Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 167/563/22
Номер провадження 3/167/372/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2022 року м. Рожище
Суддя Рожищенськогорайонного судуВолинської областіСіліч І.І.,розглянувши матеріали,які надійшлиз відділуполіцейської діяльності№ 1(м.Рожище)Луцького районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїу Волинськійобласті пропритягнення доадміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,жителя АДРЕСА_1 ,не працюючого,за вчиненняадміністративного правопорушення,передбаченого ч.2ст.187Кодексу України про адміністративні правопорушення(далі -КУпАП)
в с т а н о в и в :
15 вересня 2022 року ОСОБА_1 не з`явився на реєстрацію в Відділ поліцейської діяльності №1 (м.Рожище), чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені йому ухвалою Рожищенського районного суду Волинської області від 24 січня 2022 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю, у вчиненому розкаявся.
Суддя, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали доходить такого висновку.
Відповідно до ч. 1ст. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно дост. 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно дост. 280 КУпАПпідлягають з`ясуванню усі обставини справи, в тому числі чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясування інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ч. 1ст.187КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка завикликом органуНаціональної поліціїу вказанийтермін іненадання уснихабо письмовихпояснень зпитань,пов`язанихз виконаннямправил адміністративногонагляду; 2)неповідомлення працівниківНаціональної поліції,які здійснюютьадміністративний нагляд,про змінумісця роботичи проживанняабо провиїзд замежі району(міста)у службовихсправах; 3)порушення заборонивиходу збудинку (квартири)у визначенийчас,який неможе перевищувативосьми годинна добу; 4)порушення заборониперебування увизначених місцяхрайону (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Положеннями ч. 2ст.187КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за дії, передбаченічастиною першоюцієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Ухвалою Рожищенського районного суду Волинської області від 24 січня 2022 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд на строк один рік та встановлено обмеження, зокрема: з`являтися на реєстрацію у відділ поліцейської діяльності № 1 (м. Рожище) Луцького районного УП ГУНП у Волинській області 1, 15 та 25 числа кожного місяця
(з 9:00 по 18:00).
З матеріалів справи встановлено також, що постановою Рожищенського районного суду Волинської області від 14 липня 2022 року у справі № 167/367/22 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 187 КУпАПта, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 гривня. Постанова набрала законної сили 26 липня 2022 року.
Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 2ст. 187 КУпАП, його вина доводиться: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 037873 від 23 вересня 2022 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23 вересня 2022 року.
Таким чином, ураховуючи вищенаведене, доходжу висновку, що в діях ОСОБА_1 убачається склад правопорушення, передбаченого ч. 2ст.187КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинених повторно протягом року.
При визначенні виду та розміру стягнення, судом відповідно дост. 33 КУпАПураховується характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, його ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 свою вину у скоєному визнав повністю, щиро розкаявся, офіційно не працює.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 відповідно дост. 34 КУпАПє щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступеня її вини, суд вважає за доцільне застосувати до громадянина ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2ст.187 КУпАПу виді штрафу, що є достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 496,20 грн судового збору.
Керуючись ст. ст.40-1,187,283,284 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 187 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок судового збору в дохід держави.
Судовий збір має бути сплачений на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; кодкласифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Рожищенськийрайонний судВолинської області протягомдесяти днівз дняїї винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: І.І.Сіліч