<Текст >
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 липня 2010 р. справа № 2а-10261/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 17 год. 25хв
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Мозгової Н. А.
при секретаріГрішаєві Є.Є.
за участю представника позивача Соловйова Н.В.
представника відповідача 1 Шестакова М.А.,
представника відповідача 2 Вертела М.В.
прокурора не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» м. Краматорськ до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області та Головного управління державного казначейства України в Донецькій області про стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 10525643,00грн., -
В С Т А Н О В И В:
.
23.04.2010р. Позивач, Відкрите акціонерне товариство «Енергомашспецсталь» м. Краматорськ, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 10525643,00грн.
В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ним була подана декларація з податку на додану вартість за січень 2010 р., відповідно до якої визначена сума бюджетного відшкодування у розмірі 10525643,00грн. За результатами позапланової документальної невиїзної перевірки Відкритого акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» м. Краматорськ достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2010р. Державною податковою інспекцією у м. Краматорську складена довідка за № 17/15-2-00210602 від 11.03.2010 року. Висновками довідки підтверджено, що бюджетне відшкодування ПДВ у умі 10525643,00грн., яке задеклароване позивачем у податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2010 року, відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначеній за результатами документальної невиїзної перевірки. Крім того, позивач зазаначає, що відповідно до п.п. 7.7.5, 7.7.6 пункту 7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку має право на одержання бюджетного відшкодування протягом 40 днів з дня отримання податковим органом податкової декларації.
Відповідач 1, Державна податкова інспекція у м. Краматорську Донецької області, проти задоволення позовних вимог заперечує з підстав, що відповідно до п. 1.8 ст.1 Закону України від 03.04.1997року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» бюджетне відшкодування це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у звязку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом. Обовязковою підставою включення сум до податкового кредиту з податку на додану вартість є сплата цих сум до Державного бюджету України. Крім того, податковий орган зазначає, що до Управління Державного казначейства у м. Краматорську відповідно до п.п. 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України №168 був направлений висновок на відшкодування податку на додану вартість від 13.03.2010р. за №142.
Відповідач 2, Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області надав до суду пояснення, відповідно до яких згідно з п.5 Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України...», затвердженого сумісним наказом ДПА України, Мінфіну та ДКУ від 03.08.2004р. за № 451/501/132 Державна податкова адміністрація України повинна надати Державному казначейству України реєстри субєктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з бюджету. Відповідно до п.7 вказаного Порядку Державне казначейство України у відповідності до чинного законодавства здійснює відшкодування податку на додану вартість підприємствам згідно з отриманими реєстрами та висновками регіональних податкових органів. Оскільки реєстр на відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок ВАТ «Енергомашспецсталь» у сумі 10525643,00грн. до органів державного казначейства не надходило, то висновки ДПІ у м. Краматорську щодо відшкодування ПДВ у сумі 10525643,00грн. не виконані.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, представники відповідачів проти позову заперечували. Прокурор в судове засідання не з'явився, про час, місце та дату слухання справи повідомлявся належним чином.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням встановив наступне:
Відкрите акціонерне товариство “Енергомашспеццсталь” м. Краматорськ є юридичною особою, зареєстроване 20.11.1995 року виконавчим комітетом Краматорської міської ради, включене до ЄДРПОУ за номером 00210602, знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у м. Краматорську Донецької області.
Відповідач 1, Державна податкова інспекція у м. Краматорську Донецької області, є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач 2, Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області, у відповідності до ч.2 ст.50 Бюджетного кодексу України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.
Позивачем 19 лютого 2010 року до податкового органу за місцем реєстрації була подана декларація з податку на додану вартість за січень 2010 року. Відповідно до рядка 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку, складає 10525643,00грн.
Разом із зазначеною декларацією позивачем до ДПІ у м. Краматорську були подані додатки №1 (Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість), №2 (Довідка щодо залишку суми відємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду), №3 (Розрахунок бюджетного відшкодування) та №4 (Заява про повернення суми бюджетного відшкодування). Дані цих додатків відповідають зазначеній у декларації позивача з ПДВ за січень 2010 р. сумі відшкодування у розмірі 10525643,00грн. та його волевиявленню щодо отримання цієї суми на банківський рахунок.
Відповідачем-1 була проведена позапланова документальна невиїзна перевірка Відкритого акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» м. Краматорськ достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2010р. За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у м. Краматорську складена довідка за № 17/15-2-00210602 від 11.03.2010 року. Висновками довідки підтверджено, що бюджетне відшкодування ПДВ у сумі 10525643,00грн., яке задеклароване позивачем у податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2010 року, відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначеній за результатами документальної невиїзної перевірки.
Пунктом 7.7.1 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобовязання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При відємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно п.п. 7.7.2 ст. 7. зазначеного Закону якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 7.7.1. цього пункту, має відємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплачений отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальником таких товарів (послуг);
б) залишок відємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
В даному випадку платник податку прийняв рішення про відшкодування сум ПДВ в зазначеному розмірі шляхом зарахування на його рахунок, про що свідчать рядок 25.1 податкових декларацій з ПДВ за січень 2010 р. та заява про повернення суми бюджетного відшкодування за січень 2010 року, що була подана позивачем 19.02.2010р.
У відповідності до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.
Позивачем 19.02.2010р. надано до податкового органу податкову декларацію з ПДВ за січень 2010р.
Відповідно до п.п. 7.7.5 ст. 7 Закону України «Про ПДВ» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Податковий орган зобовязаний у пятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Підпунктом 7.7.6 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом пяти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
На виконання зазначених вимог відповідачем 1 була здійснена документальна невиїзна перевірка Відкритого акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» м. Краматорськ достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2010р., за результатами якої була складена довідка за 17/15-2-00210602 від 11.03.2010 року. Висновками довідки підтверджено, що бюджетне відшкодування ПДВ у сумі 10525643,00грн., яке задеклароване позивачем у податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2010 року, відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначеній за результатами документальної невиїзної перевірки.
На час розгляду справи позивачу не відшкодовано суму податку на додану вартість у розмірі 10525643,00грн.
Згідно п. 1.8 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість» бюджетне відшкодування це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у звязку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до п.п.7.7.3 п.7.3 ст.7 цього Закону України у разі, коли за результатами звітного періоду сума, визначена як різниця між загальною сумою податкових зобовязань, що виникли у звязку з будь-якою поставкою товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду, має відємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податків з Державного бюджету України протягом місяца, наступного після подачі декларації.
Отже, підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.
З вказаних підстав суд вважає, що позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» м. Краматорськ до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області та Головного управління державного казначейства України в Донецькій області про стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 10525643,00грн. є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно ст.94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 7, 8, 9, 10, 11 94, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Відкритого акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» до Державної податкової інспекції у м. Краматорську та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення з Державного бюджету України податку на додану вартість згідно з декларацією за січень 2010 року у сумі 10525643 грн. - задовольнити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» (84306, Донецька область, м. Краматорськ, код ЄДРПОУ 00210602) суму бюджетної заборгованості з податку на додану вартість по декларації за січень 2010 року в сумі 10525643 (десять мільйонів пятсот двадцать пять тисяч шістсот сорок три) грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» (84306, Донецька область, м. Краматорськ, код ЄДРПОУ 00210602) судовий збір у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
У судовому засіданні 07.07.2010 року проголошена вступна та резолютивна частини постанови у присутності представників сторін
Повний текст постанови виготовлений та підписаний у відповідності з ч.3 ст.160 КАС України 12.07.2010 року.
Суддя Мозговая Н. А.