Постанова № 1065061, 10.10.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
10.10.2007
Номер справи
8/6418-а
Номер документу
1065061
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"10" жовтня 2007 р. Справа №8/6418-А

за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області

до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Кам'янець-Подільський

про стягнення 1700 грн.

Суддя Степанюк А.Г.

Представники:

від позивача Савченко В.А. - представник за довіреністю;

від відповідача ОСОБА_1 - приватний підприємець.

 Суть спору: прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 1700,00 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно постанови № 027303 від 03.07.2006р. за порушення законодавства про автомобільний транспорт. В обґрунтування посилається на вимоги Закону України „Про автомобільний транспорт” (ст.60) та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті , затверджено постановою КМУ від 08.11.2006р.

Відповідач не зважаючи на те, що в засідання суду з'явився, витребуваних судом документів не подав. При цьому відповідач заперечень проти позову не висунув.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

ОСОБА_1зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа.

25 червня 2006 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції відносно відповідача була проведена перевірка та складений протокол № 001819 про порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Постановою № 027303 від 03.07.2006р. у відповідності до абз. 2 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” (в редакції Закону від 23.02.2006р.) до позивача застосовано 1700,00 грн. фінансових санкцій.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Законом України „Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ від 05.04.2004р. (із мінами та доповненнями, внесеними Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-IV) -надалі Закон передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст. 6) Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті .

Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті ( затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190 ) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті ( затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888)

Стаття 39 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема документами на перевезення пасажирів автобусами для власних потреб для автомобільного перевізника є документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, в тому числі за експлуатацію легкового автомобіля облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Процедура здійснення державного контролю на автомобільному транспорті регулюється Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Перевірка відповідача здійснювалась у відповідності до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування ( затвердженого постановою КМУ від 29.01.2003р. №143 )

Як вбачається з протоколу № 001819 від 25.06.2006р. під час перевірки транспортного засобу транспортного засобу, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, встановлено, що перевезення пасажирів в автомобілі здійснювалось без ліцензійної картки чим порушено ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”.

За результатами протоколу, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача у відповідності до абз. 3 ч.1 ст.60 Закону фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. При цьому судом враховується те, що, дії позивача під час проведення перевірки та складання протоколу, постанова № 027303 від 03.07.2006р. про застосування фінансових санкцій не оскаржена та не скасована, доказів про сплату 1700,00 грн. штрафних санкцій відповідачем суду не подано.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача 1700,00 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Кам'янець-Подільський про стягнення 1700,00 грн. штрафних санкцій задоволити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області ( в доход державного бюджету України, на рахунок № 31118106600006 в УДК у Хмельницькій обл.., код ЄДРПОУ 23565207, МФО 815013, код платежу 23030300) 1700,00 грн. штрафних санкцій.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя А.Г. Степанюк