ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-3074/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єресько Л.О.,
при секретарі Ємець Я.М.,
за участю:
представника позивача - Корост М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській областідо Комунального підприємства "Ремліфт" Полтавської міської радипро стягнення економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
24 червня 2010 року Державна інспекція з контролю за цінами в Полтавській областізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Ремліфт" Полтавської міської радипро стягнення економічних санкцій у розмірі 18319 грн. 92 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідачем у зв'язку із здійсненням технічного обслуговування 34 пасажирських ліфтів при розрахунках з ПП "Житлове управління - С" у період з 01.06.2009 року по 01.04.2010 року стягувалася плата в розмірі 10779,66 грн. (з ПДВ) за місяць, виходячи з вартості обслуговування одного ліфта - 268,91 грн./міс., замість суми 9337,40 грн. (з ПДВ) за місяць, визначеної, виходячи з діючого тарифу 0, 168 грн./кв. метр та житлової площі 55579,8 кв.м., чим було порушено вимоги пункту 11 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.09. № 529, та необґрунтовано отримано виручку в розмірі 6106,64 грн. Вказані порушення виявлені проведеною позивачем з 26.04.2010 року по 17.05.2010 року перевіркою та зафіксовані в акті № 000157 від 17.05.2010 року, на підставі якого до відповідача рішенням № 63 від 25.05.2010 року застосовано економічні санкції на загальну суму 18319 грн. 92 коп., які відповідачем не сплачені.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю та просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, надіслав суду заяву з проханням розгляд справи провести без участі представника відповідача.
За таких обставин суд вважає за можливе провести розгляд справи за наявними в ній матеріалами та даної явки.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Ремліфт" Полтавської міської ради (вул. Чураївни, 1/1, м. Полтава, 36004) згідно статуту є спеціалізованим підприємством з питань монтажу, ремонту та обслуговування ліфтів.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Полтавській області з26.04.2010 року по 17.05.2010 року було проведено планову перевірку Комунального підприємства "Ремліфт" Полтавської міської ради щодо дотримання державної дисципліни при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з технічного обслуговування ліфтів.
За результатами перевірки було встановлено та зафіксовано в акті перевірки № 000157 від 17.05.2010 року порушення відповідачем пункту 11 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.09. № 529, ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", рішення Виконавчого комітету Полтавської міської ради від 20.02.2008 року № 50 "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", а саме: при розрахунках з ПП "Житлове управління - С" у період з 01.06.2009 року по 01.04.2010 року за технічне обслуговування 34 пасажирських ліфтів при розрахунках з ПП "Житлове управління - С" стягувалася плата в розмірі 10779,66 грн. (з ПДВ) за місяць, виходячи з вартості обслуговування одного ліфта - 268,91 грн./міс., замість суми 9337,40 грн. (з ПДВ) за місяць, визначеної, виходячи з діючого тарифу 0, 168 грн./кв. метр та житлової площі 55579,8 кв.м., у результаті чого сума необґрунтовано одержаної виручки склала 6106,64 грн.
На підставі акту перевірки позивачем 25 травня 2010 року було прийнято рішення № 63 про вилучення у Комунального підприємства "Ремліфт" Полтавської міської ради необґрунтовано отриманої виручки в розмірі 6106 грн. 64 коп. та застосовано штрафні санкції в сумі 12213 грн. 28 коп.
Не погодившись з вищевказаним рішенням, Комунальне підприємство "Ремліфт" Полтавської міської ради подало до Полтавського окружного адміністративного суду позовну заяву про скасування рішення № 63 від 25 травня 2010 року про застосування економічних санкцій. Постановою суду від 08 липня 2010 року у задоволенні позовних вимог Комунального підприємства "Ремліфт" Полтавської міської ради відмовлено. Постанова набрала законної сили 24.07.2010 року.
Таким чином, судом надано правову оцінку винесеному Державною інспекцією з контролю за цінами в Полтавській області рішенню № 63 від 25 травня 2010 року про застосування економічних санкцій та встановлено правомірність застосування до Комунального підприємства "Ремліфт" Полтавської міської ради економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в розмірі 18319,92 грн.
Згідно ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до п.2 ч.1 ст 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення тарифів на ці послуги.
Згідно з рішенням Виконавчого комітету Полтавської міської ради від 20.02.2008 року № 50 "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" тариф на технічне обслуговування ліфтів у житлових приміщеннях складає 0,168 грн./кв.м.
З матеріалів справи вбачається, що загальна площа житлових будинків, де здійснювалося технічне обслуговування ліфтів Комунальним підприємством "Ремліфт" Полтавської міської ради, складає 55579,8 кв.м.
Таким чином, обрахована відповідно до пункту 11 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.09. № 529, сума місячної плати повинна складати 9337,40 грн. (55579,8 х 0,168)
Як встановлено перевіркою та підтверджено матеріалами справи, плата за технічне обслуговування 34 пасажирських ліфтів при розрахунках з ПП "Житлове управління - С" Комунальним підприємством "Ремліфт" Полтавської міської ради стягувалася у розмірі 10779,66 грн.
Таким чином, Комунальним підприємством "Ремліфт" Полтавської міської ради завищено вартість технічного обслуговування ліфтів на 1442,26 грн., у звязку із чим за період з 01.06.2009 року по 01.04.2010 року необґрунтовано отримана виручка склала 6106,64 грн.
Відповідно до ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в дохід відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Враховуючи викладене, а також те, що суму економічних санкції відповідачем не сплачено, суд приходить до висновку, що позов Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області до Комунального підприємства "Ремліфт" про застосування економічних санкцій в розмірі 18319,92 грн. підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 4. ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, п.2 ч.1 ст 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", рішенням Виконавчого комітету Полтавської міської ради від 20.02.2008 року № 50 "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", п. 11 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.09. № 529, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області до Комунального підприємства "Ремліфт" Полтавської міської ради про стягнення економічних санкцій задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Ремліфт" (код ЄДРПОУ 33532211) на користь Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області в дохід державного бюджету, код 21081100 на р/р УДК в м. Полтаві № 31115106700002, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698804 суму економічної санкції в розмірі 18 319 грн. 92 грн. (вісімнадцять тисяч триста дев'ятнадцять гривень дев'яносто дві копійки).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 02 серпня 2010 року.
СуддяЛ.О. Єресько