Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 липня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-9882/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі Мостовій Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва
до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1
простягнення заборгованості у розмірі 1038,23 грн., за участю представників сторін:
від позивача: Пильгун О. О. (діє на підставі довіреності від 11.01.2010 року №1/10-021)
від відповідача: не зявився
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 28.07.2010 pоку проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Святошинському районі м. Києва з позовом до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 1038,23 грн.
Позивач позов підтримав в повному обсязі та зазначив, що субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 згідно із заявою №5830 від 08.12.2008 року перебував на спрощеній системі оподаткування, про що ДПІ у Святошинському районі м. Києва було видано свідоцтво про сплату єдиного податку від 27.03.2007 року, серія Є №618682. Однак, відповідачем належного до сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб до бюджету не було внесено у 2009 році. Таким чином, відповідач має заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 1038,23 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.07.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 28.07.2010 року.
В судове засідання 28.07.2010 року відповідач не зявився, хоча про час, дату і місце розгляду справи був повідомлений належним чином шляхом направлення поштової кореспонденції на адресу, зазначену у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відзив на адміністративний позов відповідач не подав, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 як субєкт підприємницької діяльності фізична особа зареєстрований Святошинською районною у м. Києві державною адміністрацією 27.03.2007 року, адреса проживання: 03134, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер суб'єкта підприємницької діяльності в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1.
Як платник податків та зборів відповідач взятий на облік у ДПІ у Святошинському районі м. Києва 28.03.2007 року за №11274.
Як вбачається з матеріалів справи, 08.12.2008 року субєкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 подав до ДПІ у Святошинському районі м. Києва заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності та на підставі чого з 23.12.2008 року перейшов на спрощену систему оподаткування.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” (в редакції Указу від 28.06.1999 № 746/99), передбачає особливий порядок оподаткування субєктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Крім того єдиний податок не включено до переліку видів податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” від 25.06.1999 № 1251-ХІІ. Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку субєктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом.
Пунктом 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” передбачено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до п. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»від 03.07.1998р. №727/98 та п. 2 Наказу ДПА України від 29.10.99р. №599 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі»ДПІ у Святошинському районі м. Києва видано відповідачу свідоцтво про сплату єдиного податку серії Є №618682 для здійснення підприємницької діяльності.
Як зазначалось вище, відповідач зареєстрований як платник податків та застосовує спрощену систему оподаткування, що покладає на нього обовязок сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно абзацу 2 п.2 Указу Президента № 727/98, ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, в заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач вказав вид діяльності оптова торгівля, посередництво у торгівлі, роздрібна торгівля непродовольчими товарами.
Святошинською районною радою у м. Києві затверджена ставка єдиного податку на 2009 рік для фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які займаються даним видом діяльності, що становить 200,00 грн.
Як вбачається з наведених норм, обовязок зі сплати єдиного податку суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою ставиться в залежність лише від належної реєстрації такої особи як субєкта підприємницької діяльності та застосування ним спрощеної системи оподаткування у відповідності з вимогами законодавства.
Відповідно до абзацу 6 п.2 Указу Президента суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Ознайомлення з даним положенням міститься в п.5 зразку заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме, з наявної в матеріалах справи належним чином завіреної копії облікової картки платника (зворотнього боку), відповідач має податковий борг по сплаті єдиного податку в сумі 1038,23 грн., який виник у звязку з несплатою субєктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 єдиного податку у 2009 році, а саме:
- 20 січня 2009 року: недоїмка 3,31 грн. - 200,00 грн.(ставка податку), переплата 196,69 грн., податкове повідомлення - рішення №0000311711 від 10.01.2009 року, яким нараховано штрафні санкції у розмірі 80,53 грн.;
- 20 лютого 2009 року: недоїмка - 283,84 грн. - 200.00 грн. (ставка податку);
- 20 березня 2009 року: недоїмка - 283,84 грн. - 200,00 грн. (ставка податку), сплачено 200,00 грн.;
- 20 квітня 2009 року: недоїмка - 483,84 грн. - 200,00 грн.(ставка податку);
- 20 .травня 2009 року: недоїмка - 683,84 грн. - 200,00 грн.(ставка податку);
- 20 червня 2009 року: недоїмка - 883,84 грн. - 200,00 грн.(ставка податку);
- 20 липня 2009 року: недоїмка- 1083,84 грн. - 200,00 грн.(ставка податку);
- 20 серпня 2009 року: недоїмка - 399,44 грн. - 200,00 грн.(ставка податку), сплачено 886,91 грн.;
- 20 вересня 2009 року: недоїмка - 599,44 грн. - 200,00 грн.(ставка податку);
- 20 жовтня 2009 року: недоїмка - 799,44 грн. - 200,00 грн.(ставка податку);
- 20 листопада 2009 року: недоїмка - 999,44 грн. - 200,00 грн.(ставка податку);
Залишок несплаченої пені - 38,79 грн.
Враховуючи вищезазначене, суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 займався підприємницькою діяльністю із застосування спрощеної системи оподаткування та має заборгованість перед бюджетом в сумі 1038,23 грн.
Відповідно до п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На вимогу абзацу першого п. п. 6.2.3. та абзацу другого п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ, з моменту виникнення податкового боргу СПД - фізичній особі ОСОБА_1 була направлена перша податкова вимога №1/879 від 04.03.2009 року на суму 283,84 грн. Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії повідомлення про вручення, дана податкова вимога була отримана відповідачем власноручно 16.06.2009 року.
Відповідно до п.п.6.3.2 п.6.3 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ, якщо у платника податків, якому надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу.
Згідно абзацу б) п.п. 6.2.3. п.6.2 ст.6 Закону України №2181-ІІІ, друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення першої податкової вимоги. Таким чином, друга податкова вимога №2/2538 від 17.07.2009 року на суму 886,91 грн. була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та вручена 11.08.2009 року особисто відповідачу.
07.09.2009 року відповідачем була подана до ДПІ у Святошинському районі м. Києва заява про припинення платника податків, проте сума податкового боргу, визначена у другій податковій вимозі №2/2538 від 17.07.2009 року не була погашена, податкові вимоги відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались.
Підпунктом 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України № 2181 -III передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно, узгоджена сума податкового зобов'язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій) платника податків і може бути примусово стягнута за рахунок активів платника в судовому порядку.
Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про стягнення з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 заборгованості з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 1038,23 грн. є обґрунтованими, законними, правомірними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: 03134, АДРЕСА_1) з будь-яких рахунків, які будуть виявлені державним виконавцем під час виконання судового рішення податкову заборгованість з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 1038,23 грн. (одна тисяча тридцять вісім) грн. 23 коп. на розрахунковий рахунок №34210379700009, код платежу 16050200, одержувач - УДК у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945 банк ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І. П. Васильченко
Дата підписання та складення постанови в повному обсязі - 02.08.2010 року.