Постанова № 10652668, 15.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.06.2010
Номер справи
2а-2342/10/2670
Номер документу
10652668
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 червня 2010 року 14:58 № 2а-2342/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Пономарьов Д.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"

до Спеціалізована державна податкова інспекція у м.Києві по роботі з великими платниками податків

про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень та рішення про результати розгляду первинної скарги

за участю представників сторін:

від позивача Куницький В.С. (довіреність № 14-57 від 19.03.2010 р.)

від відповідача Карпенко О.В. (довіреність №665/9/10-206 від 15.04.2010 р.)

15.06.2010 р. у судовому засіданні відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (надалі - позивач) з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків (далі - відповідач) про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень від 05.05.2009 р. №0000174120/0, від 10.07.2009 р. №0000174120/1, від 21.09.2009 р. №0000174120/2 та від 30.11.2009 р. №0000174120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 09.07.2009 р. №7386/10/25-020 про результати розгляду первинної скарги.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач невірно дійшов до висновку про порушення позивачем вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ (далі Закон України №2181-ІІІ) щодо граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з рентної плати за транзитне транспортування природного газу територією України та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України №2181-ІІІ застосував до позивача штраф в розмірі 50 % у сумі 32 844 963,66 грн. за затримку більше 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання.

Через канцелярію Окружного адміністративного суду м. Києва позивачем подано заяву про зміну предмету позову, в якій позивач просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомленя-рішення від 05.05.2009 р. №0000174120/0, від 10.07.2009 р. №0000174120/1, від 21.09.2009 р. №0000174120/2 та від 30.11.2009 р. №0000174120/3 та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 09.07.2009 р. №7386/10/25-020 про результати розгляду первинної скарги.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.06.2010 р. закрито провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 09.07.2009 р. №7386/10/25-020 про результати розгляду первинної скарги.

Відповідач проти позову заперечив, зазначивши, що ним правомірно встановлено порушення позивачем вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181-ІІІ щодо граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з рентної плати за транзитне транспортування природного газу територією України та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" нараховано позивачу штрафні санкції в розмірі 50 % у сумі 32 844 963,66 грн. за затримку більше 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Актом перевірки від 21.04.2009р. №141/41-20/20077720 про результати невиїзної позапланової документальної перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати рентної плати за транзитне транспортування природного газу через територію України НАК «Нафтогаз України»за лютий-березень 2009 року (далі акт перевірки), Спеціалізована державна податкова інспекція у м. Києві по роботі з великими платниками податків встановила порушення НАК «Нафтогаз України»пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" щодо затримку більше 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання.

На підставі зазначеного акту перевірки від 21.04.2009р. №141/41-20/20077720 Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Києві по роботі з великими платниками податків прийняте податкове повідомлення-рішення від 05.05.2009 р. №0000174120/0 в якому визначені штрафні санкції в сумі 32 844 963,66 грн. за затримку більше 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання відповідно до вимог пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Позивач оскаржив вказане податкове повідомлення-рішення від 05.05.2009 р. №0000174120/0 до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків. Однак, рішенням від 09.07.2009 р. №7386/10/25-020 про результати розгляду первинної скарги Спеціалізована державна податкова інспекція у м. Києві по роботі з великими платниками податків залишила без змін оскаржуване податкове повідомлення-рішення, а скаргу НАК "Нафтогаз України" без задоволення.

14.07.2009 р. позивач отримав податкове повідомлення-рішення від 10.07.2009 р. №0000174120/1, яким відповідачем застосовано до позивача штрафні санкції в тому ж розмірі та з тих же підстав, що й в податковому повідомленні-рішенні від 05.05.2009 р. №0000174120/0.

Позивач оскаржив вказані податкові повідомлення-рішення (від 05.05.2009 р. №0000174120/0, від 10.07.2009 р. №0000174120/1) та рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 09.07.2009 р. №7386/10/25-020 про результати розгляду первинної скарги до Державної податкової адміністрації у м. Києві.

Рішенням Державної податкової адміністрації у м. Києві від 17.09.2009 р. №3863/10/25-214 про результати розгляду скарги, оскаржувані податкові повідомлення-рішення та рішення про результати розгляду первинної скарги залишено без змін, а скаргу НАК "Нафтогаз України" без задоволення.

Вказані рішення та податкові повідомлення-рішення оскаржено НАК "Нафтогаз України" до Державної податкової адміністрації України.

Рішенням Державної податкової адміністрації України від 20.11.2009 р. №11929/6/25-0215 про результати розгляду повторних скарг - залишено без змін оскаржувані податкові повідомлення-рішення та рішення про результати розгляду первинної скарги, а скаргу НАК "Нафтогаз України" без задоволення.

03.12.2009 р. позивачем отримане податкове повідомлення-рішення від 30.11.2009 р. №0000174120/3, яким відповідачем застосовано до позивача штрафні санкції в тому ж розмірі та з тих же підстав, що й в податковому повідомленні-рішенні від 05.05.2009 р. №0000174120/0 та податковому повідомленні-рішенні від 10.07.2009 р. №0000174120/1.

Позивач заперечує проти прийнятих відповідачем рішень та зазначає про протиправність встановлення відповідачем порушення позивачем вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181-ІІІ щодо граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з рентної плати за транзитне транспортування природного газу територією України та застосування до позивача штрафу в розмірі 50 % у сумі 32 844 963,66 грн. за затримку більше 90 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України №2181-ІІІ

Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню зважаючи на наступне.

Зазначені податкові повідомлення-рішення винесено на підставі акту перевірки від 21.04.2009р. №141/41-20/20077720 про результати невиїзної позапланової документальної перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати рентної плати за транзитне транспортування природного газу через територію України НАК «Нафтогаз України»за лютий-березень 2009 року

В акті перевірки вказано, що перевіркою дотримання термінів сплати НАК "Нафтогаз України" рентної плати за транзитне транспортування природного газу через територію України встановлено порушення строків сплати узгодженої суми податкового зобовязання рентної плати за транзитне транспортування природного газу через територію України, що є порушенням вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181-ІІІ. Також в акті перевірки вказано, що перевіркою встановлено порушення пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181-ІІІ, відповідно до яких встановлено несвоєчасну сплату суми узгодженого податкового зобовязання рентної плати за транзитне транспортування природного газу через територію України в періоді, що перевірявся, на суму 65 689 927,32 грн. із затримкою більше 90 календарних днів.

Згідно з актом перевірки від 21.04.09 №141/41-20/20077720, податковій перевірці підлягав період з лютого по березень 2009року.

Крім того, відповідачем раніше було проведено невиїзну позапланову документальну перевірку Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період січень - лютий 2009 року, за результатами якої 24.03.2009 р. складено акт за №98/41-20/20077720.

Відповідно до п.8 ст. 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», у разі, коли вищестоящий орган державної податкової служби здійснив перевірку висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом, та виявив їх невідповідність вимогам законів, що призвело до ненадходження до бюджетів сум податків та зборів (обовязкових платежів) може бути здійснена позапланова виїзна перевірка. Позапланова виїзна перевірка в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної податкової служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної податкової служби, які проводили планову або позапланову виїзну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу.

Таким чином, за відсутності вищевказаних обставин, контролюючий орган не має права на проведення повторної перевірки субєкта господарювання з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за періоди, які перевірено та складено акт.

Щодо встановлення відповідачем порушення позивачем вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181-ІІІ та застосування до позивача штрафних санкцій на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України №2181-ІІІ, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Порядок обчислення і внесення до державного бюджету рентної плати за транзитне транспортування природного газу через територію України затверджено постановою Кабінету Міністрів України 08.06.2005р. №424 “Про обчислення і внесення до державного бюджету рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України” (далі Порядок).

Відповідно до пунктів 5 та 6 цього Порядку, Розрахунок суми податкових зобов'язань з рентної плати за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, затвердженою ДПА, подається платником органу державної податкової служби за місцем його податкової реєстрації протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду. Визначена у податковому розрахунку за відповідний звітний (податковий) період сума податкових зобов'язань з рентної плати з урахуванням фактично сплачених авансових платежів вноситься платниками до державного бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем граничного строку подання такого розрахунку.

Позивачем відповідно до вимог п.п.5,6 Порядку було своєчасно подані розрахунки сум рентної плати до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків, а саме:

розрахунок за серпень 2008 року подано 19.09.2008 р., податкові зобовязання визначено в сумі 136 450 213,06 грн.;

розрахунок за листопад 2008 року подано 19.12.2008 р., податкові зобовязання визначено в сумі 159071890,41грн.

Сплата вищезазначених сум нарахованих податкових зобовязань з рентної плати підтверджена платіжними дорученнями:

Розрахунок за звітний період Дата платіжного доручення № платіжного доручення Сплачено,

грн. Призначення платежу

За серпень 2008року

(№13453 від 19.09.08)

на суму 136 450 213,06 грн. 30.09.08 7019 7 577 055,73 101; ст.42, сплата рентної плати за транзитне транспортування природного газу за серпень 2008р.

30.09.08 7021 11 436 526,94 101; ст.42, сплата рентної плати за транзитне транспортування природного газу за серпень 2008р.

29.09.08 6975 4 260 460,35 101; ст.42, сплата рентної плати за транзитне транспортування природного газу за серпень 2008р.

Всього

за серпень 2008 року х 23 274 043,02 За листопад 2008року

(№19726 від 19.12.08)

на суму 159071890,41грн. 26.12.08 9740 41116407,25 101; ст.42, сплата рентної плати за транзитне транспортування природного газу за листопад 2008р.

29.12.08 9799 48407897,95 101; ст.42, сплата рентної плати за транзитне транспортування природного газу за листопад 2008р.

29.12.08 9814 9670711,38 101; ст.42, сплата рентної плати за транзитне транспортування природного газу за листопад 2008р.

30.12.08 9800 37250391,31 101; ст.42, сплата рентної плати за транзитне транспортування природного газу за листопад 2008р.

Всього

за листопад 2008 року х 136445407,89 РАЗОМ х х

Згідно вимог ст.14 Закону №2181 позивач звернувся до відповідача та Державної податкової адміністрації України щодо розстрочення податкових зобовязань з рентної плати за транзитне транспортування природного газу територією України за серпень 2008 року в сумі 115 548 840,26 грн. та листопад 2008року в сумі 22 626 482,52 грн.

За розглядом направлених звернень Державною податковою адміністрацією України були прийняті рішення про розстрочення податкових зобовязань НАК "Нафтогаз України" з рентної плати за транзитне транспортування природного газу територією України №110 від 30.09.2008 р. та №204 та 30.12.2008 р.

Згідно з рішеннями ДПА України розстрочення сплати податкових зобовязань НАК «Нафтогаз України»з транзитної ренти надано під проценти та на період:

за серпень 2008 року з 30.09.2008 р. до 30.12.2008 р.;

за листопад 2008 року з 30.12.2008 р. до 31.12.2009 р.

На виконання вказаних рішень між позивачем та відповідачем було укладено Договори про розстрочення податкових зобовязань №30 від 06.10.2008 р. та №6 від 15.01.2009 р.

Розстрочені зобовязання, крім відсотків, визначених в договорах розстрочення, були належним чином сплачені позивачем, що підтверджується наступними платіжними дорученнями:

Термін сплати за умовами Договору Сума розстрочених податкових зобовязань визначена до сплати за умовами Договору, грн. Дата платіжного доручення № платіжного доручення Фактично сплачена сума, грн.

Договір № 30 від 06.10.08 (з доповненнями)

31.10.08 38 516 281,26 28.10.08 7986 5 061 845,12

28.10.08 7992 4 000 000,00

29.10.08 8040 3 607 481,15

28.10.08 8025 1 264 548,86

28.10.08 8026 994 016,47

30.10.08 8085 18 519 425,21

30.10.08 8076 897 674,64

30.10.08 8086 805 491,18

31.10.08 8120 3 365 798,63

28.11.08 38 516 279,50 28.11.08 8927 38 516 279,50

25.12.08 38 516 279,50 24.12.08 9671 38 516 279,50

РАЗОМ х х 115 548 840,26

Договір №6 від 15.01.09 (з доповненнями)

25.02.09 22626482,52 25.02.09 1151 22626482,52

РАЗОМ х х 22626482,52

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України №2181-ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації , вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпунктом 4.1.4 «а»п.4.1 ст.4 Закону України №2181-ІІІ визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п.п5.3.1 п.5.3 ст.3 Закону України №2181-ІІІ, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.4.4 ст.14 Закону України №2181-ІІІ, будь-який платник податків має право вимагати розстрочення чи відстрочення його податкових зобов'язань, а орган, уповноважений приймати рішення з таких розстрочень, відстрочень, зобов'язаний задовольнити таку вимогу у разі коли підстави, надані платником податків як обґрунтування такого розстрочення, відстрочення, є тотожними підставам, наданим іншими платниками податків, щодо податкових зобов'язань яких були прийняті відповідні рішення.

Відповідно до п.п.3.2 ст.14 Закону України №2181-ІІІ, відстрочення податкових зобов'язань надається на умовах, за якими основна сума податкових зобов'язань та нараховані на неї проценти сплачуються рівними частками, починаючи з будь-якого податкового періоду, визначеного відповідним податковим органом чи відповідним органом місцевого самоврядування, який згідно із підпунктом 14.3.3 цього пункту затверджує рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з моменту виникнення такого податкового зобов'язання або одноразово у повному обсязі.

Таким чином, зобовязання НАК "Нафтогаз України" з рентної плати за транзитне транспортування природного газу територією України за серпень та листопад 2008 р. своєчасно розстрочені та сплачені в повному обсязі, крім відсотків, визначених в договорах розстрочення

Відповідно до п.7.7 ст.7 Закону №2181 податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобовязань, які не є податковим боргом, у порядку черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обовязковими платежами) у рівних пропорціях.

Пунктом 3.7 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежем, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 11.06.2003 №290, відповідно до якого податковий орган самостійно здійснює розподіл сплаченої суми (фактично суми частки розстроченого податкового зобовязання) на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суми, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини) та згідно з пп. 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ в автоматичному режимі нараховується штрафна санкція в картці особового рахунку «до відома» на суми несвоєчасно погашених сум, та відповідно податковий орган складає акт перевірки про несвоєчасну сплату, та вправі звернутися в суд про стягнення з платника такого боргу в порядку, що встановлений чинним законодавством України.

Проте, посилання відповідача в акті перевірки на п. 7.7 ст. 7 Закону України №2181-ІІІ суд вважає безпідставними, з огляду на відсутність у податкового органу права самостійно змінювати призначення платежу, визначене платником податків при сплаті податків, зборів (обовязкових платежів), зокрема з метою погашення податкового боргу.

Таким чином, відповідач самостійно визначив в призначенні платежу періоди, за які сплачуються податкові зобовязання та своєчасно виконав такі зобовязання, що виключає можливість застосування до нього штрафних санкцій, передбачених пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Визначена судом правова позиція також підтримується в постанові Верховного Суду України від 27.10.2009 р. у справі за позовом Комунального підприємства “Тепломережа” до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька, в якій Верховний Суд України підтримав встановлений попередніми інстанціями факт щодо відсутності у податкового органу права самостійно змінювати призначення платежу, визначеного платником податків при їх сплаті, зокрема з метою погашення податкового боргу

Таким чином, в повній мірі дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить висновку щодо неправомірного визначення відповідачем порушення позивачем вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181-ІІІ відносно граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з рентної плати за транзитне транспортування природного газу територією України та про відсутність у відповідача правових підстав щодо застосування до позивача штрафних санкцій у сумі 32 844 963,66 грн. на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України №2181-ІІІ, оскільки докази своєчасної сплати рентних платежів наявні в матеріалах справи.

Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як встановлено судом, відповідач не довів правомірності прийнятих податкових повідомлень рішень про застосування до позивача штрафних санкцій у сумі 32 844 963,66 грн. на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України №2181-ІІІ.

Згідно зі ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Якщо адміністративний позов задоволено, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Згідно Прикінцевих та перехідних положень КАС України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розмір судового збору, розмір цього збору за подання позовів немайнового характеру визначається відповідно до пп. „б” п.1 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито».

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомленя-рішення від 05.05.2009 р. №0000174120/0, від 10.07.2009 р. №0000174120/1, від 21.09.2009 р. №0000174120/2 та від 30.11.2009 р. №0000174120/3.

3. Судові витрати в розмірі 1,70 грн. судового збору, присудити на користь Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»(01001, м. Київ, вул. Б.Хмельницького,6. Код ЄДРПОУ 20077720) з Державного бюджету України.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя Я.І.Добрянська

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 21.06.2010 р