Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 квітня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-10204/09/2670
за позовом Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва
до відповідача Оболонська районна організація Народного Руху України м. Києва
третя особа Оболонська районна у м. Києві державна адміністрація
про припинення державної реєстрації юридичної особи
суддя Добрянська Я.І.
секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.
представники: Сметанюк І.М., довіреність від 21.1.2.2009 № 7646/9/10-008
від позивача: не прибув
від відповідача: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.04.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва з позовом до Політичної партії «Оболонська районна організація народного руху України м. Києва», третя особа Оболонська районна у м. Києві державна адміністрація, про припинення державної реєстрації юридичної особи.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позову представник позивача зазначив, що дана юридична особа відсутня за вказаним її місцезнаходженням у ЄДРПОУ, тому відповідно до ч.2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідач про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, однак заперечень на позов не надав, в судове засідання свого представника не направив та заяви про розгляд справи за його відсутності не подав. Процесуальні документи направлялись Окружним адміністративним судом м. Києва на адресу, яка зазначена у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та були повернуті до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва з позовом до Політичної партії «Оболонська районна організація народного руху України м. Києва», третя особа Оболонська районна у м. Києві державна адміністрація, про припинення державної реєстрації юридичної особи.
Однак підчас судового розгляду справи було встановлено, що в адресній частині позовної заяви було допущено помилку, а тому 09.04.2010 року від позивача, через канцелярію суду, надійшло клопотання про виправлення помилки в позовній заяві, в якому позивач просить суд вважати вірною наступну назву юридичної особи відповідача: Оболонська районна організація Народного Руху України м. Києва.
Оболонська районна організація Народного Руху України м. Києва (код ЄДРПОУ 25666645), зареєстрована 30.08.1998 року за адресою 04209, м. Київ, Оболонський район, вул. Озерна, 14, кв. 65 та взята на облік як платник податків від 9 листопада 1998 року.
Позивач у своїх позовних вимогах посилається на те, що відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не повязана зі змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобовязаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Відповідно до ст. 1 зазначеного Закону, місцезнаходження юридичної особи адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи або закону виступають від її імені.
Згідно до ч.3 ст. 9 цього ж Закону місцезнаходження юридичної особи зазначається у бланку свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи. У разі внесення змін до відомостей про юридичну особу, якщо ці зміни повязані з місцезнаходженням юридичної особи, проводиться заміна свідоцтва про державну реєстрацію.
Отже, законодавством на юридичну особу покладено обовязок повідомлення державного реєстратора про зміну свого місцезнаходження.
Судом було встановлено, що відповідач про зміну свого місцезнаходження державного реєстратора не повідомив, і що в Єдиному державному реєстрі зазначена адреса, за якою юридична особа була зареєстрована 30 серпня 1998 року.
Позовна заява та процесуальні документи направлялися судом на адресу, зазначену в Єдиному державному реєстрі, але були повернуті з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Також позивач посилається на те, що відповідач не подає передбачених законодавством декларацій, бухгалтерських звітів та інших документів і відомостей, що повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів) більше одного року як на підставу для припинення державної реєстрації юридичної особи. Неподання податкової звітності протягом періоду більше 3х років та відсутність заборгованості перед бюджетом підтверджуються довідкою ДПІ у Оболонському районі м. Києва від 07.04.2010 року №2423/9/29-105.
Позивачем в судовому засіданні 12.04.2010 року також надано довідку від 20.10.09 № 6298/9/10-012 про те, що відповідач не подає звітності протягом періоду, більшого за три роки.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язані давати пояснення з питань оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому статті 67, 68 Конституції України встановлюють, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом (ст. 67), кожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68).
В ході судового розгляду встановлено, що відповідач не виконує покладені на нього обов'язки і не подає до органів державної податкової служби звіти про фінансово-господарську діяльність з моменту реєстрації.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб підприємців регулюються Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Пункт 1 ст. 33 зазначеного Закону встановлює, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обовязків іншим юридичним особам-правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Абзац 4 ч. 2 ст. 38 зазначеного Закону визначає, що підставою для встановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи зокрема є неподання протягом року до органу державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Частиною 1 ст. 38 зазначеного Закону визначає, що суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач у судові засідання не з'явився, по суті позову не заперечив, доказів не надав.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, згідно до якої вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Відтак про час, дату та місце розгляду справи відповідача було повідомлено належним чином.
Враховуючи викладені обставини Окружний адміністративний суд міста Києва вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 71, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю;
2.Припинити державну реєстрацію Оболонської районної організації Народного Руху України м. Києва (код ЄДРПОУ 25666645), зареєстровану 30.08.1998 року за адресою 04209, м. Київ, Оболонський район, вул. Озерна, 14, кв. 65 та взяту на облік як платник податків від 9 листопада 1998 року ;
3.Зобовязати Оболонську районну в м. Києві державну адміністрацію внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про судове рішення, провести державну реєстрацію припинення юридичної особи Оболонської районної організації Народного Руху України м. Києва відповідно до чинного законодавства та повідомити органи статистики, Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичну особу Оболонську районну організацію Народного Руху України м. Києва щодо якої постановлено судове рішення про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців такого запису;
4.Постанову надіслати сторонам у справі та Оболонській районній у м. Києві державній адміністрації.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя Я.І. Добрянська
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 16.04.2010 р.