Постанова № 10651336, 14.07.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
14.07.2010
Номер справи
2а-4824/10/11/0170
Номер документу
10651336
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

14.07.10 Справа №2а-4824/10/11/0170

о 17 годині 05 хвилин               Окружний  адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді  Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом  Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим

до  фізичної особи-підприємця ОСОБА_1    

про стягнення фінансових санкцій у сумі 525,00грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 стягнення фінансових санкцій у сумі 525,00грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення перевірки відповідача встановлено порушення ним вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, у зв’язку з чим прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на  суму 525,00грн. Зазначені  фінансові санкції відповідачем у добровільному порядку  не сплачені.

Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду повідомлений належним чином - під розписку, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи  повідомлений належним чином - судовою повісткою, про причини неприбуття не повідомив, клопотання про неможливість розгляду справи за  його відсутністю  та заперечень  на позов  суду не надав.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1   (ІПН НОМЕР_1)  зареєстрований,  як фізична особа-підприємець Бахчисарайською районною державною адміністрацією АР Крим 01.06.1999р.  (а.с. зворотній бік а.с.6).

Відповідач  є платником податків та зборів, знаходиться  на облік у ДПІ  в Бахчисарайському  районі АР Крим.

На підставі направлення  № 337/23-3 від 10.02.2010р.  посадовими особами  позивача 11.02.2010р. проведена перевірка магазину, що знаходиться за адресою: АР Крим, пр. Победи, 239А, м. Сімферополь, який належить відповідачу (зворотній бік а.с.11.).

За результатами перевірки складений  акт № 003258 від 16.02.2010р.,  яким зафіксовані наступні порушення: розрахункова операція через реєстратор розрахункових операцій та розрахункову книжку не проведена, відповідний розрахунковий документ не роздрукований, не виписаний та не виданий; не здійсненно щоденне   роздрукування  на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних звітних чеків та незабезпечення їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; не роздрукування  контрольних стрічок та не забезпечення їх зберігання протягом трьох років;  невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів у розмірі 105,00грн. Крім того зафіксовано здійснення операцій, передбачених п.1 ст.3 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”  без одержання відповідних торгових патентів.

На підставі викладеного перевіряючи дійшли висновку про порушення відповідачем вимог п.п.1, 2, 9, 10 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР (далі – Закон про РРО).

Від підпису та отримання акту перевірки  продавець відповідача відмовився,  про що посадовими особами позивача зазначено  у акті перевірки ( зворотній бік а.с.8). Акт  та направлення на перевірку отримані ОСОБА_1 19.02.2010р., про що свідчить особистий підпис на супровідному листі (а.с.10).

За результатами перевірки прийнято  рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 000067233 від 25.02.2010р. на суму 525,00грн.: за не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, не роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції (порушені вимоги п.1, 2 ст.3 Закону про РРО) – фінансова санкція застосована відповідно до п.1 ст.17 цього Закону: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (105,00грн.*5=525,00). Рішення отримано відповідачем 04.03.2010р. (а.с.9).

Згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. №509-ХІІ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Стаття 1 Закону про РРО передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Згідно з вимогами статті 3 Закону про РРО, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1 статті 3);

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2 статті 3).

Згідно з пунктом 1 статті 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Таким чином, суд дійшов висновку,  що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції  до відповідача  у сумі 525,00грн.

Згідно статті 25 Закону про РРО, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

На час розгляду даної справи у суду відсутні відомості про оскарження відповідачем у встановленому порядку вказаного рішення про застосування фінансових санкцій.

У порядку встановленому ч.1 ст. 71 КАС України,  відповідачем не надано доказів сплати фінансових санкцій у сумі 525,00грн.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні  14.07.2010р.

У повному обсязі постанову складено 19.07.2010р.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1)  штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства про порядок проведення розрахункових операцій у сумі 525 (п'ятсот двадцять п'ять) гривень 00 копійок в дохід державного бюджету на р/р 31112104700048 ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний  суд  через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                          Москаленко С.А.