
Справа № 444/2106/22
Провадження № 3/444/1112/2022
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2022 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., з участю особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВП № 2 ЛРУП № 1 ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження, проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , громадянин України, українець, паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , не працює, одружений, має на утриманні одну неповнолітню дитину, не інвалід) - за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 03.09.2022 року о 22 год. 35 хв. в м. Рава-Руська по вул. Львівська, 3, Львівського району, Львівської області, керував транспортним засобом ВАЗ-2108 номерний знак НОМЕР_3 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився о 22 год. 39 хв. 03.09.2022 з використанням технічного засобу Drager Alcotest 6820, прилад ARLJ -0216, тест 749, результат тесту 0,32 проміле.
Вказаними діями водій ОСОБА_1 порушив п. 2. 9 а) «Правил дорожнього руху», затверджених Постановою КМУ від 10.10.2001 року №1306, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, давати пояснення відмовився на підставі ст. 63 Конституції України.
Заслухавши позицію особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши докази кожен окремо та в їх сукупності, приходжу до наступного висновку.
Незважаючи на невизнання вини особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його вина повністю доведена зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи.
Так, із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 172773 від 03.09.2022 вбачається, що ОСОБА_1 03.09.2022 року о 22 год. 35 хв. в м. Рава-Руська по вул. Львівська, 3, Львівського району, Львівської області, керував транспортним засобом ВАЗ-2108 номерний знак НОМЕР_3 в стані алкогольного сп`яніння. В письмових поясненнях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності зазначено, що ОСОБА_1 від дачі пояснень відмовився на підставі ст. 63 Конституції України.
Стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 стверджується квитанцією алкотестера Drager Alcotest 6820, прилад ARLJ -0216, тест 749, від 03.09.2022 о 22 год. 39 хв., в якому зазначено, що результат тестування ОСОБА_1 позитивний - результат 0,32 проміле. Копія квитанції отримана самим ОСОБА_1 , що стверджується його підписом.
Як вбачається із Акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, результат алкотестера Драгер 6820 є позитивний 0.32 % проміле, ОСОБА_1 відмовився підписувати даний Акт.
Із направлення на огляд водія т/з з метою виявлення стану алкогольного сп"яніння в КНП "Жовківська лікарня" від 03.09.2022 р. о 22 год. 41 хв., вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження такого огляду в медичному закладі.
Із оглянутого в судовому засіданні відеодиску події на диску вбачається, шо на такому зафіксовано факт процесу проходження освідчення на місці зупинки т/з за допомогою приладу Драгер, який після продуття показав результат 0,32 проміле. На запитання працівника поліції, ОСОБА_1 відповів, що з таким результатом приладу Драгер не згідний. На пропозицію працівника поліції проїхати в медичний заклад для проходження медичного огляду на стан алкогольного сп"яніння відповідно до вимог ст. 266 КУпАП ОСОБА_1 категорично відмовився.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП України, так як він керував транспортним засобам в стані алкогольного сп`яніння
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які б пом`якшували або обтяжували відповідальність правопорушника судом не встановлені.
Санкція ч. 1 ст. 130 КУпАП України, передбачає стягнення у вигляді накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , його ставлення до вчиненого правопорушення, зважаючи, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 , який є водієм легкового транспортного засобу, який є джерелом підвищеної небезпеки, та який порушуючи Правила дорожнього руху, створює небезпеку та загрозу для оточуючого суспільства, в тому числі учасників дорожнього руху, серед яких, зокрема, знаходяться діти та люди похилого віку, що свідчить про нехтування останнім Правилами дорожнього руху, слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вказане покарання, на думку суду, сприятиме виправленню адмінправопорушника ОСОБА_1 в частині суворого дотримання в подальшому Правил дорожнього руху України.
Окрім того, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб , що становить 496 грн. 20 коп.
Керуючись ст. 7, 9, 27, 130 ч. 1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді шрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч грн) гривень 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 496 /чотирьохсот дев`яноста шести) гривень 20 копійок (Отримувач коштів : ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 Код отримувача /код за ЄДРПОУ/ : 37993783 Банк отримувача : Казначейство України /ЕАП/ Рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови,
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного.
Суддя Ясиновський Р. Б.