
Справа № 587/1587/22
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2022 року суддя Сумського районного суду Сумської області Гончаренко Л.М., розглянувши матеріали які надійшли від 5 прикордонного загіну Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Єльня, Смоленської області, РФ, проживаючого: АДРЕСА_1 , непрацюючого, інвалід 2-ї групи, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Артемівським МВ УМВС України у Донецькій області від 06.06.2001 року, РНОКПП: НОМЕР_2
за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення СхРУ №118724 від 12.10.2022 – 11.10.2022 близько 22 год. 30 хв. на пн-сх околиці н.п. Юнаківка в районі блокпосту на автомобільній дорозі сполучення н.п. Юнаківка- н.п. Суджа (РФ) в межах Юнаківської сільської територіальної громади Сумського контрольованого прикордонного району Сумської області, прикордонного напрямку «Група реагування» спільно з представниками ТРО 15 б. виявлено ОСОБА_1 у складі групи осіб, спільно з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на автомобілі ЗАЗ д/н НОМЕР_3 під час спроби незаконного перетинання ДК України з РФ поза встановленим пунктами пропуску через тимчасово закритий розпорядженням КМУ №188-р від 26.02.2022 пункту пропуску через ДК «Юнаківка». Своїми діями порушив вимоги ст. 9 ЗУ «Про державний кордон України» чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, від нього надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч. 2 ст. 7 та ст. 245, ст. 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постанова суду згідно ст. 283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, висновком експерта та показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а згідно ч. 2 цієї норми Закону обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що маються належні та допустимі докази щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.
Враховуючи характер правопорушення та особу винного, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 204-1 КпАП України, ЗУ «Про судовий збір»,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 за порушення вимог ч. 2 ст. 204-1 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 / вісім тисяч п`ятсот / гривень (Отримувач платежу: ГУК Сум.обл/Сумський р/21081100 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Рахунок отримувача: UA228999980313080106000018355 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області.
Суддя Л.М. Гончаренко