ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" квітня 2009 р. Справа № 53/16-09
вх. № 330/1-53
Суддя господарського суду Прохоров С.А.
при секретарі судовогозасідання Рудяк Т.О.
за участю представників сторін:
прокурора - Мігащук Ю.І., посв. № 190 від 16.09.08р.
1-го позивача - не з’явився
2-го позивача - Яновська В.С. дов. № 38-3747/319/юр від 09.10.2008 року
відповідача - не з’явився
розглянувши справу за позовом Прокурор м. Харкова в особі Харківської міської ради, м. Харків та КП "Харківські теплові мережі" м. Харків
до ПП "Сфен", с. Хорошево
про стягнення 6067,38 грн.
ВСТАНОВИВ:
Розглядається вимога прокурора про стягнення з відповідача на користь 2-го позивача заборгованості по договору про постачання теплової енергії № 2012 від 01.01.2002 року в сумі 6067,38 грн. з яких 4410,65 грн. основного боргу, 474,49 грн. пені, 1005,58 грн. інфляційних збитків, 176,66 грн. 3% річних.
Прокурор в судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просить суд їх задовольнити.
Представник 1-го позивача в призначене судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи був повідомлений, про причини неявки суду не повідомив.
Представник 2-го позивача в судовому засіданні підтримує заявлені прокурором позовні вимоги в повному обсязі та просить суд їх задовольнити.
Представник відповідача в призначене судове засідання не з’явився, відзив на позов та витребуваних судом документів не надав, про час та місце слухання справи був повідомлений, про причини неявки суду не повідомив у зв’язку з чим справа розглядається згідно ст. 75 ГПК України за наявними матеріалами у справі.
Суд, вислухавши пояснення прокурора та представника 2-го позивача, дослідивши надані до матеріалів справи документи, встановив наступне.
Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Статтею 123 Конституції України закріплено, що організація і порядок діяльності органів прокуратури України визначається законом.
Відповідно до вимог ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються між ними або з державою.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Згідно зі ст.2 ГПК України прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 8 квітня 1999 № З-рп/99 по справі про офіційне тлумачення положень ст. 2 ГПК України (п. 2 резолютивної частині), під поняттям орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах слід розуміти орган державної влади чи місцевого самоврядування, якому законом надані повноваження органу виконавчої влади.
ГПК України не обмежує прокурора в здійсненні своєї діяльності принципом територіальності.
Необхідність захисту інтересів держави та органу місцевого самоврядування покладає на прокуратуру обов'язок представництва держави та органа місцевого самоврядування в суді відповідно до ч. 2 ст. 121 Конституції України.
Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" згідно п.1.1 Статуту засновано відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про підприємства в України", "Про підприємництво", "Про власність" та інших законодавчих актів України КП "Харківські теплові мережі" належить до комунальної власності територіальної громади м. Харкова відповідно до рішення № 191/03 від 24.09.03 р. XVI сесії Харківської міської ради XXIV скликання "Про комунальну власність м. Харкова".
Згідно зі ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами Харківська міська рада представляє інтереси територіальної громади м. Харкова.
Відповідно до ст. 17 вказаного Закону відносини органів місцевого самоврядування і підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Метою діяльності підприємства є задоволення потреб населення міста Харкова, державних, кооперативних, суспільних, приватних підприємств і організацій у якісній тепловій енергії при найменших витратах, одержання прибутку для розвитку підприємства, забезпечення інтересів його працівників та задоволення їх економічних і соціальних потреб.
Систематичні неплатежі з боку споживачів за надану теплову енергію призвели до неефективного використання паливно-енергетичних ресурсів. У зв'язку з чим КП "Харківські 4 теплові мережі" не може належним чином виконувати зобов'язань з оплати за газ і електроенергію, з оплати податків та обов'язкових платежів у бюджет.
В умовах недостатніх платежів за теплову енергію, що відпускається, в Україні склався гостродефіцитний енергобаланс. Стан, що стався через неплатежі, може спричинити виникнення системної аварії при зниженні частоти в об'єднаній енергетичній систем України.
Скрутний фінансовий стан, що склався через масові неплатежі, перешкоджає надходженню грошових коштів до бюджету і порушує інтереси Харківської міської ради, як органу місцевого самоврядування і безпосередньо зачіпає інтереси держави.
01.01.2002 між відповідачем та КП "Харківські теплові мережі" був укладений договір № 2012 про постачання теплової енергії (далі - Договір). КП "Харківські теплові мережі" здійснило подачу теплової енергії відповідачу в повному обсязі. Постачання теплової енергії відповідачу підтверджується актами включення та відключення опалення. На підставі чого відповідачу були направлені рахунки за спожиту теплову енергію. Але до теперішнього часу рахунки не сплачені.
Борг за неналежне виконання договірних зобов'язань складає 4 410, 65 грн., який утворився за період з лютого 2006 по квітень 2008.
Враховуючи, що сума основного боргу відповідачем не оспорена, відповідач не надав суду доказів про погашення заборгованості, а також, враховуючи, що відповідно ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином та у встановлений строк, позовні вимоги позивача в сумі 4 410, 65 грн. суд вважає обґрунтованими та такими, що підтверджуються наданими суду доказами та підлягають задоволенню.
Відповідно до Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" від 22.11.1996, п.7.2.3 Договору відповідачу нарахована пеня за прострочення платежів, розмір якої згідно розрахунків складає 474, 49 грн., враховуючи, що сума боргу в частині стягнення пені відповідачем не оспорена, відповідач не надав суду доказів про погашення суми боргу, суд вважає позовні вимоги в частині стягнення пені в сумі 474, 49 грн. обґрунтованими, такими, що підтверджуються наданими суду доказами та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми. За таких обставин, позовні вимоги позивача в розмірі 1005, 58 грн. інфляційних збитків та 176, 66 грн. 3% річних обґрунтовані, відповідають вимогам діючого законодавства та підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України, у разі задоволення позову, витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу покладаються на сторони, пропорційно розміру задоволених вимог. Тобто суд вважає за необхідне покласти на відповідача витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу, оскільки з його вини справу було доведено до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 526, 625 ЦК України, ст.22, 33, 43, 44 - 49, 75, 82-85 ГПК України,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги прокурора задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства «СФЕН» (Харківська область, Харківський район, 62466, селище Хорошево, пров. Чапаєва, 8 п/р 260041421 в ВУЕБ Мегабанк , МФО 351629, код ЄДРПОУ 24132597) на користь Комунального підприємства «Харківські теплові мережі» (61037, м. Харків, вул. Доброхотова, 11, р/р 26003301968 у першій філії АКБ "Базис", МФО 351599, код ЄДРПОУ 31557119) заборгованість у розмірі 6 067, 38 грн., а саме: основна заборгованість за договором - 4 410, 65 грн., пеня - 474, 49 грн., інфляційні збитки - 1 005, 58 грн., 3% річних - 176, 66 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Приватного підприємства «СФЕН»(Харківська область, Харківський район, 62466, селище Хорошево, пров. Чапаєва, 8 п/р 260041421 в ВУЕБ Мегабанк , МФО 351629, код ЄДРПОУ 24132597) до державного бюджету України (одержувач - УДК у м. Харкові, № рахунку 31110095700002, код ЄДРПОУ 24134490, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській обл., МФО 851011) державне мито в сумі 102,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Приватного підприємства «СФЕН»(Харківська область, Харківський район, 62466, селище Хорошево, пров. Чапаєва, 8 п/р 260041421 в ВУЕБ Мегабанк , МФО 351629, код ЄДРПОУ 24132597) на користь держбюджету України 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, одержувач коштів - УДК у м. Харкові, № рахунку 31213259700002, код ЄДРПОУ 24134490, код бюджетної класифікації 22050000,символ звітності банку 259, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській обл., МФО 851011.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення підписано 21.04.2009 року.
Суддя Прохоров С.А.