Постанова № 10652962, 20.07.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.07.2010
Номер справи
2а-3376/10/2670
Номер документу
10652962
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

20 липня 2010 року 12:18 № 2а-3376/10/2670

за позовом Товариства з додатковою відповідальністю «АВ СКАЙТ»

до відповідача Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва

про визнання дій посадових осіб протиправними та зобовязання вчинити певні дії

головуючий суддя:

судді: Добрянська Я.І.

секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.

Представники сторін:

від позивача

від відповідача Єгорова К.А. (довіреність від 17.05.2010р.)

Замковенко О.М. (довіреність від 11.08.2009р. №4013/9/10-214)

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 20.07.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «АВ СКАЙТ»з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та враховуючи остаточні зміни позовних вимог, що подані в судовому засіданні 20.07.2010р. просив: зобовязати посадових осіб ДПІ у Шевченківському районі м. Києва усунути порушення, а саме провести податкові декларації ПДВ ТОВ «АВ СКАЙТ»(код ЄДРПОУ 36798258) за звітні місяці грудень 2009р., січень 2010р., лютий 2010р. березень 2010р. та травень 2010р.

Представник відповідача позов не визнав, зазначив що згідно інформацією, наданою Управлінням інформатизації процесів оподаткування станом на 20.07.2010р. в електронній системі АРМі «Бест-Звіт»по ТОВ «АВ Скайт» податкові декларації за звітний період грудень 2009р. січень 2010р. лютий 2010р.та березень 2010 р. не зареєстровано та не прийнято.

Розглянувши подані сторонами матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АВ СКАЙТ»Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 02.11.2009 року, ідентифікаційний код 36798258.

Відповідно до законодавства України являється платником податку.

Згідно п.1.3 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість»платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка ввозить (пересилає) товари на митну територію України.

Відповідно до п.1.1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач на виконання вимог вищезазначеної статті Закону подав до ДПІ у Шевченківському районі м. Києва податкові декларації з ПДВ за грудень 2009р. та січень 2010р. про що свідчать відмітки податкового органу.

Крім того, позивачем були відправлені до податкового органу податкові декларації з ПДВ за лютий 2010 р., березень 2010р., травень 2010р. про що свідчать поштові та описи поштового відправлення, наявні у матеріалах справи.

Положення ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлюють порядок подання податкової декларації та визначення суми податкових зобов'язань.

Так, зокрема п. 4.1.1 вищезазначеної статті Закону передбачає, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Згідно п. 4.1.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.

Розділ ІІ Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобовязань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, що затверджені Наказом Державної податкової адміністрації України від 18 квітня 2008 року N 266 регулює питання щодо приймання та обробка податкової звітності з податку на додану вартість в умовах подання розшифровок.

Так, відповідно до п. 2.1 вищезазначених Методичних рекомендацій на етапі приймання податкової звітності з ПДВ працівники, що здійснюють її приймання, здійснюють візуальний контроль поданого документа, під час якого перевіряється: - реєстрація суб'єкта господарювання платником ПДВ; - чинність форми податкової звітності з ПДВ; - заповнення документів податкової звітності, що подаються на паперових носіях засобами, які забезпечують збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності (чорнилом, пастою кулькових ручок, за допомогою друкарських машинок, принтерів, засобів механізації тощо); - відсутність підчисток, помарок, малопомітних виправлень; - повнота заповнення, а саме: наявність обов'язкових додатків, обов'язкових реквізитів, передбачених формою відміток; значення показників, що не заповнюються через відсутність інформації, мають бути прокреслені; - наявність підписів відповідних посадових осіб; - скріплення печаткою платника податків.

Згідно п.п. 2.2. 2.6. Методичних рекомендацій документи, за результатами візуального контролю яких виявлено недоліки в оформленні, не визнаються як податкова декларація з ПДВ. Працівником підрозділу ведення та захисту податкової звітності податкова звітність приймається та пропонується платнику ПДВ доопрацювати подані документи, враховуючи виявлені недоліки.

Документи, не визнані як податкова декларація з ПДВ, реєструються в електронній базі податкової звітності платника ПДВ в триденний термін від дня їх отримання (але не пізніше наступного дня від граничного терміну подання звітності). Працівником підрозділу ведення та захисту податкової звітності надсилається повідомлення про невизнання органом ДПС декларації як податкової із зазначенням підстав та пропозицією надати податкову звітність, оформлену належним чином.

В електронній базі документи, не визнані як податкова звітність, реєструються (без внесення показників до КОР) та отримують статус "До відома", в коментарях проставляється реєстраційний номер повідомлення (про невизнання органом ДПС поданого документа як податкової звітності) та дата його відправки.

У разі якщо за результатами візуального контролю податкової звітності з ПДВ недоліків у її оформленні не встановлено, така звітність реєструється як податкова звітність, яка вважається прийнятою і підлягає подальшій обробці.

Працівник підрозділу ведення та захисту податкової звітності після реєстрації податкової звітності з ПДВ переносить інформацію з первинних звітних документів платника ПДВ на паперових носіях та звітних документів, наданих платниками ПДВ у електронному вигляді, до електронної бази податкової звітності органу ДПС.

Враховуючи вище зазначене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, оскільки після того, як платник податків подав до податкового органу декларації, посадові особи податкової служби зобовязані перенести інформацію з первинних документів платника ПДВ до електронної бази податкової звітності ДПС або у разі не визнання як податкової декларації з ПДВ направити про це повідомлення з пропозицією оформлення декларації належним чином.

Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Представник позивача обґрунтував правомірність заявлених позовних вимог.

Натомість представник відповідача обґрунтованих пояснень суду не надав.

За таких обставин позовні вимоги є частково обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.

Позивач не заявляв позовну вимогу щодо відшкодування йому судових витрат із сплати судового збору. Тому суд не вирішував питання, в порядку ст. 94 КАС України, щодо розподілу між сторонами судових витрат.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.71, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Товариства з додатковою відповідальністю «АВ СКАЙТ»задовольнити частково.

2. Зобовязати Державну податкову інспекцію Шевченківського району м. Києва вирішити питання щодо перенесення інформацію з податкових декларацій з ПДВ Товариства з додатковою відповідальністю «АВ СКАЙТ»(код 36798258) за звітні місяці грудень 2009р, січень 2010р. лютий 2010р. березень 2010р. травень 2010р. до електронної бази податкової звітності Державної податкової служби.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Я.І. Добрянська

Дата підписання та складання постанови в повному обсязі 22.07.2010р.

Суддя Я.І. Добрянська