Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №681/1037/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" листопада 2022 р. м.Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А., розглянувши матеріали, які надійшли від ВПД №3 Шепетівського ГУПГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , солдат ЗСУ в/ч НОМЕР_1 за ч.1 ст.130КУпАП, -
в с т а н о в и л а:
26жовтня 2022року о22год.13хв.в м.Полонномупо вул.АкадемікаГерасимчука,неподалік будинку№73 ОСОБА_1 керував т/зOPELVECTRAд.н.з. НОМЕР_2 з явнимиознаками алкогольногосп`яніння:різкий запахалкоголю зпорожнини рота,порушення координаціїрухів,різка зміназабарвлення шкірногопокриву обличчя.Від проходженняогляду настан сп`янінняна місцізупинки тау закладіохорони здоров`явідмовився,чим порушивп.2.5ПДР Українита вчинивадміністративне правопорушення,передбачене ч.1ст.130КУпАП. Цю подію зафіксовано на нагрудну бодікамеру №С212132.
В судовому засіданні ОСОБА_1 показав, що дійсно того вечора їхав авто на службу в м.Шепетівка. Дорогою закінчився в авто бензин. Він випив пляшку слабоалкогольного напою «Лонгер» і попросив знайомого відбуксирувати його на заправку. Проходити огляд на приладі Драгер він відмовився, бо не довіряє приладу, а в лікарню їхати часу у нього не було. Вважає, що транспортним засобом він не керував, оскільки він сидів за кермом транспортного засобу, який буксирували.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 об`єктивно підтверджується сукупністю зібраних доказів у справі, а саме:
- Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №167232 від 26.10.2022 р., відповідно до якого цього ж дня о 22 год. 13 хв. в м.Полонному по вул.Академіка Герасимчука, неподалік будинку №73 ОСОБА_1 керував т/з OPEL VECTRA д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя. Від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки та у закладі охорони здоров`я відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. (а.с.1)
- Відповідно до даних акту огляду на стан сп`яніння (а.с.4) ОСОБА_1 не погодився проходити огляд на місці зупинки.
- Відповідно до даних направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, ОСОБА_1 відмовився проходити огляд на стан сп`яніння в Полонській ЦРЛ (а.с. 5)
- За даними довідки (а.с.6), ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП не притягувався.
- За даними перегляду відеодиску вбачається, що з пропозицією інспектора поліції про проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки ОСОБА_1 не погодився, від проходження такого огляду в Полонській ЦРЛ відмовився.
Щодо вказівки ОСОБА_1 , що його не може бути притягнуто до відповідальності оскільки він не керував транспортним засобом так як його авто рухалося за допомогою буксирування, то слід зазначити наступне.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 цього Кодексу завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з п.7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 року №1452/735, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Судом враховується, що об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає вчинення дій, зокрема,керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`янінняабовідмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння. Відтак, в разі наявності події названого проступку, доказуванню підлягали б обставини, що водій керував в стані сп`яніння або ж відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння.
Визначення терміну "керування транспортним засобом" було наведено в п. 27 Пленуму ВСУ від 23.12.2005 № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», за яким керування транспортним засобом - виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування.
Крім того, в рішенні №404/4467/16-а від 20.02.19 ВС/КАС зазначив, що «само по собі керування транспортним засобом розуміється, як технічна дія водія з метою приведення транспортного засобу в рух, зворушення з місця і, як наслідок, переміщення транспортного засобу в просторі. Експлуатація транспортного засобу передбачає використання цього транспортного засобу за призначенням, тобто з метою керування.
Таким чином, керування транспортним засобом це умисне виконання особою функцій водія шляхом вчинення технічних дій для приведення транспортного засобу в рух та зворушення з місця, а під час руху для зміни напрямку руху та/чи швидкості транспортного засобу.
Обираючи вид стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, наслідки, що настали, дані про особу порушника, ступінь його вини, сімейний та майновий стан.
Відповідно до даних довідки (а.с.6), згідно з даними баз "Наіс, Армор" за гр. ОСОБА_1 значиться посвідчення водія НОМЕР_3 від 19.10.2021 р.
Відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись наведеним, ст.33, 40-1, 279, 280, 283, 287, 288 КУпАП суддя, -
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень (отримувачГУК у Хмельницькій області 21081300, код отримувача ЄДРПОУ37971775, банк отримувачаКазначейство України (ЕАП), номер рахункуUA748999980313060149000022001, кодкласифікації доходів бюджету21081300, призначення платежуадміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 (один) рік..
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп. (отримувач ГУК у м.Києві 22030106,код отримувача ЄДРПОУ37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахункуUA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету22030106, призначення платежустягнення судового збору на користь держави).
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Хмельницького апеляційного суду через місцевий суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Н.А.Горгулько