Постанова № 10663821, 19.05.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2010
Номер справи
2а-1668/10/0870
Номер документу
10663821
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2010 року <Текст >Справа № 2а-1668/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Янюк О.С.,

при секретарі судового засідання Світлицькій О.В.,

за участю представників:

позивача Завгородньої О.Г. (довіреність від 24.06.2009 №5753/10-014);

відповідача не зявився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя

до Приватного підприємства «Аркон», м. Запоріжжя

про стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

У березні 2010 року Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя (далі ДПІ у Орджонікідзевському районі, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Приватного підприємства «Аркон» (далі - ПП «Аркон», відповідач), у якому просить стягнути з відповідача податковий борг по податку на додану вартість (далі - ПДВ) у розмірі 679,86грн. та податковий борг по комунальному податку у розмірі 504,90грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на закони України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-III (далі - Закон №2181-ІІІ) та "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон №509-XII) і зазначає, що відповідач має заборгованість у розмірі 1184,76грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги на підставах, викладених у позовній заяві і просить задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, письмові заперечення чи інші документи від відповідача суд не отримував. Про дату, час та місце проведення судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення від 02.04.2010 № 10383453, від 12.05.2010 №632479 та від 12.05.2010 №632487, які повернулися на адресу суду з поштовою відміткою - «організація не значиться» та «за закінченням терміну зберігання». Згідно із довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 20.10.2009 юридична адреса відповідача не змінювалася та відповідає адресі, вказаній у позовній заяві.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представника відповідача, за наявними у справі матеріалами.

На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлені наступні обставини.

Посадовими особами ДПІ у Орджонікідзевському районі проведено невиїзну документальну перевірку ПП «Аркон» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 17.04.2007 № 299/16/25482709. Під час перевірки встановлено неподання відповідачем податкової звітності:

податкових декларацій з податку на додану вартість за грудень 2006 року, січень, лютий 2007 року;

податкових розрахунків з комунального податку за грудень 2006 року, січень, лютий 2007 року.

За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення ДПІ у Орджонікідзевському районі щодо відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення, якими нараховані штрафні санкції, а саме: з ПДВ від 19.04.2007 №0004411510/0 - 510,00грн. та з комунального податку від 19.04.2007 №0004401510/0 - 510,00грн.

Указані рішення надіслані відповідачу поштою, проте повернулися на адресу позивача із відміткою відділення поштового звязку «організація давно вибула».

Згідно п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 №253, у разі, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення, то податковий орган оформляє відповідний акт, із зазначенням причини неможливості вручення такого повідомлення. У такому випадку податковий орган розміщує податкове повідомлення на дошці податкових повідомлень (оголошень). При цьому день розміщення такого повідомлення та дошці оголошень, вважається днем вручення його платнику податків.

На виконання указаних приписів позивачем складений акт від 23.04.2007 №114 про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень та указані рішення розміщені на дошці податкових оголошень.

30.07.2007 начальником ДПІ у Орджонікідзевському районі затверджено акт №93 про анулювання реєстрації платника ПДВ з 30.07.2007, яким реєстрація відповідача як платника ПДВ анульована та останній зобовязаний протягом 20 днів повернути свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ.

31.05.2008 позивачем складений акт №307 щодо відсутності відповідача за юридичною адресою.

Посадовими особами ДПІ у Орджонікідзевському районі проведено невиїзну документальну перевірку ПП «Аркон» з питання своєчасності повернення свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, за результатами якої складено акт від 31.05.2008 №512/16/25482709. Під час перевірки встановлено неповернення відповідачем свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ у встановлені строки. За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення ДПІ у Орджонікідзевському районі щодо відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.06.2008 №0007181801/0, яким нараховано штрафні санкції з ПДВ у розмірі 170,00грн. Указане рішення надіслано та розміщене на дошці податкових повідомлень, про що складений акт від 17.06.2008 №222.

Ураховуючи наявність переплати відповідачем ПДВ у розмірі 0,14грн. та комунального податку у розмірі 5,10грн., заборгованість останнього відповідно складає 679,86грн. та 504,90грн., а всього 1184,76грн.

Оскільки у встановлені законодавством строки відповідач податковий борг не сплатив, позивачем прийняті податкові вимоги: перша - від 16.02.2007 №1/169, друга - від 03.04.2007 №2/374. Указані вимоги надсилались відповідачу поштою, проте повернулися на адресу позивача, з відміткою пошти «організація вибула», про що складені відповідні акт від 27.02.2007 № 64 та від 16.04.2007 №137. Податкові вимоги були розміщені на дощці податкових оголошень ДПІ у Орджонікідзевському районі.

Податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги відповідачем у адміністративному чи судовому порядку не оскаржувались.

16.05.2007 позивачем прийняте рішення №75 про застосування заходів погашенняя податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

Зважаючи на несплату у добровільному порядку відповідачем податкової заборгованості ДПІ у Орджонікідзевському районі звернулася до суду.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до Закону №509-XII, податкові органи здійснюють контроль, зокрема, за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Як встановлено пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Відповідно до пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідачем не подавалися до податкового органу податкові декларації з ПДВ та розрахунки з комунального податку, що встановлено та зазначено в акті перевірки від 17.04.2007 №299/16/25482709.

Відповідно до приписів ст. 17 Закону №2181-ІІІ штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами.

Згідно з пп.17.1.1 п 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку (17,00грн. х 10=170,00грн.).

Оскільки відповідачем розрахунки з ПДВ та комунального податку до податкового органу не подавалися за грудень 2006 року, січень, лютий 2007 року, то штрафна санкція складає 510,00грн. (170.00 х 3).

У відповідності п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР реєстрація осіб як платників податків на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у разі, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання, при цьому, платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво. Якщо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється за ініціативою податкового органу, платник податків зобовязаний повернути податковому органу свідоцтво про реєстрацію платника цього податку протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання, при цьому затримка у поверненні свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової декларації з податку на додану вартість.

Згідно із матеріалів акту перевірки від 31.05.2008 № 512/16/25482709 відповідач виключений з реєстру платників податку на додану вартість 30.07.2007, тобто, граничний термін повернення свідоцтва реєстрації платника ПДВ - 19.08.2008. Оскільки відповідачем у визначений строк свідоцтво повернуто не було, позивачем, у відповідності до приписів пп.17.1.1 п 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ застосований штраф у розмірі 170,00грн.

Аналізуючи вище викладені норми, суд вважає, що позивачем правомірно та у відповідності до приписів чинного законодавства позивачу нараховані штрафні санкції за неподання податкових декларацій з ПДВ, з комунального податку та за неповернення свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ.

Податковий борг згідно п 1.3 ст.1 Закону №2181-ІІІ, це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп. 4.2. та 4.3. ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2. цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Відповідачем податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги не оскаржувались, а отже є узгодженними.

На час розгляду справи у суді відповідач доказів сплати заборгованості не надав, проти позову не заперечив, доводів позивача не спростував.

Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Аркон» (код ЄДРПОУ 25482709) заборгованість зі сплати податку на додану вартість у розмірі 679,86грн. (шістсот сімдесят девять грн. 86 коп) на користь державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (р/р 31118029700007, код платежу 14010100, код отримувача 34677145, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області). Видати виконавчий лист.

3. Стягнути з Приватного підприємства «Аркон» (код ЄДРПОУ 25482709) заборгованість зі сплати комунального податку у розмірі 504,90грн. (пятсот чотири грн. 90 коп) на користь державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (р/р 33210828700007, код платежу 16010200, код отримувача 34677145, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис) О.С.Янюк