Постанова № 10635341, 19.07.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2010
Номер справи
215/10/1570
Номер документу
10635341
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-215/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2010 року м. Одеса

У залі судових засідань № 3

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Бобровській О.Ю.

за участю сторін:

представника позивача - Зубарєва І.І. (по довіреності)

представника відповідача- Прилепського І.А. (по довіреності)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Виробничо-комерційної фірми «Юна-Сервіс»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулось Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»з адміністративним позовом до Виробничо-комерційної фірми «Юна-Сервіс»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення штрафу у розмірі 10200 грн., мотивуючи позовні вимоги тим, що відповідач не сплачує штраф до Державного бюджету України у сумі 10200 грн., накладений Постановою № 05/10-0038 від 09.06.2009 року за порушення законодавства про електроенергетику.

Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав.

Представник відповідача заперечував проти заявлених позовних вимог, оскільки відповідачем порушено порядок проведення перевірки та не надано направлення на проведення перевірки.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, а також обставини якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Указом Президента України «Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади»від 15.12.1999 року № 1573/99, з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджена схема організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України. Згідно з Указом Президента України «Про Міністерство палива та енергетики України» від 14.04.2000 року № 598/2000, Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах. Національна енергетична компанія «Укренерго»Міністерства палива та енергетики України це державне підприємство, що здійснює централізоване (диспетчерське оперативно технологічне) управління обєднаною енергетичною системою України.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання»та Положення про державний енергетичний нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду Перевознюком О.П., Кушніром О.В. в період з 03.03.2009 року по 06.03.2009 року проведено планове обстеження відповідача в присутності його уповноваженої особи головного енергетика Копейкіна Ю.К. (акт перевірки №05/10-0237 від 06.03.2009 року(аркуші справи 13-17).

За результатами проведеного обстеження та на підставі його акту, старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду Перевознюком О.П., Кушніром О.В. 06.03.2009 року виданий припис № 05/10-0237 щодо усунення виявлених під час перевірки порушень (який містить 48 пунктів), про виконання яких необхідно було повідомити до 07.05.2009 року (аркуші справи 10-13).

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання»та Положення про державний енергетичний нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 державним інспектором з енергетичного нагляду Перевознюком О.П. в період з 02.06.2009 року по 03.06.2009 року проведено позапланову перевірку виконання вимог припису Виробничо-комерційною фірмою «Юна-Сервіс»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю від 06.03.2010 року № 05/10-0237 в присутності його уповноваженої особи головного енергетика Копейкіна Ю.К. (акт перевірки №05/10-0038 від 03.06.2009 року (аркуші справи 9-10).

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»від 05.04.2007 року № 877-V підставами для здійснення позапланових заходів є в тому числі перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю). Суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного документа.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»від 05.04.2007 року № 877-V під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).

При цьому, при проведенні позапланової перевірки зазначена норма законодавства не передбачає ознайомлення з направленням під розписку або направлення його поштою.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»від 05.04.2007 року № 877-V суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документів, передбачених цією статтею, а саме направлення і посвідчення.

В судовому засіданні встановлено, що позапланова перевірка виконання вимог припису Виробничо-комерційною фірмою «Юна-Сервіс»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю проводилась за направленням на проведення заходу № 05/10-0526 від 05.05.2009 року (аркуш справи 59). Зазначена перевірка проведена в присутності головного енергетика Копейкіна Ю.К., що підтверджується отриманням ним акту перевірки 03.06.2009 року, тобто в день проведення перевірки. Таким чином державний інспектор з енергетичного нагляду фактично був допущений до проведення перевірки.

9 червня 2009 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду в Одеській області Стародуб В.І. прийнято постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику № 05/10-0038 від 09.06.2009 року, згідно з якою на відповідача накладено штраф у розмірі 10200 грн. за ухилення від виконання припису від 06.03.2009 року № 05/10-0237 в частині: п. 2, п. 6, п. 7, п. 8, п. 15, п. 17, п. 18, п. 31, п. 33, п. 35, п. 36 (аркуш справи 5).

Вищезазначені акт перевірки, а також постанова про накладення штрафу надіслані на адресу Виробничо-комерційної фірми «Юна-Сервіс»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю та отримані відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового повідомлення (аркуші справи 7-8, 21-22).

При цьому ні акт перевірки, ні постанова про накладення штрафу відповідачем не оскаржені ні до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області, ні до суду, заперечень на акт перевірки відповідач також не надавав, тобто погодився з виявленими порушеннями.

Таким чином суд приходить до висновку, що позивачем правомірно прийнято постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику №05/10-0038 від 09.06.2009 року та накладено на відповідача штраф у розмірі 10200 грн.

Згідно з приписами ст. 10 положення «Про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312 суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Судом встановлено, що станом на 14 липня 2010 року відповідачем сума штрафу у розмірі 10200 грн. не сплачена.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно зі ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд дійшов висновку, що представник позивача довів суду обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги та надав необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.

Керуючись Законом України «Про електроенергетику» № 575/97-ВР від 16.10.1997 року, Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»від 05.04.2007 року № 877-V, ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Виробничо-комерційної фірми «Юна-Сервіс»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення штрафу у розмірі 10200 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Виробничо-комерційної фірми «Юна-Сервіс»(код ЄДРПОУ 20974052) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 10200 грн. на р/р 31117106700002, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 19.07.2010 року

Суддя:Л.І. Свида

19 липня 2010 року