Рішення № 107414080, 17.11.2022, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2022
Номер справи
260/2562/22
Номер документу
107414080
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

17 листопада 2022 року м. Ужгород№ 260/2562/22 Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Микуляк П.П., розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, яким просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення відсоткового розміру пенсії ОСОБА_1 з 90% до 70% при її обчисленні з грошового забезпечення зазначеного у довідці Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" №33/27-732 від 22.06.2021 року, встановлення обмежень її максимального розміру, не проведення належного розрахунку на доплату різниці сум пенсій та їх виплату з 22.06.20 року по 01.07.2022р.;

- зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату основного розміру раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 за вислугу років у розмірі 90% від грошового забезпечення зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року виданої Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" №33/27-732 від 22.06.2021 року без обмеження максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум;

- стягнути судові витрати.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що здійснюючи перерахунок пенсії на підставі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду по справі № 260/6271/21 відповідач неправомірно обмежив максимальний розмір пенсії десятьма прожитковими мінімумами установлених для осіб, які втратили працездатність та зменшив розмір відповідних сум грошового забезпечення, а саме - з 90 відсотків до 70 відсотків. Вважає, що зміна максимального розміру пенсії з 90% до 70% сум грошового забезпечення, що відбулася у ч.2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після призначення пенсії позивачу, не є підставою для зменшення розміру призначеної позивачу пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Крім того, рішенням Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зі змінами, а саме: частини 7 статті 43. Таким чином, з 20 грудня 2016 року відсутня частина 7 статті 43 в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просить у задоволенні позову відмовити. Відзив обґрунтовано тим, що Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду у справі № 260/6271/21 від 11.01.2022p., зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 22 червня 2020 року перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №33/27-732 від 22.06.2021р. виданої ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Закарпатській області» із врахуванням розміру посадового окладу - 2400,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2000,00 грн., надбавка за стаж служби в поліції 50% - 2200,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 39,91 % - 2634,06 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 360,00 грн., премія 121,17% - 11625,12 грн. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і Порядку №260, а всього із суми грошового забезпечення 21219,18 грн. на підставі висновків суду та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

На виконання вищезгаданого рішення Головним управлінням здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ України, таким чином, ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії за вислугу років в розмірі 70 відсотків грошового забезпечення, визначеного відповідно чинної на час перерахунку редакції ст.13 Закону України №2262.

Представник відповідача зазначає, що для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення Головному управлінню Державною установою «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Закарпатській області» було скеровано довідку від 22.06.2021 року за №33/27-732, яка не містить відомостей, з якого відсоткового розміру слід виходити при здійсненні відповідного перерахунку.

Згідно ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, яка була обчислена під час призначення у розмірі 90% від грошового забезпечення.

В подальшому, Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" було складено нову довідку №33/27-732 від 22 червня 2021 року про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за прирівняною посадою поліцейського: оперуповноважений, згідно якої грошове забезпечення складається з наступних складових:

- посадовий оклад - 2400,00 грн.;

- оклад за спеціальним званням (майор поліції) 2000,00 грн.;

- надбавка за стаж служби в поліції 50% - 2200,00 грн.;

- надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 39,91% - 2634,06 грн.;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 360,00 грн.;

- премія 121,17% - 11625,12 грн.;

- усього 21219,18 грн.

11 січня 2022 року Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду у справі №260/6271/21 було зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 22 червня 2020 року перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №33/27-732 від 22.06.2021р. виданої ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Закарпатській області» із врахуванням розміру посадового окладу - 2400,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2000,00 грн., надбавка за стаж служби в поліції 50% - 2200,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 39,91 % - 2634,06 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 360,00 грн., премія 121,17% - 11625,12 грн. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і Порядку № 260 , а всього із суми грошового забезпечення 21219,18 грн. на підставі висновків суду та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

01 квітня 2022 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на підставі рішення суду №260/6271/21 здійснило перерахунок пенсії позивача.

Одночасно з цим, відповідачем здійснюється виплата такої виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 70% сум грошового забезпечення.

Щодо позовної вимоги визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення відсоткового значення пенсії з 90% до 70% грошового забезпечення та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 22.06.20 року перерахунок та виплату пенсії в розмірі 90% грошового забезпечення, з врахуванням виплачених сум, судом встановлено наступне.

Зі змісту ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 частини першої Європейської соціальної хартії випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Статтею 46 Конституції України також передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Отже, право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов`язаннями України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, регулюються нормами Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон).

Відповідно до преамбули Закону, держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Статтею 13 Закону регламентовано порядок визначення розміру пенсії за вислугу років. Так, пенсії за вислугу років, відповідно до цієї статті (в редакції, чинній на момент набуття позивачем права на пенсію 09.12.2002) призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Нормами статті 63 Закону врегульовано порядок здійснення перерахунку раніше призначених пенсій.

Так, відповідно до частини 4 статті 63 Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Провівши правовий аналіз зазначених законодавчих норм, суд дійшов висновку, що положення статті 13 Закону, якими встановлено розмір пенсії, виходячи з 70 відсотків грошового забезпечення, можуть застосовуватись лише до правовідносин, що виникли після 01.05.2014, тобто дати набрання чинності відповідної редакції Закону, та стосуються саме питань призначення пенсії, а не її перерахунку, оскільки до останнього застосовуються спеціальні норми, що регулюють умови та підстави саме перерахунку пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років, є норми статті 63 Закону.

Відповідно до частин 2, 3 статті 51 Закону перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Судом встановлено, що перерахунок пенсії позивача проведений на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 січня 2022 року №260/6271/21, відповідно до якого ГУ ПФУ в Закарпатській області зобов`язано здійснити з 22 червня 2020 року перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №33/27-732 від 22.06.2021р. виданої ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Закарпатській області» із врахуванням розміру посадового окладу - 2400,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2000,00 грн., надбавка за стаж служби в поліції 50% - 2200,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 39,91 % - 2634,06 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 360,00 грн., премія 121,17% - 11625,12 грн. у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і Порядку № 260 , а всього із суми грошового забезпечення 21219,18 грн. на підставі висновків суду та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

При цьому при здійсненні такого перерахунку відповідачем не тільки враховано відомості нової довідки уповноваженого органу про грошове забезпечення для перерахунку пенсії станом на грудень 2019 року, але й змінено розмір відсоткового співвідношення до грошового забезпечення, встановленого статті 13 Закону.

Суд вважає такі дії органу Пенсійного фонду України протиправними з огляду на наступне.

Порядок проведення перерахунку пенсій військовослужбовців, призначених відповідно до Закону, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 (далі - Порядок № 45).

Відповідно до пункту 3 такого, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Пунктом 4 Порядку №45 (у редакції, чинній на час здійснення перерахунку) визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Разом з тим ні норми Закону, ані норми Порядку №45 не передбачають можливість зменшення при проведенні перерахунку пенсії відсотку грошового забезпечення, встановленого при призначенні пенсії.

Норми статті 58 Конституції України закріпили принцип незворотності дії в час законів та інших правових актів, відповідного до якого закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Цей принцип належить розуміти так, що дія нормативно-правового акта в часі починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, а дія закону чи іншого нормативно-правового акта поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Це є однією з найважливіших гарантій правової стабільності, впевненості суб`єктів права в тому, що їх правове становище не погіршиться з прийняттям нового закону чи іншого нормативного акта, а також необхідною умовою довіри до держави і права.

Імперативність даної норми, з метою застосування до спірних правовідносин, полягає в тому, що зміна розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та інших осіб, згідно з положеннями Закону, не може мати наслідком скасування вже призначеного пенсіонеру відсоткового співвідношення пенсії до грошового забезпечення у розмірі 90%, з якого і повинен бути проведений відповідний перерахунок.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії позивача на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 січня 2022 року у справі №260/6271/21 в Головного управління ПФУ в Закарпатській області були відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 Закону, оскільки такі стосуються саме призначення пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Щодо позовних вимог про зобов`язання Головне управління пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок пенсії без обмеження її максимального розміру десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність, судом встановлено та не заперечується позивачем, що після основного розміру пенсії до 70% відповідних сум грошового забезпечення позивача, зазначеного у довідці ДУ ТМО МВС за №33/27-732 від 22.06.2021 року, сума до виплати пенсії позивача становить 16932,91 грн., що не перевищує десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (19340,00 грн.).

Оскільки пенсія позивача не перевищувала десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, то обмеження її максимального розміру десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність відповідачем не застосовувалось.

На підставі наведеного позовні вимоги про перерахунок пенсії без обмеження максимальним розміром не підлягають задоволенню та є передчасними.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У відповідності до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

За таких обставин у відповідача були відсутні підстави зменшувати основний розмір пенсії до 70% відповідних сум грошового забезпечення при проведенні перерахунку, а тому позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.1ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, сума судового збору сплачена позивачем при поданні позовної заяви підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі наведеного та керуючись ст.5, 19, 77, 78, 139, 243, 246, 262 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 90 до 70 відсотків відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні перерахунку з 22 червня 2020 року на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" №33/27-732 від 22 червня 2021 року, при виконанні рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 січня 2022 року у справі №260/6271/21.

Зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у розмірі 90 відсотків грошового забезпечення з 22 червня 2020 року на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" №33/27-732 від 22 червня 2021 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області (код ЄДРПОУ - 20453063) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 992,40грн. (дев`ятсот дев`яносто дві гривні сорок копійок).

Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.255 КАС України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяП.П.Микуляк