Постанова № 10635250, 30.07.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2010
Номер справи
2а-2789/10/1470
Номер документу
10635250
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 год. 05 хв.

м. Миколаїв

30.07.2010 Справа № 2а-2789/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіної В.В. при секретарі судового засідання Котенко О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва,

вул. Гмирьова, 1/1, м. Миколаїв, 54028 доТовариства з обмеженою відповідальністю "СК-Будресурс",

вул. Новозаводська, 15/3, м. Миколаїв, 54028

простягнення податкового боргу з орендної плати за землі державної та комунальної власності в сумі 2280,85 грн.,

за участю:

представника позивача: Кравця В.О.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Миколаєва (позивач) звернулась до суду про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «СК-Будресурс»(відповідач) на користь місцевого бюджету Миколаївської міської ради податкового боргу з орендної плати за землі державної та комунальної власності в сумі 2280,85 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач в судове засідання представника не направив, заперечень проти позову не подав, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином (ар. с. 17, 21, 29). За таких обставин суд ухвалив розглядати справу за відсутності представника відповідача.

В судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив таке.

22.03.2004 відповідач був зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серія А01 № 123729 (ар. с. 9).

30.03.2004 відповідач був узятий на облік у Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва за № 00233965, про що свідчить копія довідки про взяття на облік платника податків від 31.08.2007 № 1978/10/29-035 (ар. с. 8).

Згідно з частиною 1 статті 14 Закону України від 03.07.1992 № 2535-ХІІ «Про плату за землю»платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.

28.01.2009 відповідач подав позивачу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік (ар. с. 10), згідно з якою сплаті у 2009 році підлягала сума 4505,35 грн., в тому числі за січень-листопад по 375,45 грн., за грудень 375,40 грн.

20.01.2010 відповідач подав позивачу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік (ар. с. 11), згідно з якою сплаті у 2010 році підлягала сума 4771,17 грн., в тому числі за січень-листопад по 397,60 грн., за грудень 397,57 грн.

У відповідності з пунктом 5.1 статті 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(надалі Закон № 2181) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.

Частиною 1 статті 17 Закону України від 03.07.1992 № 2535-ХІІ «Про плату за землю»встановлено, що податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно із статтею 27 Закону України від 03.07.1992 № 2535-ХІІ «Про плату за землю»контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Як вказано у позовній заяві, відповідач не сплатив податкове зобовязання по земельному податку за вересень 2009 року лютий 2010 року, в результаті чого утворився податковий борг в сумі 2244,31 грн.

21.12.2009 позивач склав акт № 8033/15-340/32884788/481 про результати невиїзної документальної перевірки відповідача щодо своєчасності сплати до бюджету орендної плати за землю, нарахованої за серпень 2009 року. Як вказано в акті (ар. с. 13), відповідач на 16 днів затримав платіж в сумі 365,39 грн. з орендної плати за землю, в звязку з чим позивач, на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, застосував до відповідача штраф в розмірі 10% узгодженої суми податкового зобовязання. Податкове повідомлення-рішення від 21.12.2009 № 0004931530/0 на суму 36,54 грн. було отримано відповідачем 21.12.2009 (ар. с. 12).

Оскільки відповідач суму податкового боргу не сплатив, 05.11.2009 позивачем була сформована перша податкова вимога № 1/690 на суму 322,81 грн. (ар. с. 14), яка, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 13.01.2010 № 8), була розміщена на дошці податкових оголошень. 12.02.2010 позивачем була сформована друга податкова вимога № 2/132 на суму 1485,65 грн. (ар. с. 15), яка, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 29.03.2010 № 99), була розміщена на дошці податкових оголошень.

Як встановлено у підпункті 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу. Податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Пунктом 17.3 статті 17 Закону № 2181 встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку.

Пунктом 11 частини 1 статті 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»органу державної податкової служби надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону № 2181 органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

У відповідності з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі викладеного суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СК-Будресурс», ідентифікаційний код 32884788, місцезнаходження вул. Новозаводська, 15/3, м. Миколаїв, 54028, на користь місцевого бюджету Миколаївської міської ради податковий борг з орендної плати за землі державної та комунальної власності в сумі 2280,85 грн. (дві тисяч двісті вісімдесят грн. 85коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В. Птичкіна