
Справа № 560/8086/22
РІШЕННЯ
іменем України
11 жовтня 2022 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області" про визнання діяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області" в якому просить визнати протиправною діяльність державної установи "Територіальне медичне об`єд нання МВС України" по Хмельницькій області щодо відмови скласти нову довідку про розмір мого грошове забезпечення для перерахунку моєї пенсії із зазначенням в ній основних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за званням, надбавки за вислугу років, з урахуванням вислуги в календарному обчисленні 27 років 08 місяців 03 дні, а з урахуванням пільгової служби - 34 роки 03 місяці 13 днів, премії та інших додаткових видів грошового забезпечення, індексації грошового забезпечення по посаді прирівняній до поліцейського, та направити її до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області. Зобов`язати Державну установу "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області" скласти нову довідку про розмір мого грошове забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням в ній основних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за званням, надбавки за вислугу років, з урахуванням вислуги в календарному обчисленні 27 років 08 місяців 03 дні, а з урахуванням пільгової служби - 34 роки 03 місяці 13 днів, премії та інших додаткових видів грошового забезпечення, індексації грошового забезпечення по посаді прирівняній до поліцейського, та направити її до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області. Встановити судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області" подати у встановлений судом термін з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що отримує пенсію відповідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 23.04.2014 року. В період з 07.09.2016 по 15.10.2020 проходив військову службу за контрактом у військовій частині НОМЕР_1 на посаді головного сержанта - командира бойової машини 1 зенітного ракетного взводу 1 зенітної ракетної батареї зенітного ракетно-артилерійського дивізіону.
06.06.2022 звернувся із письмовою заявою до державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України" по Хмельницькій області з проханням скласти нову довідку про моє грошове забезпечення для перерахунку моєї пенсії із зазначенням в ній основних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за званням, надбавки за вислугу років, з урахуванням вислуги під час військової служби за контрактом, премії та інші додаткові види грошового забезпечення, індексації грошового забезпечення по посаді прирівняній до поліцейського, яку направити до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області, однак отримав відмову.
Ухвалою суду від 09.08.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому відповідач у задоволенні позову просить відмовити. Зазначає, що КМУ рішень про зміну складових грошового забезпечення не приймалось.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб.
06.06.2022 позивач звернувся із письмовою заявою до державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України" по Хмельницькій області в якій просив скласти нову довідку про його грошове забезпечення для перерахунку його пенсії із зазначенням в ній основних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за званням, надбавки за вислугу років, з урахуванням вислуги під час військової служби за контрактом, премії та інші додаткові види грошового забезпечення, індексації грошового забезпечення по посаді прирівняній до поліцейського, яку направити до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Від державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України" по Хмельницькій області 21.06.2022 позивач отримав листа від 14.06.2022 №33/43-Л-758, яким йому відмовлено у видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням: - часу служби за контрактом в Збройних Силах України через те, що після звільнення з органів внутрішніх справ на пенсію я проходив військову службу за контрактом в ЗСУ, і для зарахування в розрахунок вислуги років календарної та пільгової служби та призначення пенсії мені необхідно звернутись в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки МО України; - індексації через те, що перелік видів грошового забезпечення , які враховуються для обчислення пенсії, визначений статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», є вичерпним та не передбачає включення останньої до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Позивач вважає дії відповідача по відмові у складанні та поданні до органу Пенсійного фонду нової довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера МВС (міліції), для проведення перерахунку пенсії позивач вважає протиправними і безпідставними.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон №2262).
Згідно ст.1-2 Закону №2262, право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини п`ятої статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби) особи із числа військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, органів державної безпеки і внутрішніх справ колишнього Союзу РСР, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, військ цивільної оборони України.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Відповідно до ч. 6 ст. 2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", до видів військової служби належить військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.
Відповідно до ч.ч. 4,5 ст.2 Закону №2262, пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до призову або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.
Статтею 17-1 Закону №2262 визначено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України,
Відповідно до ч. 1 ст. 63 Закону №2262, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Згідно ч.2 ст.51 цього Закону перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Абзацом 11 пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07,1992 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" визначено, що перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 232 від 04 червня 2014 року внесено зміни до п.2 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" - до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови (особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, особам, зазначеним у пункті "ж" статті 1-2 такого Закону) зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Пунктом 1 частини 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" передбачена виплата надбавки за стаж служби в поліції понад 25 років в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням.
Згідно статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби в поліції зараховуються: 1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; 2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту; 3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду; 4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції; 5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони; 6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.
Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.
Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.
Суд зазначає, що в період з 07.09.2016 по 15.10.2020 позивач проходив військову службу за контрактом у військовій частині НОМЕР_1 на посаді головного сержанта - командира бойової машини 1 зенітного ракетного взводу 1 зенітної ракетної батареї зенітного ракетно-артилерійського дивізіону.
Згідно Розрахунку вислуги років військовослужбовця на пенсію від 16.09.2021 №1740, виданого відділом соціального забезпечення та контролю соціальних виплат фінансово- економічного управління КСВ ЗС України встановлено, що позивач на час звільнення зі Збройних Сил України вислуга в календарному обчисленні становила 27 років 08 місяців 03 дні, а з урахуванням пільгової служби - 34 роки 03 місяці 13 днів.
Аналіз наведених вище норм свідчить про те, що до вислуги років підлягає включенню додаткова вислуга років від часу військової служби за контрактом на час дії особливого періоду, при цьому додаткова вислуга років обчислюється у пільговому порядку, як учаснику бойових дій. З огляду на це до вислуги років позивача, що на час виходу на пенсію становить в календарному обчисленні 23 роки 06 місяців 25 днів, а з урахуванням пільгової служби - 25 років 07 місяців 02 дні, підлягає включенню додаткова вислуга років (обчислена в пільговому порядку) - 08 років 08 місяців 12 днів, що також тягне за собою збільшення надбавки за стаж служби в поліції з 45% до 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням.
Згідно статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-XII передбачено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регульовано Законом України від 3 липня 1991 року № 1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" (далі - Закон № 1282).
Згідно статті 1 Закону №1282 індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Відповідно до ст.2 Закону №1282 передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).
Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою па підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов`язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення військовослужбовців, а також те, що здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого стаття 9 Закону №2011-XII містить відсилочну норму, механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років не регулюється положеннями Закону № 2011-ХІІ або Закону № 2262.
Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2262 та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2011-XII, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи.
Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.
Аналогічного висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду в постанові від 06 лютого 2019 року у справі №522/2738/17, оскільки Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 10 березня 2015 року (справа №21-70а15) щодо наявності підстав для включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сформулювала критерії включення до нього саме тих складових, які передбачені Законом №2262-ХІІ. Разом з тим, питання включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, отриманої індексації грошового забезпечення, не було предметом розгляду Великою Палатою Верховного Суду у справі №522/2738/17.
Вказаний правовий висновок сформований в постанові Верховного Суду від 03 квітня 2019 року у справі № 638/9697/17.
Отже, особи, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", мають право на включення до грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, сум отримуваної ними індексації доходів.
Згідно частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Що стосується клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у даній справі, суд зазначає наступне.
Згідно з позицією Великої Палати Верховного Суду сформованої в ухвалі від 20.06.2018 року у справі № 800/592/17, встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, шляхом зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, можливо і після ухвалення судового рішення по суті спору на підставі окремо поданої заяви.
Отже, позивач не позбавлений можливості звернутися із клопотанням про встановлення судового контролю після прийняття судом рішення у справі, у разі існування ризику його не виконання.
Окремо необхідно вказати, що суд може встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі, а, отже, під час прийняття рішення у справі наділений відповідним правом, а не обов`язком.
Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов`язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання судового рішення, а у разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладанням штрафу.
При цьому, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об`єктивних обставин, які підтверджуються належними та допустимими доказами.
Аналогічну правову позицію висловив Верховний Суд у додатковій постанові від 31.07.2018 року по справі № 235/7638/16-а та в ухвалі від 23 квітня 2019 року у справі № 805/516/18-а.
На час постановляння рішення судом не встановлено об`єктивних обставин чи пересторог щодо можливого невиконання судового рішення суб`єктом владних повноважень, а тому таке клопотання не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області" про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України" по Хмельницькій області щодо відмови скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії із зазначенням в ній основних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за званням, надбавки за вислугу років, з урахуванням вислуги в календарному обчисленні 27 років 08 місяців 03 дні, а з урахуванням пільгової служби - 34 роки 03 місяці 13 днів, премії та інших додаткових видів грошового забезпечення, індексації грошового забезпечення по посаді прирівняній до поліцейського, та направити її до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Зобов`язати Державну установу "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області" скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії із зазначенням в ній основних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за званням, надбавки за вислугу років, з урахуванням вислуги в календарному обчисленні 27 років 08 місяців 03 дні, а з урахуванням пільгової служби - 34 роки 03 місяці 13 днів, премії та інших додаткових видів грошового забезпечення, індексації грошового забезпечення по посаді прирівняній до поліцейського, та направити її до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) грн 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області".
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ) Відповідач:Державна установа "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області" (вул. Проскурівського підпілля, 112,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 08734575) Головуючий суддя О.П. ШевчукСудове рішення № 106693069, Хмельницький окружний адміністративний суд було прийнято 11.10.2022. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити ключові дані.
Це рішення відноситься до справи № 560/8086/22. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: