Постанова № 10663067, 14.07.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2010
Номер справи
2а-15630/10/0570
Номер документу
10663067
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 липня 2010 р. справа № 2а-15630/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11год.15хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Мозгової Н. А.

при секретаріМогілевській І.Б.

за участю

представника позивача Качинської О.С.

представника відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бонус-М» про стягнення заборгованості в розмірі 10700,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Макіївська обєднана державна податкова інспекція звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бонус-М» про стягнення заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачена заборгованість в розмірі 10700,00 грн., що складається із суми штрафних санкцій, застосованих податковим рішенням, яке оскаржено не було. Протягом встановленого строку відповідач штрафні санкції не сплатив. Просить стягнути з відповідача на користь державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 10700,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним в позові та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.

Представник позивача не заперечував проти розгляду справи за відсутності відповідача.

Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не зявився і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Бонус-М» (ідентифікаційний код 33955917; 86125, Донецька область, м. Макіївка, вул. Калініна, 37) 30.01.2006 р. зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Макіївської міської ради Донецької області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.

На облік до Макіївської ОДПІ як платник податків ТОВ «Бонус-М» взято з 30.01.2006 р., про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.

30.03.2009 року робітниками державної податкової служби проведена перевірка господарської одиниці залу гральних автоматів ТОВ «Бонус-М».

Актом перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 371/02/28/23/33955917 від 30.03.2009 року зазначені наступні порушення, а саме: не проведення розрахункової операції, не видача розрахункового документу відповідної форми на повну суму покупки 100 грн.; не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через гральні автомати, які не зареєстровані в органах ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи у кількості 30-ти автоматів, чим порушено ст. 3 Закону України від 01.06.2000 р. №1776-ІІІ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

На підставі ст.ст. 17, 22 Закону України від 01.06.2000 р. № 1776-ІІІ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18.05.2009 року № 0000462343, яким до відповідача застосована фінансова санкція на суму 10700 грн.

Зазначене рішення у адміністративному чи судовому порядках не оскаржено, відомості про його скасування або визнання недійсними в матеріалах справи відсутні.

За порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: за не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції застосована фінансова санкція у пятикратному розмірі вартості проданих товарів відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (100 грн. х 5 = 500 грн.)

За не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через гральні автомати, які не зареєстровані в органах ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи у кількості 30-ти автоматів застосована фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (340 грн. х 305 = 10200 грн.)

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно із п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платника податків фінансової (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державним цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Згідно із п. 4 ст. 10 вказаного закону державні податкові інспекції в районах, містах, без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та обєднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням СПД порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, враховуючи права державної податкової служби, встановлені Законом, та передбачений Конституцією судовий порядок їх стягнення, а також враховуючи той факт, що рішення, яким до позивача застосовані штрафні фінансові санкції, не скасоване та не визнане недійсними, позовні вимоги у розмірі 10700 грн. суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання про стягнення судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому законом порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даному випадку.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 8-11, 17, 18, 69-71, 86, 94, 158163, 185-186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бонус-М» про стягнення заборгованості в розмірі 10700,00 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бонус-М» (ідентифікаційний код 33955917; 86125, Донецька область, м. Макіївка, вул. Калініна, 37) на користь Державного бюджету України на р/р № 311114104700068 ВДК у Донецькій області, код платежу 21080900, МФО 834016, ОКПО 34686736) штрафні фінансові санкції у розмірі 10700 (десять тисяч сімсот) грн.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 14 липня 2010 року в присутності представника позивача.

Суддя Мозговая Н. А.