Постанова № 106819424, 18.10.2022, Сихівський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
18.10.2022
Номер справи
464/1892/22
Номер документу
106819424
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа№464/1892/22

пр.№ 3/464/1076/22

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.10.2022 року м.Львів

Суддя Сихівського районного суду м.Львова Тімченко Олена Валеріївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 КУАП,

у с т а н о в и в:

ОСОБА_1 07 травня 2022 року о 21.10 год по вул.Стрийська-Мікльоша в м.Львові керував автомобілем марки «ТОЙОТА» номерний знак НОМЕР_2 в стані наркотичного сп`яніння, чим порушив п.2.9а ПДР України.

ОСОБА_1 подав суду письмові пояснення, в яких зазначає щодо недопустимості доказів з підстав порушення процедури проведення аналізу відсутність стерильності та пролиття біологічного матеріалу (сечі) однієї із двох банок. Просить провадження у справі закрити. Ствердив, що був зупинений поліцейським під час проїзду поста, одночасно накладено адміністративне стягнення за керування без посвідчення водія, що не заперечував.

На виклик до суду на розгляд справи ОСОБА_1 , який користується правовою допомогою адвоката, не з`явився, причини неявки не повідомив та від нього не надходило клопотання про відкладення розгляду справи. З урахуванням наведеного, виходячи із положень ч.1 ст.268 КУАП, суддя вважає за можливе розглядати справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, явка у даній категорії справ не є обов`язковою.

При розгляді справи у суді захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - адвокат Русенко Р.І. просить провадження закрити за відсутності в діях довірителя складу адміністративного правопорушення за відсутності належних доказів та порушення порядку проведення процедури огляду на стан алкогольного сп`яніння.

Учинення ОСОБА_1 правопорушення стверджується зібраними та безпосередньо дослідженими в порядку КУАП доказами у відповідності до ст.251 КУАП, а саме:

протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 237032 від 07 травня 2022 року, що за формою та змістом відповідає вимогам ст.256 КУАП, та яким зафіксовано час, місце та обставини вчинення правопорушення;

висновком Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень» щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеним 07 травня 2022 року за № 000965, яким встановлено стан наркотичного сп`яніння ОСОБА_1 ;

відеозаписом, на якому відображено перебіг події, що мала місце 07 травня 2022 року;

постановою патрульної поліції відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.126 КУАП.

Долучені захисником акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складений 07 травня 2022 року КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень» за № 000965, та направлення поліцейського патрульної поліції віл 07 травня 2022 року на огляд водія транспортного засобу ОСОБА_1 з метою виявлення стану наркотичного сп`яніння, не спростовує, а доводить зворотнє і підтверджує факт події.

Часткове пролиття біологічного матеріалу (сечі) та частково незрозумілий почерк лікаря, як стверджує захист, жодним чином не впливає як на суть адміністративного правопорушення, так і на належність доказів.

Оцінюючи доводи щодо невчинення поліцейським дій щодо відсторонення ОСОБА_1 від керування транспортним засобом, то суд ураховує наступне.

За приписами ч.1 ст.266 КУАП особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Варто зазначити, що згідно зіст.14 Закону України «Про дорожній рух»учасник дорожнього руху може оскаржити дію працівника відповідних підрозділів Національної поліції, військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України у разі порушення з його боку чинного законодавства.

Разом із тим, у матеріалах справи відсутні відомості докази неправомірної поведінки працівників поліції, не зазначено як саме такі могли безпосередньо вплинути склад адміністративного правопорушення зач.1 ст.130 КУАП.

Порушення вимог ст.266 КУАП (відсторонення осіб від керування транспортними засобами, річковими, морськими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 9 листопада 2015 року №1452/735, таПорядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (із змінами),не встановлено.

Наявні докази, які узгоджуються між собою, є послідовними, у сукупності та взаємозв`язку свідчать про порушення правил дорожнього руху та вини у цьому ОСОБА_1 . Сумніватися в достовірності таких доказів немає. Обставини, які б виключали провадження в справі, відповідно дост.247 КУАП, та спростовували даний висновок відсутні.

Заперечення провини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення зводяться до власного суб`єктивного тлумачення стороною захисту чинного законодавства та обставин справи, спростовується наведеними вище доказами, розцінюється як спосіб уникнення відповідальності за скоєне та форма захисту.

Дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУАП кваліфіковані вірно, оскільки керував транспортним засобом в стані наркотичного сп`яніння, а тому підлягає адміністративній відповідальності за вчинене.

Згідно із ч.1 ст.130 КУАП передбачена відповідальність у виді накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Санкція ч.1 ст.130 КУАП є безальтернативною, а ч.2 ст.33 КУАП не дозволяє при розгляді справ про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху враховувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Беручи доуваги викладене,на ОСОБА_1 слід накластиадміністративне стягнення,передбачене ч.1ст.130КУАП,у видіштрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

У відповідності дост.40-1 КУАП з правопорушника слід стягнути судовий збір на користь держави. Обставини, які надавали право на звільнення від сплати судового збору відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір», у матеріалах справи відсутні.

Керуючись ст.ст.221, 251, 252, 283, 284 КУАП,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути із ОСОБА_1 496,20 грн судового збору на користь держави.

Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів:ГУК у Львiв. обл./Львів. обл/21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294, банк отримувача:Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО): 899998, рахунок отримувача:UA 268999980313040149000013001, код класифікації доходів бюджету:21081300 (у порядку виконавчого провадження: стягувачГоловне управління державної казначейської служби України у Львівській області, адреса: 79005, м.Львів, вул.К.Левицького, 18, код ЄДРПОУ 38008294).

Реквізити дляоплати судовогозбору:отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код отримувача код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача:Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету:22030106 (у порядку виконавчого провадження: стягувачДержавна судова адміністрація України, адреса: 01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред`являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя Олена ТІМЧЕНКО