Постанова № 10651846, 20.07.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.07.2010
Номер справи
2а-5444/10/1270
Номер документу
10651846
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 липня 2010 року Справа № 2а-5444/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Шембелян В.С.,

при секретарі: Бородіній І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми штрафної (фінансової) санкції, -

В С Т А Н О В И В:

12 липня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми штрафної (фінансової) санкції у розмірі 965,00 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що фахівцями державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську було проведено перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій субєктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_1, який знаходиться на податковому обліку у ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську.

За результатами перевірки складено акт № 0070/12/33/23/2620600976 від 26.03.2010 р.

Перевіркою встановлені наступні порушення: п. 9, п. 11, п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами і доповненнями), згідно п. 1, п. 4, п. 6 ст. 17, ст. 22 цього Закону застосовуються штрафні (фінансові) санкції у наступних розмірах:

-незабезпечення зберігання фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій двадцять неоподатковуваних мінімумів громадян;

-проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості пять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО у пятикратному розміру суми, на яку виявлена невідповідність, з вирахуванням готівкових коштів, яка не була проведена через РРО.

Також порушено п. 2.1 розділу 2 та п. 3.2. розділу 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614, затвердженого Міністерством юстиції України 05.02.2001 р., а саме роздрукований та наданий споживачеві касовий чек не містить всіх обовязкових реквізітів.

Рішенням від 09 квітня 2010 р. № 0000792310 до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції у сумі 1265,00 грн. Але ОСОБА_1 сплатив 300,00 грн., тому остаточна сума штрафної санкції складає 965,00 грн.

У звязку з чим, позивач просить суд стягнути з відповідача борг у розмірі 965,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав свої вимоги, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві, просив стягнути з ОСОБА_1 суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 965,00 грн.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином, до його початку надав суду заяву, в якій визнав позовні вимоги у розмірі 965,00 грн. в повному обсязі, справу просив розглянути без його участі.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 02.04.2009 року за № 2382000 0000 033425 (а.с.5).

26.03.2010 року фахівцями ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

В ході перевірки встановлено порушення: п. 9, п. 11, п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (із змінами і доповненнями), згідно п. 1, п. 4, п. 6 ст. 17, ст. 22 цього Закону застосовуються штрафні (фінансові) санкції у наступних розмірах: незабезпечення зберігання фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій двадцять неоподатковуваних мінімумів громадян; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості пять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО у пятикратному розміру суми, на яку виявлена невідповідність, з вирахуванням готівкових коштів, яка не була проведена через РРО.

Також порушено п. 2.1 розділу 2 та п. 3.2. розділу 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614, затвердженого Міністерством юстиції України 05.02.2001 р., а саме роздрукований та наданий споживачеві касовий чек не містить всіх обовязкових реквізітів.

Рішенням від 09.04.2010 року №0000792310 на підставі зазначеного акту перевірки згідно п.1, п. 4, п. 6 ст.17 та ст. 22 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) до ОСОБА_1 застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1265,00 грн. (а.с.12). Дане рішення було отримане відповідачем 09.04.2010 року, не оскаржене у встановленому законом порядку.

Як зазначає позивач, ОСОБА_1 сплатив 300,00 грн., тому остаточна сума штрафної санкції складає 965,00 грн.

Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

Згідно до п. 11 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

Відповідно до п.13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно до п.1 ст. 17 зазначеного Закону, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Відповідно до п.4 ст. 17 зазначеного Закону - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно до п. 6 ст. 17 зазначеного Закону - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості застосовуються фінансові санкції у розмірі пяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.22 зазначеного Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, позовні вимоги про стягнення суми штрафної (фінансової) санкції у розмірі 965,00 грн., документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та визнані відповідачем, тому суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську задовольнити повністю.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, на користь Державного бюджету України (р/р 31110104700003, код платежу 24046582, одержувач УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код одержувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013) суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 965,00 (девятсот шістдесят пять гривень 00 коп.)

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанову викладено в повному обсязі та підписано 24 липня 2010 року.

Суддя Шембелян В.С.