Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО
05 жовтня 2022 року Провадження № 01/903/577/22
Господарський суд Волинської області у складі судді Якушевої І.О., за участі секретаря судового засідання Грачука В.С.,
за участю представників
від заявника: Гаврилова Н.В. (діє в порядку самопредставництва),
від боржника: н/з,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали по справі №903/577/22
за заявою Головного управління Державної податкової служби у Волинській області
до Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд, с. Льотниче, Володимир-Волинського району, Волинської області
про відкриття провадження у справі про банкрутство,
в с т а н о в и в :
11.08.2022 на адресу суду надійшла заява Головного управління ДПС у Волинській області про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд.
У заяві ГУ ДПС у Волинській області просить розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Андрощук Олену Павлівну.
Арбітражний керуючий Андрощук Олена Павлівна у заяві №01-34/б/н від 05.08.2022 надала згоду на призначення її розпорядником майна Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд.
Ухвалою від 16.08.2022 заяву прийнято до розгляду, справу призначено до розгляду в підготовчому засіданні на 31.08.2022.
В судове засідання 31.08.2022 представники сторін не з`явилися.
Ухвалу суду від 16.08.2022 було надіслано боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення, на адресу, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також вказаною заявником у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство: 44750, Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, буд. 120.
29.08.2022 на адресу суду повернулось поштове відправлення ухвали про прийняття заяви Головного управління ДПС у Волинській області про порушення справи про банкрутство Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд від 16.08.2022.
Заявник про судовий розгляд був повідомлений шляхом надіслання ухвали суду від 16.08.2022 на офіційну електронну адресу заявника.
Ухвалою суду від 31.08.2022 заяву Головного управління Державної податкової служби у Волинській області про відкриття провадження у справі про банкрутство залишено без руху та надано заявнику строк для усунення виявлених недоліків при поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
06.09.2022 на адресу суду від заявника - Головного управління Державної податкової служби у Волинській області надійшов лист з документами (положення про Головне управління ДПС у Волинській області), які підтверджують право Головного управління Державної податкової служби у Волинській області, яке не має статусу юридичної особи, як контролюючого органу державної влади, самостійно звертатися до господарського суду із заявами про відкриття провадження у справах про банкрутство.
Ухвалою суду від 09.09.2022 постановлено продовжити розгляд заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство та призначити підготовче засідання на 23.09.2022.
Представники сторін у судове засідання 23.09.2022 не з`явилися.
Ухвалою суду від 23.09.2022 відкладено підготовче засідання на 05.10.2022.
05.10.2022 ГУДПС у Волинській області на виконання вимог ухвали суду подало витяг з ЄДРПОУ щодо боржника та інформацію з АІС «Податковий блок».
В судовому засіданні 05.10.2022 представник заявника просила відкрити провадження у справі про банкрутство Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд.
Представник Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд в судове засідання не з`явився, відзиву не подав.
Частиною 1 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання, яке згідно зі ст. 35 КУзПБ проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.
Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Проаналізувавши подані ініціюючим кредитором на обґрунтування своїх вимог докази, беручи до уваги, що боржника за місцем державної реєстрації було повідомлено про прийняття заяви про порушення справи про його банкрутство, проте він не направив в засідання суду свого представника, не подав заперечень на заяву, заява розглядається за його відсутності за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши приєднані до заяви докази, господарський суд встановив, що згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Спільне міжгосподарське підприємство по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд, код ЄДРПОУ 03582907, зареєстроване як юридична особа суб`єкт господарської діяльності за адресою: Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, буд. 120.
Відповідно статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі -КУзПБ) за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі.
Перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 КУзПБ кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
Грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 6 ст. 39 КУзПБ суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Відповідно до ст. 34 КУзПБ до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
До заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов`язкових платежів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, додано докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу у встановленому законодавством порядку.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 15.077.2013 у справі №803/1460/13-а за позовом Володимир-Волинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області надано дозвіл на погашення податкового боргу у розмірі 709125 грн. за рахунок майна Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд, що перебуває у податковій заставі.
Статтею 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Частиною першою статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами.
Згідно з п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 ПК України.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з абзацом 1 п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004р. №22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 12.4 зазначеної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.
Абзацами другим та третім пункту 95.3 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Отже, примусове виконання рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу платника податків юридичної особи за законом покладено виключно на контролюючи органи (органи доходів і зборів) за визначеною Податковим кодексом України процедурою, без залучення до неї органів державної виконавчої служби.
Таким чином, виходячи з вимог ст. 95 ПК України, доказами на підтвердження грошових вимог ініціюючого кредитора органу доходів і зборів є рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України.
Згідно даних контролюючого органу за Спільним міжгосподарським підприємством по агропромисловому будівництву Володимир-Волинськагробуд рахується податковий борг, який виник в результаті донарахованих штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 727 066,41 грн., в т.ч.: штрафна санкція - 450 915,81 грн., пеня - 276 150,60 грн.
З метою погашення податкового боргу у відповідності до норм діючого законодавства боржнику було надіслано податкову вимогу від 13.07.2012 №11.
13.07.2016 контролюючий орган прийняв рішення про опис майна у податкову заставу №1/7233-17; було сформовано акт опису майна від 14.07.2016 №1/7269-17, яке передається у податкову заставу на загальну суму 759 072,00 грн.
Проте, боржник не вчинив жодних дій, які б свідчили про виконання вимог контролюючого органу.
ГУ ДПС у Волинській області у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначає, що відповідно до реєстраційних даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 04.10.2022 юридична особа - Спільне міжгосподарське підприємство по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» перебуває в стані припинення, 18.03.2010, рішення про припинення прийнято засновниками (учасниками) юридичної особи
Отже, загальний розмір доведених у встановленому порядку та документально підтверджених вимог ГУ ДПС у Волинській області до СМП «Володимир-Волинськагробуд» складає 810376,41 грн., з них: 727066,41 грн. - податковий борг, 24 810 грн. витрати, пов`язані з оплатою судового збору, за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, 58500 грн. - авансовий платіж згідно із ст. 34 КУзПБ.
Відтак, підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» не встановлено.
Зважаючи на викладене, боржник - Спільне міжгосподарське підприємство по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» не спроможний виконати свої грошові зобов`язання перед ініціюючим кредитором, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство є обґрунтованою, узгоджується з нормами КУзПБ та підлягає до задоволення.
Відповідно до статті 39 КУзПБ, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).
Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім`я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім`я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника.
Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом.
Пунктом 21 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" КУзПБ визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених ч. 1 ст. 34, ч. 2 ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Частиною 3 ст. 28 КУзПБ наведено випадки, коли розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Ініціюючий кредитор - ГУ ДПС у Волинській області в заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність просить призначити арбітражним керуючим для виконання повноважень розпорядника майна арбітражного керуючого Андрощук Олену Павлівну. До заяви приєднано заяву арбітражного керуючого Андрощук О.П. від 05.08.2022 №01-34/б/н про згоду арбітражного керуючого на участь у справі про банкрутство Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд».
Арбітражний керуючий повідомив, що він не належить до жодної з категорії осіб, передбачених ч. 3 ст. 28 КУзПБ, про наявність організаційних та технічних можливостей виконувати обов`язки розпорядника майна у даній справі. До матеріалів заяви додано копії Свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1834 від 05.02.2018, договору страхування відповідальності арбітражного керуючого№27245 від 17.01.2022.
З огляду на викладене, слід призначити арбітражного керуючого Андрощук О.П. розпорядником майна боржника у справі про банкрутство Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд».
Частиною 15 ст. 39 КУзПБ визначено, що ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, місцевого загального суду, відповідного органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 28, 34, 39, 41, 44, 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
у х в а л и в :
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство боржника Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» (Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, буд. 120, код ЄДРПОУ 03582907).
2. Визнати у встановленому порядку доведені кредиторські вимоги Головного управління Державної податкової служби у Волинській області (43010, м. Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 44106679) до Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» (Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, буд. 120, код ЄДРПОУ 03582907) на загальну суму 810376,41 грн., з них: 727066,41 грн. - податковий борг, 24 810 грн. витрати, пов`язані з оплатою судового збору, за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, 58500 грн. - авансовий платіж згідно із ст. 34 КУзПБ.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» (Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, буд. 120, код ЄДРПОУ 03582907).
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» (Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, буд. 120, код ЄДРПОУ 03582907) строком на сто сімдесят календарних днів до 24 березня 2023 року включно.
5. Розпорядником майна Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» (Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, буд. 120, код ЄДРПОУ 03582907) призначити арбітражну керуючу Андрощук Олену Павлівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1834 від 05.02.2018, адреса: вул. Миру, 104В, с. Городище, Луцький р-н, Волинська обл., 45643, ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
6. Грошову винагороду розпоряднику майна визначити в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним відповідних повноважень за рахунок коштів Головного управління Державної податкової служби у Волинській області (43010, м. Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 44106679), авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області.
7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство Спільного міжгосподарського підприємства по агропромисловому будівництву «Володимир-Волинськагробуд» (Волинська область, Володимир-Волинський район, с. Льотниче, вул. Лесі Українки, буд. 120, код ЄДРПОУ 03582907), текст котрого додається.
8. Розпоряднику майна Андрощук Олені Павлівні повідомити органи державної виконавчої служби (приватних виконавців) за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та місцезнаходженням його майна про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Докази повідомлення надати господарському суду до 08.11.2022.
9. Зобов`язати розпорядника майна Андрощук Олену Павлівну в строк до 08.11.2022:
9.1. Подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів в строк, який не повинен перевищувати місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання;
9.2. Скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду в строк, який не повинен перевищувати одного місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання;
9.3. Разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації усіх активів боржника, у тому числі встановити обсяг майна, що підлягає обов`язковій реєстрації, та визначити його вартість; документально оформлені результати проведеної інвентаризації та визначення вартості майна боржника подати у наступне судове засідання;
9.4. Проаналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; вчинити дії щодо виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, докази чого надати у наступне судове засідання;
9.5. Надати до господарського суду:
- докази звернення з відповідною заявою до органу реєстрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Андрощук Олену Павлівну;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Андрощук Олену Павлівну;
- докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності, користування, повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної авіаційної служби України, територіального органу Державної служби праці України у Волинській області (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об`єктів підвищеної небезпеки, великотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об`єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Волинської митниці Державної фіскальної служби України, Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Волинській області, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, ПАТ "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);
- письмову довідку з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника;
- докази про те, чи є боржник засновником інших юридичних осіб;
- повну інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника;
- додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування; підтверджуючі документи подати суду.
10. Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
11. Попереднє судове засідання призначити на "10" листопада 2022 р. на 14:00 год.
Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а, в залі судових засідань №104)..
У відповідності до ч. 12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення.
Відповідно до ст.ст. 253, 256, 257 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду може буте подана до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали виготовлено та ухвала підписана 07.10.2022.
Суддя І. О. Якушева