
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/2910/22
12 жовтня 2022 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Мірінович У.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма "БМ ЛТД" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «БМ ЛТД» до Державної служби України з безпеки на транспорті, в особі відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області, у якій позивач просить суд визнати протиправною та скасувати винесену начальником відділу Державного нагляду(контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті постанову №324341 від 19 липня 2022 року згідно з якою позивача притягнуто до відповідальності у вигляді адміністративно-господарського штрафу в розмірі 17 000 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем, при проведенні рейдової перевірки (перевірки на дорозі), 25.01.2022 на а.д. М-30, 252 км, Хмельницька область, перевірено транспортний засіб марки VOLVO, реєстраційний номер НОМЕР_1 (серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 ), напівпричіп марки АТМ, реєстраційний номер НОМЕР_3 (серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 ), що належить позивачу.
Позивачем зазначено, що за результатами проведення перевірки відповідачем встановлено, що автомобілем марки VOLVO, реєстраційний номер НОМЕР_1 , надавались послуги з перевезення вантажу. Однак, у водія ОСОБА_1 на момент перевірки відсутня картка водія до цифрового тахографа, маса транспортного засобу з вантажем згідно товарно-транспортної накладної №000025488 від 25.01.2022 становить 40260 т, при допустимих 40 т.
Позивач вказує, що з підстав виявлених порушень, начальником відділу Державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті винесено постанову №324341 від 19 липня 2022 року згідно з якою позивача притягнуто до відповідальності у вигляді адміністративно-господарського штрафу в розмірі 17000 грн, за здійснення автомобілем перевезень вантажів без документів, передбачених статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: дозволу великовагового вантажу та особистої картки водія.
Позивачем зазначено, що такі твердження відповідача є безпідставними та недоведеними, а тому звернувся із даним позовом в суд.
Ухвалою суду від 12.08.2022 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у якій встановлено строк подання відповідачу відзиву на позовну заяву, в тому числі клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
30.08.2022, через відділ документального забезпечення суду, від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, зі змісту якого слідує, що він повністю заперечує проти позовних вимог та зазначає, що доводи позивача, наведені в обґрунтування заявлених позовних вимог, не спростовують факту порушення ним вимог Наказу Міністерства транспорту та зв`язку України від 07.06.2010 №340 та Наказу Міністерства транспорту та зв`язку України від 24.06.2010 № 385, статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачене абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Окрім цього, відповідач звертає увагу суду на те, що оскаржувану постанову №324341 від 19.07.2022 винесено саме за відсутність картки водія до цифрового тахографа для роздруківки даних про режим праці та відпочинку водія, а не за перевищення вагових параметрів. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі (арк. справи 24-56).
07.09.2022, на адресу суду представник позивача подав письмові спростування проти доводів відповідача (арк. справи 57-63).
Інших заяв, в тому числі по суті справи, на адресу суду від учасників справи не надходило.
Статтею 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до статті 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.
Як підтверджується матеріалами справи та не заперечується сторонами, інспекторами Укртрансбезпеки в межах проведення заходів державного контролю, відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі - Порядок №1567), шляхом проведення рейдової перевірки, 25.01.2022 на а/д М-30, 252 км, Хмельницька область перевірено транспортний засіб марки VOLVO, реєстраційний номер НОМЕР_5 серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 ), із напівпричепом марки АТМ, реєстраційний номер НОМЕР_6 (серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 ), що належить автомобільному перевізнику - Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «БМ ЛТД» при наданні послуг з перевезення вантажу на підставі товарно-транспортної накладної №000025488 від 25.01.2022.
Рейдова перевірка (перевірка на дорозі) здійснювалася на підставі направлення на рейдову перевірку №004328 від 24.01.2022 (арк. справи 52 зворот) та графіка проведення рейдових перевірок у період з 24.01.2022 по 30.01.2022 (арк. справи 52).
За результатами проведення рейдової перевірки відповідачем складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №321630 від 25.01.2022 (арк. справи ) в якому зафіксовано, що автомобілем марки VOLVO, реєстраційний номер НОМЕР_5 , згідно товарно-транспортної накладної №000025488 від 25.01.2022, надавались послуги з перевезення вантажу, однак у водія - ОСОБА_1 , на момент перевірки відсутня картка водія до цифрового тахографа, чим, за висновком відповідача, порушено вимоги Наказу Міністерства транспорту та зв`язку України від 07.06.2010 №340 та Наказу Міністерства транспорту та зв`язку України від 24.06.2010 № 385, статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачене абзацом третім частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Також у вказаному акті зазначено, що маса транспортного засобу з вантажем згідно товарно-транспортної накладної №000025488 від 25.01.2022 становить 40,260 кг, при допустимих 40,000 кг.
У відповідності до пункту 25 Порядку №1567, позивача, листом від 08.02.2022 №8023/4.3/24-22, повідомлено про розгляд станом на 01.03.2022 справи за встановлені порушення згідно Акту №321630 від 25.01.2022 (арк. справи 7).
У зв`язку із введенням з 24.02.2022 на всій території України воєнного стану, згідно листа від 07.06.2022, - контролюючим органом повідомлено позивача про розгляд справи за встановлені порушення згідно Акту №321630 від 25.01.2022 - 19.07.2022 (арк. справи 8).
За результатами розгляду акту №321630 від 25.01.2022, що відбувся 19.07.2022 у Відділі державного нагляду (контролю) у Тернопільській області, начальником відділу винесено оскаржувану постанову №324341 про застосування адміністративно - господарського штрафу до ТОВ ВКФ «БМ ЛТД» у сумі 17000 грн за порушення вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачено абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Не погодившись із постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу, товариство звернулася до суду з цим позовом.
Суд звертає увагу, що в ході судового розгляду відповідачем повідомлено, що оскаржувана сума санкцій застосована до позивача саме за порушення щодо водія автомобіля марки VOLVO, реєстраційний номер НОМЕР_5 в частині відсутності на момент перевірки (25.01.2022) картки водія до цифрового тахографа.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до абзацу 4 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 442 від 10.09.2014 Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади утворено Державну службу України з безпеки на транспорті, реорганізувавши шляхом злиття Державну інспекцію з безпеки на морському та річковому транспорті, Державну інспекцію з безпеки на наземному транспорті.
Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, відповідно до пункту 1 якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Підпунктами 2, 15, 27, 54, 58, 62 пункту 5 цього Положення передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті; здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю; проводить перевірки за додержанням суб`єктами господарювання, фізичними особами та юридичними особами вимог законодавства про транспорт; здійснює контроль наявності, видачу дозвільних документів на здійснення перевезень та контроль відповідності виду перевезення, що фактично здійснюється; здійснює інші повноваження, визначені законом.
Згідно з пунктом 8 вказаного Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами, визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджена постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 (далі Порядок 1567).
Відповідно до пункту 3 Порядку № 1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Отже, з огляду на викладене, Державна служба України з безпеки на транспорті, в особі відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області під час здійснення своїх повноважень діє як суб`єкт владних повноважень, якому надано повноваження щодо здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням перевізниками законодавства про автомобільний транспорт.
Згідно з частиною дванадцятою статті 6 Закону №2344-III державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Статтею 1 Закону №2344-III визначено, що рейдова перевірка (перевірка на дорозі) - перевірка транспортних засобів автомобільних перевізників на всіх видах автомобільних доріг на маршруті руху в будь-який час з урахуванням інфраструктури (автовокзали, автостанції, автобусні зупинки, місця посадки та висадки пасажирів, стоянки таксі і транспортних засобів, місця навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, зони габаритно-вагового контролю, інші об`єкти, що використовуються автомобільними перевізниками для забезпечення діяльності автомобільного транспорту) щодо дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Статтею 6 Закону №2344-III передбачено, що рейдові перевірки (перевірки на дорозі) дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
З пункту 2 Порядку №1567 вбачається, що рейдовим перевіркам (перевіркам на дорозі) підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб`єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
За змістом пункту 14 Порядку №1567 рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об`єктах, що використовуються суб`єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
Відповідно до пункту 15 Порядку № 1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статтей 53, 56, 57 і 59 Закону; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.
Згідно з пунктами 16, 17 Порядку №1567, рейдова перевірка проводиться однією посадовою особою Укртрансбезпеки.
Відповідно до пункту 20 Порядку №1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
Пунктом 21 Порядку №1567 передбачено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3 (акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом).
Аналізуючи вищевикладене, суд зазначає, що відповідно до частини дванадцятої статті 6 Закону №2344-III, пункту 2 Порядку №1567 державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Як встановлено судом, у ході рейдової перевірки посадовими особами відповідача перевірено транспортний засіб марки VOLVO, реєстраційний номер НОМЕР_1 (серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 ), напівпричіп марки АТМ, реєстраційний номер НОМЕР_3 (серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 ), що належить автомобільному перевізнику ТОВ ВКФ «БМ ЛТД», та виявлено відсутність у водія ОСОБА_1 , на момент перевірки відсутня картка водія до цифрового тахографа, що зафіксовано в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №321630 від 25.01.2022.
Так, за результатами розгляду вказаного акту начальником Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті винесено оскаржувану постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу до позивача у сумі 17000 грн за порушення вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачено абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті визначає Інструкція з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті яка затверджена Наказом Міністерства транспорту і зв`язку України від 24.06.2010 року №385 (далі - Інструкція №385).
Відповідно до підпункту 1.1. цю Інструкцію розроблено відповідно до вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), Конвенції Міжнародної організації праці 1979 року №153 про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті, а також Законів України "Про автомобільний транспорт, "Про дорожній рух".
Відповідно до абз. 3 Інструкції №385 картка - картка контрольного пристрою (тахографа) з вбудованою мікросхемою, призначена для використання в цифровому тахографі.
Згідно підпункту 3.3. Інструкції № 385 водій транспортного засобу, обладнаного тахографом:
забезпечує правильну експлуатацію тахографа та управління режимами його роботи відповідно до інструкції виробника тахографа;
своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання;
використовує тахокарти (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня, протягом якого керував транспортним засобом.
Відповідно до Поправки № 6 до ЄУТР з 20.12.2010 водії мають пред`явити посадовим особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті, реєстраційні листки за кожен поточний день та попередні 28 календарних днів, тобто 1+28 тахокарт чи індивідуальних реєстраційних листків.
Абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»" (в редакції Закону №1534-IX від 03.06.2021) за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевезення пасажирів та вантажів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтями 39 і 48 цього Закону, - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд звертає увагу, що в редакції Закону, яка вже набрала чинності на момент виникнення спірних правовідносин - 25.01.2022 (дата проведення рейдової перевірки) в диспозиції абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» зазначено, що при перевезенні пасажирів та вантажів, за відсутності певних документів на момент перевірки, застосовується адміністративно-господарський штраф.
В обґрунтування протиправності спірної постанови позивач посилається на той факт, що використання тахографів є обов`язковим лише при виконання міжнародних перевезень, однак суд вважає їх безпідставними, оскільки в силу вимог підпункту 1.3. Наказу № 340 вимоги Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами.
Суд зауважує, що тахокарти входять до переліку обов`язкових документів для здійснення внутрішніх перевезень вантажів, на рівні з документом, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах.
Отже, матеріали справи містять підтвердження виконання відповідачем вимог зазначених вище норм, в тому числі підтвердження належного завчасного повідомлення позивача про час та місце розгляду справи та присутністю останнього при такому розгляді.
Відповідно до статей 9, 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, враховуючи те, що перевізник - ТОВ ВКФ «БМ ЛТД» надавав послуги з перевезення вантажу без картки водія у слоті цифрового тахографа (транспортний засіб VOLVO реєстраційний номер НОМЕР_5 , водій - ОСОБА_1 ), суд дійшов висновку, що відповідач виніс на підставі акта перевірки № 321630 від 25.01.2022 оскаржену постанову на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому позовні вимоги позивача є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
У зв`язку з тим, що у задоволенні позовних вимог позивачу відмовлено в повному обсязі, керуючись приписами статті 139 КАС України, судовий збір не повертається позивачу, та за відсутності понесених судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертизи, такі судові витрати не належать стягненню з позивача на користь суб`єкта владних повноважень.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма "БМ ЛТД" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі, Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 12 жовтня 2022 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма "БМ ЛТД" (місцезнаходження/місце проживання: пров. Галицький, 3, м. Тернопіль, 46007, код ЄДРПОУ: 14049984);
відповідач:
- Державна служба України з безпеки на транспорті (місцезнаходження/місце проживання: пр-т Перемоги, 14, м. Київ, 01135, код ЄДРПОУ: 39816845);
- Відділ державного нагляду (контролю) у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті (місцезнаходження/місце проживання: вул. Тролейбусна, 12,м. Тернопіль,46027, код ЄДРПОУ: 39816845);
Головуючий суддя Мірінович У.А.