Постанова № 106324289, 20.09.2022, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
20.09.2022
Номер справи
397/569/22
Номер документу
106324289
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 397/569/22

Провадження №3/397/334/22

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.09.2022 смт.Олександрівка

Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Соловйов О.В., секретар судового засідання Петренко Л.О., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділу поліції № 1 (м.Знам"янка) Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

встановив:

04 вересня 2022 року о 21:20 в с. Ясинове Кропивницького району Кіровоградської області по вул. Гагаріна, 39, ОСОБА_1 керував мотоциклом "FORTE" без номерного знаку в стані алкогольного сп"яніння. Огляд на стан сп"яніння, зі згоди водія, в установленому законом порядку проводився із застосуванням приладу "DRAGER". Результат огляду склав 0,23 % проміле алкоголю в крові.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9"а" Правил дорожнього руху України та допустив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме - керування особою транспортним засобом у стані алкогольного сп"яніння.

У судовому засіданні порушник вину у вчиненому порушенні визнав повністю, у вчиненому розкаявся. Також просив відстрочити сплату штрафу на шість місців, оскільки зараз сплатити штраф він не має можливості через фінансові труднощі.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до таких висновків.

Статтею 245 КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішенні її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Так, ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 252 КУпАПорган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до п. 2.9.а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Пункт 2.5 Правил дорожнього руху України покладає на водія обов`язок на вимогуполіцейськогопройтив установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Наведена норма не містить виключень і обставин, які б надавали водію право відмовитись від такого огляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення, датованого 04 вересня 2022 року, серією ОБ № 057144, час складання 22:24. Протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам ст.256 КУпАП. Заперечень щодо викладених у ньому обставин та порядку складання порушник не зазначив, підписав без зауважень, надав пояснення про те, що керував мотоциклом форте 04.09.2022 в с.Ясинове, перед цим вживав рево алкогольний напій. До протоколу додано результати тесту на алкоголь 0,23 % проміле, проведеного за допомогою спеціального технічного приладу "DRAGER" ALCOTEST 6810, прилад ARAM 3566, принтер ARAM 5750, тест №3493 від 04.09.2022 року, час проведення 21:30; акт огляду на стан алкогольного сп"яніння порушника з використанням спеціальних технічних засобів проведеного у зв"язку з виявленими ознаками алкольного сп"яніння, а саме різкий запах з порожнини рота, тремтіння пальців рук, почервоніння обличчя; диск з відеозаписом події правопорушення 04.09.2022 року за участю ОСОБА_1 на якому зафіксовано огляд на стан алкогольного сп"яніння.

Як вбачається з матеріалів справи працівником поліції застосовувались технічні засоби відеозапису під час огляду ОСОБА_1 , інформація якого на цифровому носії (СD диску) долучена до матеріалів справи, а відтак присутність свідків відповідно до закону не вимагається.

Дії поліцейських в наведеній ситуації в першу чергу регламентовані нормами Наказу МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 р. №1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" (далі - Інструкції), відповідно до п. 2 розділу І якого огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. До ознак алкогольного сп`яніння віднесено: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці (п. 3 розділу І Інструкції).

Відповідно п. 7 розділу ІІ Інструкції, встановлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Таким чином, в судовому засіданні було встановлено, що після проведення тесту ОСОБА_1 результати мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові, а саме 0,23 проміле, про що свідчить перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп"яніння.

За підтвердження події і складу адміністративного правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, в межах санкції статті, за якою кваліфікується правопорушення.

Одночасно, відповідно до довідки старшого інспектора САП Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області Джирма Ю. від 05 вересня 2022 року, згідно інформаційної системи ОВС України ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував.

У відповідності до роз`яснення, яке міститься в п. 28 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.2005 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті", суди не вправі застосовувати таке стягнення, як позбавлення права керувати транспортними засобами, тоді, коли винна особа взагалі його не має.

Таким чином, до ОСОБА_1 не може бути застосовано покарання у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.

Згідно ч. 2ст. 301 КУпАПвідстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, здійснюється в порядку, встановленому законом.

Частина 1статті 33 ЗУ "Про виконавче провадження"передбачає, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 не має можливості сплатити штраф протягом п`ятнадцяти днів, а також повне визнання вини, суд вважає за можливе на підставі ч. 2ст. 301 КУпАПіст. 33 Закону України "Про виконавче провадження"відстрочити виконання цієї постанови строком на один місяць, оскільки в іншому випадку це може призвести до значного погіршення матеріального стану сім"ї правопорушника.

Згідност. 303 КУпАПу разі відстрочки виконання постанови відповідно дост. 301 цього Кодексуперебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Керуючись ст.ст. 40-1, 280, 283, 284 КУпАП,-

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000,00 грн (сімнадцять тисяч грн 00 к.) без позбавлення права керування транспортними засобами.

Реквізити длясплати штрафу:отримувач коштівГУК вКіровоградській області Кіровоградськаобласть/21081300,код отримувача(ЄДРПОУ):37918230, кодбанку отримувача(МФО)899998,банк отримувачаКазначейство України (ел.адм. подат.), рахунок отримувача UA658999980313000149000011001, кодкласифікації доходівбюджету - 21081300, "Адміністративні штрафи за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху".

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація) у розмірі 496,20 грн (чотириста дев"яносто шість грн 20 к.) за наступними реквізитами: отримувач коштівГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ37993783,банк отримувачаКазначейство України (ЕАП), рахунок отримувачаUA908999980313111256000026001, кодкласифікаціїдоходів бюджету22030106.

Відстрочити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виконання постанови в частині накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 17000,00грн (сімнадцятьтисяч грн00коп.) гривень на строк06 шість) місяців,а саме до 20 березня 2023 року.

Відповідно дост. 303 КУпАПперебіг строку давності виконання постанови в частині накладення стягнення у вигляді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки20 березня 2023 року.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова набирає законної сили з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу, за наслідками розгляду справи по суті.

Суддя О.В. Соловйов