Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2-а-4109/10/2270/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 серпня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріКовалю В.В.
за участі:представника позивача: Масловської Т.В.,
представника прокуратури: Романова А.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області <3-тя особа >до товариства з обмеженою відповідальністю "Транскар" <3-тя особа >про стягнення фінансової санкції, -
В С Т А Н О В И В:
Хмельницький транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі державного органу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Транскар" про стягнення фінансових санкцій на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області в розмірі 1700 грн., посилаючись на те, що за результатами перевірки виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, у звязку з чим визначено суму фінансових санкцій в вищезазначеному розмірі.
Представник позивача та представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю та просили суд стягнути з відповідача заборгованість у повному обємі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений, однак на адресу суду повернувся конверт із поштовою відміткою «За зазначеною адресою не проживає». Оскільки, відповідно до п.11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин, з врахуванням думки позивача, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника прокуратури, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 29.04.2009 року працівниками територіального управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області під час здійснення державного контролю за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів та вантажів встановлене порушення законодавства про автомобільний транспорт ТОВ "Транскар".
Проведеною перевіркою ТОВ "Транскар" виявлено факт надання послуг з регулярних перевезень пасажирів та вантажів, без оформлення документів, перелік яких визначено ст.39 та 48 цього Закону, а саме: під час надання послуг з перевезення вантажів у дорожньому листі відсутній штамп медичного працівника про проходження водієм передрейсового медичного огляду.
Оскільки п. 1, п. 2 Наказу Міністерство охорони здоров'я України №124/345 від 05.06.2000 року "Про затвердження Положення про медичний огляд водіїв та кандидатів у водії транспорту, форм медичної документації" медичний огляд водіїв транспорту проводиться з метою визначення придатності кандидатів у водії і водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові і післярейсові огляди, а також позачергові огляди, зумовлені необхідністю. Попередньому медичному огляду підлягають всі кандидати у водії транспорту, періодичному медичному огляду - всі водії транспорту, передрейсовому та післярейсовому медичному огляду - водії підприємств, установ і організацій. Підставою для направлення водія підприємства, установи, організації на позачерговий медичний огляд з боку адміністрації підприємств, установ, закладів є медичні дані (дані листків непрацездатності, результати передрейсового та післярейсового медичних оглядів тощо) про інвалідизацію водія або стале погіршення стану його здоров'я. У разі відмови водія від проходження позачергового медичного огляду адміністрація підприємства, установи, організації зобов'язана відсторонити його від керування транспортом.
Згідно ст.60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Факт порушення підтверджується актом проведення перевірки №135595 від 29.04.2009р. а також поясненням водія, який факт порушення не визнав, оскільки на момент складання акту та перед виїздом знаходився в здоровому стані, тому не вважає штамп лікаря доказом його стану на момент перевірки.
На основі даного акту 01.06.2009 року винесена постанова, якою відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. які він мав сплатити на р/р 31110106700158 ВДК у Дунаєвецькому районі код ЄДРПОУ 23565271, банк УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 21081100.
Вищевказана постанова, не була оскаржена та скасована у встановленому законом порядку.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 39, 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 158-163, 167, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов - задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транскар" (смт. Дунаївці, вул. вул. 3-го Інтернаціоналу, 24) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансову санкція в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.) в дохід державного бюджету України.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 04 серпня 2010 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк