Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 червня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-3520/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі судового засідання Манічевій В. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «УКРАЇНСЬКИЙ СТАНДАРТ»
про стягнення 1700,00 грн.
за участю представників сторін:
від прокурора: не зявився
від позивача: не зявився
від відповідача: не зявився
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 01 червня 2010 pоку проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «УКРАЇНСЬКИЙ СТАНДАРТ»(далі відповідач) про стягнення штрафу у розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем порушено пункт 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. N 1591 в частині нерозміщення регулярної річної інформації за 2008 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Через відділ документального обігу та контролю суду надійшли клопотання помічника прокурора Голосіївського району м. Києва Левка І. І. та представника Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Лісняка Ю. Є. про розгляд справи 01.06.2010 року за їх відсутності.
Відповідач в судові засідання 30.03.2010 року, 27.05.2010 року, 01.06.2010 року не зявився, про дату, час, місце розгляду справи був повідомлений належним чином шляхом направлення поштової кореспонденції за адресою, зазначеною у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (01025, м. Київ, Шевченківський район, вул. Велика Житомирська/Гончара, буд.25/2, кв.20), не надав заперечення проти позову.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Працівниками Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проведено перевірку Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «УКРАЇНСЬКИЙ СТАНДАРТ», за результатами якої позивачем складено Акт №247-ДМ про правопорушення на ринку цінних паперів від 26.08.2009 року, згідно з яким відповідачем порушено пункт 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. N 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 р. за N 97/13364 (далі - Положення) в частині нерозміщення регулярної річної інформації за 2008 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Відповідно до пункт 1 глави 7 розділу V Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Зокрема, розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
На момент розгляду справи відомості щодо розміщення річної інформації емітента за 2008 рік Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «УКРАЇНСЬКИЙ СТАНДАРТ»в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів відсутні.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за, зокрема, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №733-ДМ від 12.10.2009 року на підставі ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»до відповідача застосовано санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. Як вбачається з матеріалів справи, дана постанова була надіслана відповідачу рекомендованим листом.
Вимоги, викладені у постанові Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №733-ДМ від 12.10.2009 року відповідач не виконав, а саме: не перерахував 1700,00 грн. в рахунок погашення штрафу на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106 протягом 15 днів з моменту отримання постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, дана постанова не була оскаржена відповідачем у встановлений законом строк.
Відповідно до ст. 121 Конституції України, представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом покладається на органи прокуратури України.
Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими, обставини, на які посилаються прокурор та позивач є доведеними, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «УКРАЇНСЬКИЙ СТАНДАРТ»(01025, м. Київ, Шевченківський район, вул. Велика Житомирська/Гончара, буд.25/2, кв.20, ідентифікаційний код 33642513) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. (р/р 31115106700002, відкритий у відділенні Державного казначейства України у Голосіївському районі м. Києва, ЄДПОУ 26077879, МФО 820019, балансовий рахунок 3111, код бюджетної класифікації 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції, символ 106).
Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяІ. П. Васильченко
Дата підписання та складення постанови в повному обсязі 22.06.2010 р.
Суддя І.П. Васильченко