Рішення № 106675925, 30.09.2022, Нововолинський міський суд Волинської області

Дата ухвалення
30.09.2022
Номер справи
165/163/22
Номер документу
106675925
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

справа № 165/163/22

провадження №2/165/312/22

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2022 року м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого Ференс-Піжук О.Р.,

за участю секретаря судового засідання Пилипчук М.В.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Нововолинську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Нововолинськтеплокомуненерго", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Виконавчий комітет Нововолинської міської ради Волинської області, про визнання неправомірними дій щодо нарахування оплат за постачання теплової енергії та зобов`язання провести перерахунок та припинити нарахування оплат за постачання теплової енергії,

встановив:

24.01.2022 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства "Нововолинськтеплокомуненерго", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Виконавчий комітет Нововолинської міської ради Волинської області, про визнання неправомірними дій щодо нарахування оплат за постачання теплової енергії та зобов`язання провести перерахунок та припинити нарахування оплат за постачання теплової енергії.

Вимоги обґрунтовує тим, що 13 листопада 2014 року згідно з договором купівлі-продажу позивач придбав квартиру АДРЕСА_1 . Зазначає, що вказана квартира, на момент її придбання, була обладнана індивідуальним опаленням та відключена від мережі централізованого опалення. Враховуючи той факт, що через його квартиру проходять стояки, які ізольовані шляхом їх замуровування в стіни, що є не від`ємною частиною загальної системи теплопостачання житлового будинку в цілому, він уклав угоду, відповідно до п. 14 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 року № 1198, із КП «Нововолинськтеплокомуненерго» від 23.12.2014 року для оплати відшкодування втрат теплової енергії, що проходить через зазначені стояки, від яких тепло не надходить у його квартиру.

Оскільки він є громадянином російської федерації, часто знаходився за межами території України. При надходженні рахунків від відповідача, не вникаючи у підстави нарахування сум для оплат, оплачував їх в зазначених розмірах для запобігання виникнення заборгованості.

У березні 2019 року позивачем було подане клопотання до відповідача про відключення належної йому квартири від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. Виконавчий комітет Нововолинської міської ради від надіслав йому витяг з протоколу № 127 засідання відповідної міжвідомчої комісії від 18.03.2019, де прийнято рішення про відмову позивачу у відключенні від централізованого теплопостачання належної йому квартири, з огляду на те, що таке можливо за умови відключення від ЦО окремого багатоквартирного будинку в цілому за рішенням загальних зборів всіх співвласників житлових приміщень.

З такою мотивацією прийнятого виконавчим комітетом Нововолинської міської ради рішення, позивач не погоджується, оскільки п. 8,9 та 10 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 року № 1198, надання технічних умов віднесено до компетенції теплопостачальної організації, якою в даному випадку є відповідач. Враховуючи, що існуюча система централізованого теплопостачання та її технічні креслення знаходяться на балансі та у віданні відповідача, а технічні умови на від`єднання не є дозвільним документом, то відмову відповідача у наданні позивачу технічних умов для розробки проєкту індивідуального теплопостачання і відокремлення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, вважає необґрунтованою і неправомірною.

Вказує, що пунктом 39 Правил користування тепловою енергією та пункт 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, закріплено право споживача на відмову від отримання послуг з централізованого опалення, а тому дії відповідача вважає такими, що перешкоджають у реалізації його прав, як споживача.

Зазначає, що оскільки він перебував за межами України, то не мав змоги оскаржувати відмову у припиненні нарахувань за ЦО та продовжував здійснювати оплату за ненадані відповідачем послуги, не допускаючи при цьому нарахування заборгованості по платежах.

Коли рахунки на оплату за централізоване теплопостачання за останній рік стали неодноразово зростати, а послуг він не отримує, тому звернувся до відповідача з вимогою щодо проведення перерахунку оплати за теплову енергію, яка фактично не надається до квартири АДРЕСА_1 .

13 вересня 2021 року працівниками КП «Нововолинськтеплокомуненерго» було здійснено огляд квартири позивача, під час якого встановлено відсутність у помешканні централізованого опалення та наявність ізоляції стояків, які проходять через квартиру. Також, працівниками комунального підприємства позивачу було повідомлено, що для відключення від мережі централізованого постачання теплової енергії та влаштування автономної системи опалення необхідні відповідні документи та дозволи.

14.09.2021 листом за реєстраційним № 31/3/03 відповідач повідомив позивача, що згідно пункту 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води в водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення… відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, самовільне відключення від мережі централізованого опалення забороняється.

На підставі викладеного, відповідач відмовив йому у здійсненні перерахунку по оплаті за постання теплової енергії у квартиру за адресою: квартира АДРЕСА_1 .

Вважає таку відмову щодо здійснення перерахунку постачання теплової енергії та перегляду договірних відносин щодо ненадання відповідних послуг із теплопостачання не обґрунтованою та такою, що порушує його майнові та конституційні права.

Вказує, що фактичне відсутнє теплопостачання від комунального підприємства «Нововолинськтеплокомуненерго» обумовлене відключенням від системи централізованого опалення у зв`язку із облаштуванням індивідуального опалення в квартирі до дати її купівлі-продажу позивачем за договором від 13 листопада 2014 року, позбавляє відповідача, на переконання позивача, нараховувати плату за подану теплову енергію.

З посиланням на п. 26 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та рішення виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 06.11.2009 р. № 363, яким було схвалено схему теплопостачання м. Нововолинська, зазначає, що звернення голови ОСББ «Затишок ЗНВ» до міського голови про надання дозволу на виготовлення технічної документації на встановлення автономного опалення в першому під`їзді будинку АДРЕСА_2 , було схвалено рішенням Виконавчого комітету НМР від 15.03.2012 р. № 89.

Вказує, що згідно з п.28 Правил (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 р. N 633, споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, квартирні засоби обліку теплової енергії, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства».

Вважає, що відповідно до пп. 1 пункту 29 цих Правил, як споживач, він має право на зменшення розміру плати у зв`язку із наданням відповідачем послуг не в повному обсязі.

Вказує, що відсутність документів на відключення від мережі централізованого постачання теплової енергії та влаштування автономної системи опалення у квартирі АДРЕСА_1 , не може бути підставою для відмови у здійсненні перерахунку оплати послуг із постачання теплової енергії з урахуванням наявного централізованого опалення у місцях загального користування будинку.

Вважає, що відповідач безпідставно проводить нарахування на відпущену теплову енергію по опаленню житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , яка не надається КП «Нововолинськтеплокомуненерго» йому, як споживачу, а він відповідно, не користується такими послугами відповідача.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_4 позовні вимоги підтримали з підстав наведених у позові, просили їх задоволити в повному обсязі. Не заперечили, що у позивача відсутні дозвільні документи на відключення від центрального теплопостачання та встановлення індивідуального опалення у квартирі, яка розташована у багатоквартирному жилому будинку.

Представник відповідача ОСОБА_3 у судовому засіданні позовні вимоги не визнала з підстав наведених у відзиві (а.с.43-45) Пояснила, що ОСОБА_1 згідно договору купівлі - продажу від 13.11.2014 є власником квартири АДРЕСА_1 .

18.02.2012 голова ОСББ «Затишок 3НВ» звернувся до Нововолинської міської ради із заявою про надання дозволу на виготовлення технічної документації на встановлення автономного опалення в під`їзді №1 будинку АДРЕСА_2 , де розташована квартира АДРЕСА_3 . Постійно діюча міжвідомча комісія з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання протоколом №62 від 13.03.2012 надала дозвіл на відключення від мереж ЦО та ГВП для облаштування індивідуального опалення та виготовлення проектно-технічної документації згідно з вимогами чинного законодавства. Проте відключення подачі теплової енергії у першому під`їзді в будинку АДРЕСА_4 на 5-мікрорайні не засвідчено заключним актом КП «Нововолинськтеплокомуненерго».

23.12.2014 громадянином ОСОБА_1 був укладений договір з КП «Нововолинськтеплокомуненерго» про надання послуг з централізованого опалення та постачання підігрітої води. Договір не змінювався, та є чинним на даний час. Вказує, що укладений між сторонами договір є вільним волевиявленням сторін, відповідає вимогам закону і є обов`язковим для виконання сторонами.

З 2014 року по 01 березня 2022 року громадянин ОСОБА_1 вчасно та в повному обсязі сплачував за послугу з постачання теплової енергії. Станом на 01.03.2022 за позивачем заборгованість за послугу з постачання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_5 , відсутня.

10.09.2021 гр. ОСОБА_1 звернувся до КП «Нововолинськтеплокомуенерго» з листом №25 від цього числа про здійснення перерахунку оплати за теплову енергію.

13.09.2021 працівниками КП «Нововолинськтеплокомуненерго» проведено огляд квартири за адресою: АДРЕСА_5 . Дозвільні документи на відключення помешкання від централізованого опалення відсутні.

Відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII, Правил надання послуг з постачання теплової енергії, затверджених Постановою КМУ від 21.08.2019 за №830 затверджені публічні договори приєднання.

Перехід на нові договірні відносини відбувається за замовчуванням без перезаключення договору. Фактом приєднання споживача до умов договору є факт отримання послуги. Позивач отримував послугу та сплачував за неї.

Вказує, що для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власник повинен звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку, щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками приміщень у житловому будинку. Дозвіл на відключення від централізованої системи опалення та гарячого водопостачання надається міжвідомчою комісією з питань відключення від системи ЦО і ГВП.

Наголошує, що у позивача відсутня технічна дозвільна документація на встановлення індивідуального опалення у квартирі, в зв`язку з чим відповідач здійснює нарахування за надану послугу з централізованого опалення та постачання підігрітої води. Просить у задоволенні позову відмовити за безпідставністю.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Виконавчого комітету Нововолинськоїміської ради у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Міський голова ОСОБА_5 подав до суду заяву, в якій просить справу розглядати у відсутності представника виконавчого комітету Нововолинської міської ради. У заяві зазначив, що згідно з інформацією, яка наявна у виконавчому комітеті Нововолинської міської ради позивачу ОСОБА_1 у 2019 році було відмовлено у відключенні від централізованого теплопостачання.

Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1 , його представника адвоката Бакуна О.С., представника відповідача ОСОБА_3 , дослідивши письмові докази справи у їх сукупності, суд приходиться до такого висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 13.11.2014, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с. 10), копією договору купівлі-продажу від 13.11.2014 (а.с.11-14)

Відповідач КП «Нововолинськтеплокомуненерго» здійснює забезпечення тепловою енергією житлового будинку АДРЕСА_2 , у квартирі АДРЕСА_3 якого проживає і яка належить на праві власності ОСОБА_1 . Позивачу надаються послуги з централізованого опалення та постачання підігрітої води, згідно з договором від 23.12.2014 (а.с. 46-48).

18.02.2012 голова ОСББ «Затишок 3НВ» звертався до Нововолинської міської ради із заявою про надання дозволу на виготовлення технічної документації для встановлення автономного опалення в під`їзді №1 будинку АДРЕСА_2 (а.с.17), в якому і розташована квартира АДРЕСА_3 .

Як вбачається з протоколу №62 засідання постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання (а.с.18-19), вказана комісія 13.03.2012 надала ОСББ «Затишок» дозвіл на відключення від мереж ЦО та ГВП для облаштування індивідуального опалення 36-квартирної блок - секції першого під?їзду житлового будинку АДРЕСА_2 з проведенням експертизи проекту згідно вимог чинного законодавства України.

Рішенням виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області від 15.03.2012 №89 затверджено протокол міської постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питання щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання №62 від 13.03.2012 (а.с.20).

Відповідно до витягу з протоколу №127 засідання постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання від 18.03.2019 (а.с.77) ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на відключення мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання квартири за адресою: АДРЕСА_5 та повідомлено, що відключення від центрального опалення можливе лише за умови відключення окремого багатоквартирного будинку в цілому за рішенням загальних зборів та згодою всіх власників приміщень.

23.12.2014 громадянином ОСОБА_1 був укладений договір з КП «Нововолинськтеплокомуненерго» про надання послуг з централізованого опалення та постачання підігрітої води. Договір не змінювався та є чинним на даний час.

Правовідносини, що існують між сторонами, регулюються нормами ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про теплопостачання», Правилами користування тепловою енергією, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2007 року №1198, Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва житлово-комунального господарства України від 26 липня 2019 року №169.

Пунктом 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, визначено право споживачів на відмову від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Пунктами 25,26 Правил передбачено, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється в порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Процедура відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води житлового будинку при відмові споживачів від послуг ЦО і ГВП визначена Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, який згідно з п. 1 розділу І визначає процедуру відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Дія цього Порядку поширюється на споживачів, виконавців комунальної послуги з постачання теплової енергії, виконавців комунальної послуги з постачання гарячої води, виконавців робіт з обслуговування внутрішньо будинкових систем теплопостачання та постачання гарячої води, операторів зовнішніх інженерних мереж, органи місцевого самоврядування (п.2 розділу І Порядку).

У п.1-12 розділу ІІ Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води зазначено, що рішення щодо відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, від ЦО та/або ГВП приймається органом місцевого самоврядування відповідно до законодавства за письмовою заявою власника (співвласників) такої будівлі, в тому числі житлового будинку, урахуванням рішення Комісії.

Рішення власника (співвласників) будівлі, в тому числі житлового будинку, про відключення від ЦО та/або ГВП приймається відповідно до вимог Цивільного кодексу України, законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Власник (співвласники) будівлі, в тому числі житлового будинку, подає (подають) до органу місцевого самоврядування заяву про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП, яка складається в довільній формі, із зазначенням причини відключення, а також інформацією про намір влаштування в будівлі систем індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Для багатоквартирного будинку до заяви додатково додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг із протоколу) про ухвалене співвласниками рішення про відключення будинку від ЦО та/або ГВП та зазначаються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників у вирішенні питань щодо відключення багатоквартирного будинку.

Орган місцевого самоврядування відповідно до законодавства розглядає подані документи за наявності затвердженої ним схеми теплопостачання відповідного населеного пункту.

Заява про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП передається на розгляд Комісії.

Комісія на найближчому засіданні розглядає заяву про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП за участю заявника чи його уповноваженого представника.

Комісія приймає рішення щодо відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП та надає пропозиції щодо типу системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання), яку можна встановити в будівлі після відключення.

Під час прийняття рішення Комісія враховує технічні можливості наявних мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання населеного пункту чи окремого кварталу (мікрорайону) щодо забезпечення живлення запропонованої власником (співвласниками) будівлі системи, та за потреби надає пропозиції органу місцевого самоврядування щодо збільшення потужностей, а також заміни систем внутрішньо квартальних, магістральних мереж електро-, газо-, водо-, теплопостачання, потрібних для встановлення в будівлі системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) та пропозиції щодо фінансування таких заходів.

Комісія передає рішення до органу місцевого самоврядування протягом п`яти робочих днів із дня його прийняття. Копія рішення Комісії надається заявникові.

Орган місцевого самоврядування на найближчому засіданні за участі заявника чи його уповноваженого представника приймає відповідно до законодавства рішення щодо відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП з урахуванням рекомендацій Комісії. Копія рішення органу місцевого самоврядування надається заявникові.

Для відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, власник (співвласники) забезпечує розроблення проекту відключення будівлі від ЦО та/або ГВП, який має відповідати вимогам чинних державних будівельних норм та правил, і проекту системи індивідуального чи автономного теплопостачання будівлі, який розробляється з урахуванням схеми теплопостачання населеного пункту та має відповідати вимогам чинних державних будівельних норм та правил.

Відключення будівлі від ЦО та/або ГВП здійснюється виконавцем відповідної комунальної послуги, або оператором зовнішніх інженерних мереж, якщо він не є виконавцем комунальної послуги, або залученим власником (співвласниками) суб`єктом господарювання, які у випадках, передбачених законодавством, мають ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми та значними наслідками, з обов`язковим переліком робіт із монтажу внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, в присутності виконавця відповідної комунальної послуги після отримання рішення органу місцевого самоврядування, що дозволяє відключення такої будівлі.

Відключення будівлі від ЦО та/або ГВП здійснюється лише в міжопалювальний період, але не пізніше ніж 01 вересня.

Витрати, пов`язані з відключенням від ЦО та/або ГВП, здійснюються за рахунок власника (співвласників) та інших коштів, не заборонених Законом.

У разі виконання робіт із відключення від ЦО та/або ГВП оператором зовнішніх інженерних мереж або іншим залученим власником суб`єктом господарювання власник будівлі чи уповноважена особа співвласників багатоквартирного будинку письмово повідомляє виконавця послуг з постачання теплової енергії, виконавця послуг з постачання гарячої води про дату і час виконання робіт із відключення не пізніше ніж за 15 календарних днів до дня виконання таких робіт. Неприбуття представників виконавців відповідних комунальних послуг за умови їх повідомлення не може бути підставою для відмови у виконанні робіт із відключення від ЦО та/або ГВП.

Після виконання робіт із відключення будівлі від ЦО та/або ГВП складається акт про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від зовнішніх інженерних систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання)/постачання гарячої води - по одному примірнику для власника/представника співвласників та кожного виконавця відповідної комунальної послуги, а також для оператора зовнішніх інженерних мереж або іншого суб`єкта господарювання (у разі їх залучення відповідно до пункту 10 цього розділу). Такий акт підписується усіма присутніми під час відключення сторонами: власником/представником співвласників та кожним виконавцем відповідної комунальної послуги, а також оператором зовнішніх інженерних мереж або іншим суб`єктом господарювання (у разі їх залучення).

Після підписання акта виконавець відповідної комунальної послуги повідомляє власника (співвласників) про перегляд умов або розірвання договору про надання відповідної комунальної послуги.

У п.1, п.3 розділу ІІІ Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води вказано, що власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП у разі, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частина перша статті 626 Цивільного кодексу України визначає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до статті 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Згідно з ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд критично ставиться до твердження позивача про те, що відсутність у квартирі обладнання з централізованого опалення свідчить про те, що відповідачем не надаються у належне йому помешкання послуги з централізованого опалення.

Відповідно до правового висновку, який міститься у постановах Верховного Суду України від 11 листопада 2015 року у справах № 6-1706цс15 та № 6-1192цс15, підведення централізованого опалення до стояка в межах квартири свідчить про виконання послуг відповідачем.

Самовільне відключення квартири від мережі централізованого теплопостачання за відсутності акта про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від зовнішніх інженерних систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання)/постачання гарячої води, не є підставою для звільнення позивача від оплати за послуги з централізованого опалення, оскільки позивачем не було дотримано встановлених діючим законодавством умов, зокрема щодо технічної можливості відключення від мереж теплопостачання, та не отримано дозвільні документи на відключення квартири від мережі централізованого постачання теплової енергії та влаштування автономної системи опалення. За вказаних обставин, суд приходить до переконання, що дії відповідача є правомірними, а тому відсутні визначені законодавством підстави для перерахунку наданих позивачу послуг з централізованого опалення та припинення нарахування за послуги з постачання теплової енергії в квартиру АДРЕСА_1 з 01.02.2019.

На підставі викладеного та керуючись статтями 4, 12, 141, 258, 259, 264, 265, 354 Цивільного процесуального кодексу України, ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання послуг з постачання теплової енергії, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 за №830 (в редакції від 08.09.2021 №1022), суд,

вирішив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Нововолинськтеплокомуненерго", третя особоа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Виконавчий комітет Нововолинської міської ради Волинської області, про визнання неправомірними дій КП "Нововолинськтеплокомуненерго" щодо нарахування оплат за постачання теплової енергії в квартиру АДРЕСА_1 за період з 01.02.2019 по 21.01.2022 та зобов`язання провести перерахунок та припинити нарахування оплат за послуги за постачання теплової енергії в квартиру АДРЕСА_6 на 5-мікрорайоні у місті Нововолинську Волинської обалсті з 01 лютого 2019 року, відмовити.

Судовий збір залишити за позивачем.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Нововолинський міський суд Волинської області до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , проживає за адрсеою: АДРЕСА_5 , РНОКПП: НОМЕР_1 ;

Відповідач: Комунальне підприємство "Нововолинськтеплокомуненерго", юридична адреса: вул. Св. Володимира, 3, м. Нововолинськ Волинської області, ЄДРПОУ: 00185382;

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог : Виконавчий комітет Нововолинської міської ради Волинської області, юридична адреса: проспект Дружби, 27, м. Нововолинськ Волинської області, ЄДРПОУ: 04051342.

Повний текс рішення суду виготовлений 30 вересня 2022 року.

Головуючий підпис О.Р. Ференс-Піжук