Постанова № 10652045, 03.08.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.08.2010
Номер справи
2а-3384/10/1470
Номер документу
10652045
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 год. 25 хв.

м. Миколаїв

03.08.2010 Справа № 2а-3384/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіної В.В. при секретарі судового засідання Котенко О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва,

вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв, 54030

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Маслодєл",

вул. Колодязна, 5/б, кв. 33, м. Миколаїв, 54003

про надання дозволу на проведення позапланової перевірки,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва (позивач) звернулась до суду з позовною заявою, в якій просила прийняти рішення про надання дозволу на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Маслодєл»(надалі відповідач). Вимоги позивач обґрунтував пунктом 6 частини 6 статті 111 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»(надалі Закон № 509).

Представник позивача заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності (ар. с. 22-23).

Відповідач в судове засідання представника не направив. Ухвала про відкриття провадження у справі, копії позовної заяви і доданих до неї документів, повістка про виклик, які були направлені за місцезнаходженням відповідача, повернулись до суду без вручення адресату з відміткою установи звязку «по истечению срока хранения»(ар. с. 7-14, 19-21).

В судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши і оцінивши письмові докази в їх сукупності, суд дійшов таких висновків.

Відповідач був зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 20.10.2008 (ар. с. 6). 21.10.2008 відповідач був узятий на облік в якості платника податків у Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Миколаєва за № 140310443, що підтверджується копією довідки від 21.10.2008 № 1957/29 (ар. с. 5).

03.11.2008 відповідачу було видано свідоцтво № 100148667 про реєстрацію платника податку на додану вартість (ар. с. 5).

13.04.2010 господарський суд Миколаївської області постановив визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «Маслодєл»банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру в порядку статті 51 Закону України від 14.05.1992 № 2343-ХІІ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(ар. с. 24).

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).

У відповідності з пунктом 6 частини 6 статті 111 Закону № 509 ліквідація підприємства є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки.

Як встановлено частиною 8 статті 111 Закону № 509, позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до частини шостої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо субєкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки, а також на вимогу суду - інші відомості.

Позивач надав суду всі відомості, наявність яких є необхідною для розгляду питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки.

За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Надати Державній податковій інспекції у Центральному районі м.Миколаєва дозвіл на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Маслодєл» (ідентифікаційний код 36201086, місцезнаходження вул. Колодязна 5/б, кв. 33, м.Миколаїв, 54003) за період з 21.10.2008 по 30.07.2010. Перевірку має бути здійснено головним держподатревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб Ковригіною Н.В. Початок перевірки протягом пяти робочих днів з моменту набрання постановою законної сили, тривалість перевірки пять робочих днів.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови апеляційної скарги, вимоги до якої встановлені статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Птичкіна