприємства в сумі 6024,00 грн., по податку з власників транспортних засобів в сумі 4059 грн. та по комунальному податку в сумі 442 грн. є узгодженими.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб, зокрема щодо своєчасного і в повному обсязі нарахування, утримання та його сплати (перерахування) до бюджету визначено Законом України від 22.05.03р №889 «Про податок з доходів фізичних осіб».

Відповідно до п.1.15 ст. 1 цього Закону юридичні особи, які виплачують доходи громадянам, є податковими агентами стосовно таких виплат і зобовязані нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходів фізичних осіб від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону. Згідно з п. 8.1.1. ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, за ставками встановленими статтею 7 цього Закону.

Відповідно до п.16.3.2 ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» юридична особа за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.

Однак, всупереч цьому, станом на час розгляду даної справи судом відповідачем утримано, однак не сплачено (не перераховано) до бюджету заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 76412 грн.

Відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем відповідачу виставлені перша податкова вимога від 05.09.2005 року та друга податкова вимога від 05.10.2005 року (а.с.6).

Згідно п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Однак, відповідач не сплатив заборгованість по податку на додану вартість в сумі 13783,04 грн., по податку на прибуток підприємств в сумі 6024,00 грн., по податку з власників транспортних засобів в сумі 4059,00 грн., по комунальному податку в сумі 442 грн. та по податку з доходів фізичних осіб в сумі 76412 грн.

Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Бистрицька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" до державного бюджету України заборгованість по податку на додану вартість в сумі 13783,04 грн., по податку на прибуток підприємств в сумі 6024,00 грн.; до місцевого бюджету Бистрицької сільської ради - заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 4059,00 грн., по комунальному податку в сумі 442 грн., податку з доходів фізичних осіб в сумі 76412 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена в повному обсязі 26 липня 2010 року

Суддя <Підпис >Шарапа В.М.