Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.07.2010 р. Справа № 2а-2630/10/1470
м.Миколаїв
11:30
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мавродієвої М.В.,
за участю:
секретаря судового засідання Богзі Н.А.,
позивача: не зявився,
прокуратури: Дзюбан О.В посв. №253 від 26.03.2010,
від відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомВознесенський міжрайонний прокурор Миколаївської області, вул. Урсулова, 2,Вознесенськ,Миколаївська область,56500 в інтересах держави в особіВознесенська об"єднана ДПІ Миколаївської області, пров. Б.Іпатових, 6,Вознесенськ,Миколаївська область,56500 доТОВ " Карден ", вул. Малиновського,13,Вознесенськ,Миколаївська область,56501 простягнення 24034,47 грн., з яких: 955,70 грн. заборгованість по орендній платі за землю, 293,51 грн. комунального податку за 3-й та 4-й квартал 2009 року, 11991,18 грн. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 3-й та 4-й квартал 2009 року, 610,72 грн. збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року та за 2009 рік, 10183,36 грн. податку з доходів фізичних осіб, в с т а н о в и в: Вознесенський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Вознесенської обєднаної державної податкової інспекції у Миколаївській області звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Карден»24034,47 грн., з яких: 955,70 грн. заборгованість по орендній платі за землю, 293,51 грн. комунального податку за 3-й та 4-й квартал 2009 року, 11991,18 грн. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 3-й та 4-й квартал 2009 року, 610,72 грн. збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року та за 2009 рік, 10183,36 грн. податку з доходів фізичних осіб.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем самостійно відображена сума орендної плати за земельні ділянки за період з 01.09.2009 по 31.01.2010 у податкових деклараціях орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності №119 від 24.01.2009 та №673 від 01.02.2010, а також отримані та неоскаржені рішення №1354/20366 від 22.10.2009, №1391/22703 від 13.11.2009, №0000141800/0, №0000151800/0 та №0000161800/0 від 13.02.2010. Самостійно зазначена сума комунального податку та сума штрафу в податкових розрахунках від 02.11.2009 №180411, від 04.02.2010 №23000, від 27.01.2010 №22768. Самостійно визначена сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в розрахунку від 02.03.2009 №2553. В розрахунках збору за забруднення навколишнього природного середовища від 25.01.2010 №22722 та від 23.10.2009 №17596 самостійно визначив суму податку та фінансової санкції. Крім того, відповідачем отримано та не оскаржено податкове повідомлення-рішення від 11.02.2010 №0000031701/0/2593, яким донараховано податок з доходів фізичних осіб та застосована фінансова санкція.
Відповідач про судове засідання був повідомлений належним чином відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, за юридичною адресою (арк.спр.68), але своїх заперечень проти позову та відповідних доказів, запропонованих в ухвалі суду від 28.04.2010, не надав, представник в судове засідання не зявився, причин неявки не повідомив.
Під час розгляду справи, прокурор підтримав доводи, викладені у адміністративному позові.
Судовий процес фіксувався за допомогою технічного комплексу «Камертон».
У судовому засіданні 06.07.2010 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби мають право на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідач, зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності юридична особа виконавчим комітетом Вознесенської міської ради Миколаївської області та перебуває на обліку в Вознесенській ОДПІ як платник податків.
Відповідно до Відомостей із договорів оренди землі та відповідно до зазначених договорів, між відповідачем та Вознесенською міською радою Миколаївської області було укладено договори оренди земельних ділянок державної форми власності, які знаходяться в м.Вознесенську для обслуговування будинку культури та павільйонів «Ветеринарна аптека»та «Дитячі іграшки»з установленою орендною платою в сумі 300,0 грн. щомісяця (арк.спр.13-15, 16-18, 24, 25, 26).
Згідно з ст.14 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 №2535-XII платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності з вказаною нормою закону, відповідач, подав до Вознесенської ОДПІ податкові декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з 01.09.2009 по 31.01.2010 за №119 від 24.01.2009 та №673 від 01.02.2010, а також отримані та неоскаржені рішення №1354/20366 від 22.10.2009, №1391/22703 від 13.11.2009, №0000141800/0, №0000151800/0 та №0000161800/0 від 13.02.2010, що підтверджується штампом позивача про їх одержання, в яких він самостійно визначив загальну суму орендної плати до сплати 1391,59 грн. (арк.спр. 21-22, 23).
Згідно з ст.17 Закону України «Про плату за землю»податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до ч.1 п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи.
19.10.2009, 11.11.2009 та 11.02.2010 позивачем проведені невиїзні документальні перевірки відповідача щодо вчасності сплати податків до бюджету за результатами яких були складені акти перевірки №627/15-327 від 11.02.2010, №2439/15-327 від 11.11.2009, №2289/15-327 від 19.10.2009 (арк.спр.30, 33, 35).
Перевірками встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкових зобовязань по орендній платі за землю. Відповідачем вчасно сума по орендній платі по розрахунку №119 від 24.01.2009 за період з серпня по грудень 2009 не сплачена, тому узгоджена сума податкового боргу, по наданому позивачем розрахунку, за цей період склала 1391,59 грн.
На підставі акту перевірки, в звязку з несвоєчасністю узгодження податкових зобовязань відповідачу були виставлені податкові повідомлення-рішення №1354/20366 від 22.10.2009 на суму 24,90 грн., №1391/22703 від 13.11.2009 на суму 26,42 грн., №0000141800/0 на суму 10,26 грн., №0000151800/0 на суму 55,02 грн. та №0000161800/0 від 13.02.2010 на суму 135,53 грн., що разом становить 252,13 грн., які були отримані відповідачем 25.12.2008, що підтверджується підписом директора на корінцях рішень (арк.спр.27, 28, 29, 32, 34).
Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем отримані та не оскаржені ним в адміністративному та судовому порядках, визначене позивачем податкове зобовязання вважається узгодженим в розумінні ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Крім того, позивачем у відповідності з пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу нарахована пеня в сумі 16,01 грн. із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення у сплаті боргу.
Позивач заборгованість по орендній платі за землю сплатив частково в сумі 700,0 грн. та за відповідачем рахувалась переплата в сумі 4,03 грн., яка зарахована позивачем в рахунок погашення заборгованості по орендній платі (арк.спр.58), в звязку з чим узгоджена сума податкового боргу по орендній платі за землю станом на 03.03.2010 склала 955,70 грн., що підтверджується обґрунтованим розрахунком суми позову (арк.спр.58-59).
Відповідно до ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 «Про місцеві податки і збори», відповідач, подав до Вознесенської ОДПІ податкові розрахунки комунального податку за 3 квартал 2009 №18041 від 02.11.2009, за 4 квартал 2009 №22768 від 27.01.2010, уточнюючий розрахунок за 3 квартал 2009 року №23000 від 04.03.2010, що підтверджується штампом позивача про їх отримання, в яких він самостійно визначив загальну суму податку до сплати 293,51 грн. (арк.спр.38, 39, 40 ).
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача по комунальному податку станом на 03.03.2010 склала 293,51 грн. (арк.спр.58-59).
Відповідно до ст.1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991 №1963-XII (далі Закон №1963-XII) відповідач є платником цього податку.
Частиною 1 ст.6 Закону №1963-XII передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів проводиться виходячи з обєму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у ст.3 Закону №1963-XII.
Статтею 5 Закону №1963-XII встановлено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
На виконання зазначеної норми, відповідачем 02.03.2009 до Вознесенської ОДПІ був поданий розрахунок сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №2553, в якому він самостійно визначив загальну суму податку до сплати за ІІІ та IV квартал 17832,0 грн., який добровільно сплачений не був (арк.спр.36-37).
Крім того, позивачем у відповідності з пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу нарахована пеня в сумі 218,0 грн. із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення у сплаті боргу.
Позивач заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплатив частково в сумі 6045,31 грн. та за відповідачем рахувалась переплата в сумі 14,31 грн., яка зарахована позивачем в рахунок погашення заборгованості по вказаному податку, в звязку з чим узгоджена сума податкового боргу по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 03.03.2010 склала 11991,18 грн., що підтверджується обґрунтованим розрахунком суми позову (арк.спр.58-59).
Відповідно до п.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.1999р. № 303 «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору»(далі Постанова КМУ №303) платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, 9 місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби.
Пунктом 10 Постанови КМУ №303 встановлено, що платники зазначеного збору протягом 10 календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують відповідний збір.
На виконання вказаної норми, відповідачем 23.10.2009 та 25.01.2010 до Вознесенської ОДПІ були подані розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища №17596 за 9 місяців 2009 та №22722 за 2009 рік , в яких він самостійно визначив загальну суму податку до сплати 1109,99 грн. (арк.спр.41-43), який добровільно сплачений не був.
19.10.2009, 03.12.2009 та 18.01.2010 позивачем проведені невиїзні документальні перевірки відповідача щодо вчасності сплати податків до бюджету за результатами яких були складені акти перевірки №2289/15-327 від 19.10.2009, №2568/15-327 від 03.12.2009, №116/15-327 від 18.01.2010 (арк.спр.45, 47, 49).
Перевірками встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкового зобовязання по збору за забруднення навколишнього природного середовища, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку. Відповідачем вчасно сума по збору за забруднення навколишнього природного середовища граничний термін сплати якого настав 19.11.2009 не сплачена, тому узгоджена сума податкового боргу, по наданому позивачем розрахунку, за цей період склала 1109,99 грн.
На підставі актів перевірки, в звязку з несвоєчасністю узгодження податкових зобовязань відповідачу були виставлені податкові повідомлення-рішення №1355/20367 від 22.10.2009 на суму 453,69 грн., №1463/24151 від 07.12.2009 на суму 5,1 грн., №0000031800/0 від 19.01.2010 на суму 50,82 грн., що разом становить 509,61 грн., які були отримані відповідачем 23.10.2009, 07.12.2009, 29.01.10, що підтверджується підписом директора на корінцях рішень та на повідомленні про вручення поштового відправлення (арк.спр. 44, 46, 48).
Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем отримані та не оскаржені ним в адміністративному та судовому порядках, визначене позивачем податкове зобовязання вважається узгодженим в розумінні ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Крім того, позивачем у відповідності з пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу нарахована пеня в сумі 5,79 грн. із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення у сплаті боргу.
Позивач заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища сплатив частково в сумі 916,0 грн. та за відповідачем рахувалась переплата в сумі 98,67 грн., яка зарахована позивачем в рахунок погашення заборгованості по вказаному податку, в звязку з чим узгоджена сума податкового боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища станом на 03.03.2010 склала 610,72 грн., що підтверджується обґрунтованим розрахунком суми позову (арк.спр.58-59).
Пунктом 9.1 ст.9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 №889-IV (далі Закон №889-IV) визначено, що податковим агентом платника податків орендодавця, щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки, майнового паю є орендар.
Згідно з пп.8.1.1 п.8.1 ст.8 Закону України №889 податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах ст.7 Закону №889-IV. Податок підлягає сплаті до бюджету підчас виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
10.02.2010 позивач здійснив планову виїзну перевірку відповідача, з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за період з 01.07.2008 по 30.09.2009, про що була складена довідка №584/17/32841566 (арк.спр. 52-57).
За результатами перевірки були встановлені факти порушення відповідачем
-пп.4.2.9 п.4.2 ст.4, пп..8.1.1 п.8.1 ст.8, п.9.7 Закону України №889 в результаті чого не утримано та не перераховано до бюджету податку з доходів фізичних осіб в сумі 3305,36 грн.;
-пп.19.2 «б»п.19.2 ст.19 Закону України №889 несвоєчасне подання до Вознесенської ОДПІ податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ;
-пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України №889 за що передбачена відповідальність згідно п.16.4.1 п.16.4 Закону України №889 у вигляді пені із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення у сплаті боргу в результаті чого відповідачу нарахована пеня за несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб в сумі 267,28 грн.
Крім того, відповідно до пп..17.1.9 п.17.1 ст.17 Закону України №889 уразі коли платник податків здійснює продаж товарів або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору, якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обовязковою передумовою такого продажу або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобовязання з такого податку, збору. Тому до відповідача застосований штраф у сумі 6610,72 грн. (3305,36 х 2 = 6610,72 грн.)
За наслідками перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000031701/0/2593 від 11.02.2010 на суму 9916,08 грн., з яких: 3305,36 грн. донарахованого податку та 6610,72 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Таким чином, станом на 03.03.2010, загальна сума заборгованості відповідача по податку з доходів фізичних осіб склала 10183,36 грн. (арк.спр. 58-59).
У відповідності зі статтями 6, 8, 10 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем 25.08.2009 виставлена перша податкова вимога №1/132, а 24.09.2009 виставлена друга податкова вимога №2/142, обидві вимоги отримані відповідачем, що підтверджується підписом на корінці вимог (арк.спр.20), але залишились не погашеними.
Таким чином, станом на 03.03.2010 за відповідачем рахується податковий борг у сумі 24034,47 грн., з яких: 955,70 грн. заборгованість по орендній платі за землю, 293,51 грн. комунального податку за 3-й та 4-й квартал 2009 року, 11991,18 грн. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 3-й та 4-й квартал 2009 року, 610,72 грн. збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року та за 2009 рік, 10183,36 грн. податку з доходів фізичних осіб (арк.спр.58-59).
Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст..71, ч.4 ст.94, ст.ст.158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Карден», вул.Маліновського, 13, м.Вознесенськ, Миколаївська область, 56500 (р/р 260088799 в МОД «Райффайзен Банк Аваль», МФО 326182, код ЄДРПОУ 32841566) на користь Держави заборгованість у сумі 24034,47 грн., з яких: 955,70 грн. заборгованість по орендній платі за землю, 293,51 грн. комунального податку за 3-й та 4-й квартал 2009 року, 11991,18 грн. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 3-й та 4-й квартал 2009 року, 610,72 грн. збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року та за 2009 рік, 10183,36 грн. податку з доходів фізичних осіб.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя М.В. Мавродієва
Постанова оформлена у відповідності зі ст. 163 КАС України
та підписана суддею 30.07.2010 року